Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Przerażająca zmowa milczenia. Zbrodnia założycielska III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będzie wolnej Polski bez wyjaśnienia tej zbrodni. Rocznica zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś mija oficjalna rocznica zamachu na życie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dopóki ta sprawa nie zostanie całkowicie wyjaśniona, nie będzie faktycznie wolnej Polski, a tylko wyewoluowana republika z Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, będąca jedynie medialnym złudzeniem.
 
To nie był przeciętny ksiądz. Nie był też politycznym bojownikiem o wolność. Jerzy Popiełuszko nie walczył, no chyba, że za bojownika uznamy Jezusa Chrystusa.
 
Ta bardzo ponura zbrodnia więcej pytań niż odpowiedzi. 19 października jest datą umowną – wtedy porwano przyszłego Błogosławionego, a 30 października 1984 roku z zalewu na Wiśle koło Włocławka wyłowiono jego zmasakrowane zwłoki. W sieci można znaleźć zdjęcia. Wprost nie da się opisać jak wyglądało jego ciało, a osoby wrażliwe nawet nie powinny szukać tych filmów i fotografii.
 
Prowadzący sekcję zwłok lekarz, wg wypowiedzi ks. Kalwarczyka miał stwierdzić, że „W swojej praktyce lekarskiej nigdy nie dokonywał sekcji zwłok, które wewnętrznie byłyby tak uszkodzone, jak było to w przypadku wnętrza ciała Księdza Jerzego”. Ciężko było rozpoznać twarz.
 
Ksiądz, walczący z komunistyczną niesprawiedliwością i sadystycznym antyteizmem, został zamęczony w bunkrze w Kazuniu, co, wg relacji Wojciecha Sumlińskiego, trwało kilka dni.
 
Z przekazów Wojciecha Sumlińskiego wiemy, że od przeszło 25 lat było wiele prób, zakończenia, przecież wciąż toczącego się śledztwa!
- Tylko kto prowadzi to śledztwo, skoro wiemy, że wokół tej śmierci panuje zmowa milczenia, tak jakby każde środowisko na jej wyciszeniu chciało coś ugrać. Przecież prokuratorowi Witkowskiemu zabrakło tylko roku, aby wyjaśnić tę sprawę do końca!
 
To mroczna sprawa podobnie, jak katastrofa smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. No dobrze, niepodległościowcy się cieszą, że rządzi PiS. też się cieszyłem, tylko dlaczego minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie kazał prokuratorowi Witkowskiemu wznowić śledztwa? A może PiS, podobnie jak w przypadku katastrofy smoleńskiej, woli zamilczeć prawdę, która jest tak straszna, że wielu Polaków, gdyby poznało prawdę o tych i innych zbrodniach, wywiesiłoby białą flagę z okien?
 
Niektórzy nazywają zbrodnię na ks. Jerzym zbrodnią założycielską III RP. Cisza w tej sprawie jest zaskakująca i przerażająca. Ta cisza krzyczy...
 
Ustalenia prokuratora Witkowskiego prowadzą do zdaje się sześciu oficerów Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW) jadących za samochodem oficjalnych morderców księdza: Piotrowskiego, Waldemara Chmielewskiego i Leszka Pękali.  
 
Jak mówił prof. Paweł Wieczorkiewicz, w Informacji Wojskowej – instytucji poprzedzającej WSW – mieli pracować sadyści przed duże „S” i mordercy przez wielkie „M”, a na to wskazuje sadystyczny charakter zabójstwa. Pytanie: czy zbrodnia na bł. Ks. Jerzym była inspirowana z Moskwy?
 
 
 

Ps. Przed bogiem będzie się tłumaczył kardynał Glemp, który o ks. Popiełuszce mówił: sam pchał się do swojego męczeństwa”. Przy tej okazji zaczęła wychodzić sprawa tajnych współpracowników w sutannach komunistycznych służb. 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Cóż do tego co w cytacie dodać?
  ---------------
  "Niektórzy nazywają zbrodnię na ks. Jerzym zbrodnią założycielską III RP. Cisza w tej sprawie jest zaskakująca i przerażająca. Ta cisza krzyczy..."
  ---------------
  Chyba tylko to, że ks.Jerzy przeszkadzał czarciemu pomiotowi - podobnie zresztą jak wcześniej Jezus Chrystus - w budowie - Piekła na Ziemi - gdzie na jego fasadzie będzie umiejscowiona Sodoma z Gomorą.
 • @ Autor
  "Nie będzie wolnej Polski bez wyjaśnienia tej zbrodni."

  "Pytanie: czy zbrodnia na bł. Ks. Jerzym była inspirowana z Moskwy?"

  Bardzo ważne tematy.

  Proponuję uwzględnienie także tych kwestii:

  - Rosjanie wyszli z Polski w 1993r (mogę się mylić). Jak twierdzi Wojciech Sumliński dziwne przypadki śmierci osób związanych z tą zbrodnią zdarzały się jeszcze po roku 2000.

  - Jak stwierdził Wojciech Sumliński, Kiszczak wydał polecenie rozpoczęcia trzech operacji wyjaśniających okoliczności zbrodni: "Teresa", "Trawa", "Robot" - inwigilował swoich podwładnych.

  - Przełom lat 70 i 80 XX w wieku to czas w którym zostają przez usrael uruchomione programy "Solidarność", "Mudżahedin", "Star Wars", "Olimpiada", "Tian'anmen", "Habemus Papam". Mają one na celu osłabienie ekonomiczne i zamęt społeczny w Bloku Wschodnim gdy bezpośrednie zdominowanie Eurazji i przejęcie bogactw w drodze konfliktu militarnego okazało się niemożliwe (broń atomowa ZSRR)

  Czy zatem istniał też program "Zabić Księdza"?
  Kto zainspirował A. Holland do zrobienia filmu o takim samym tytule w dodatku z gwiazdą Hollywood Ed'em Harrisem?
  Czyżby spontan?

  - Kwestia Moskwy wydaje się być niejednorodna - dr Krajski twierdzi, że GRU to siedlisko masonerii. Polska IW i WSW to przecież ich delegatura.

  - Na Majdanie ci sami snajperzy strzelali dla "podgrzania atmosfery" na obie strony. Zostali opłaceni przez organizatorów Majdanu.

  Da radę to jakoś połączyć?

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • Koncowy etap zimnej wojny
  to akcja CIA w Afganistanie(powstanie Alkaidy i walka Talibow z komunistycznym rzadem Afghanistanu, co sprowokowalo interwencje zbrojna ZSRR w Afganistanie w 1979, ktora po10 -ciu latach skonczyla sie kleska ZSRR w zimnej wojnie. Przed akcja w Afganistanie, CIA spowodowala wybor JPII na papieza z najbardziej katolickiego kraju, ktory mial zadanie wzniecic iskre buntu wewnatrz obozu socjalistycznego, prowadzac do rozsadzenia tegu obozu od wewnatrz. JPII Za te zaslugi zostal laureatem niemieckiej nagrody Karola Wielkiego.
 • @35stan 21:17:41
  "...CIA spowodowala wybor JPII na papieza z najbardziej katolickiego kraju, ktory mial zadanie wzniecic iskre buntu wewnatrz obozu socjalistycznego..."

  Czy Twoim zdaniem na tej samej zasadzie zorganizowali Agcę i mord na Popiełuszce? Dla "podgrzania atmosfery"?

  Pozdro!
 • @Rzeczpospolita 15:45:23
  "Brak wyjaśnienia mordu na ks.Jerzym oraz na pozostałych księżach wskazuje na jedno, że winnych należy szukać nie wśród polskich socjalistów (komunistów) z okresu PRL, ale wśród ojców założycieli IIIRP."

  Jestem tego samego zdania.

  Ukłony
 • @Jasiek 21:25:34
  Wydaje sie prawdopodobne, ze zamach to robota Moskwy, która dążyła do zneutralizowania zamiarów CIA. Rola komunistycznego agenta Turowskiego ulokowanego w otoczeniu JPII, świadczy raczej o akcji Moskwy. Niejasna jest rola R.Sikorskiego, który tez w okresie przed zamachem znajdował sie w Rzymie. Pzdr.
 • Na jakimś przemówieniu pod pomnikiem w W-wie
  Kaczyński wspominając śp. ks.Popiełuszkę powiedział, że prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się o prawdziwych sprawcach morderstwa. Zapamiętałam to, bo w tym samym mniej więcej czasie w mig złapano złodzieja blachy z Oświęcimia - szybko, sprawnie przy zaangażowaniu wszelkich sił i środków.Słuchałam też prokuratora Witkowskiego, który nie krył rozczarowania, że odsunięto go od śledztwa, kiedy już tak niewiele zostało do ujawnienia prawdy.
  "Mord założycielski III RP" to budowa domu na piasku. Niczego nie zbudują. To co się dzieje, to nieudolne łatanie dziur. Zmowa milczenia jest przerażająca, tak jak upadek i krótka pamięć Polaków.
 • @35stan 21:49:16
  "Wydaje sie prawdopodobne, ze zamach to robota Moskwy, która dążyła do zneutralizowania zamiarów CIA."

  Rzeczywiście to może być prawda, ale czy Ruscy nie przewidzieliby konsekwencji?
  W ich interesie był przecież spokój w Polsce i wydolność przemysłu.
  Zabójstwo JPII było wbrew tym interesom. I jestem nawet skłonny uwierzyć, że Turowski mógł ich pilnować, a zdradek... pilnował interesów usraela. No chyba, że Ruscy rzeczywiście odstawili amatorszczyznę.
  Ale dzięki za info.

  Pozdro!
 • @wercia 22:04:37
  Pięknie wykonane psalmy: https://www.youtube.com/watch?v=ID5rrL1U-xI&list=PLaMK8wExVgmw4jdhVQezYkVhRTOeLUGaF&index=7
 • @wercia 23:02:59
  "Kaczyński wspominając śp. ks.Popiełuszkę powiedział, że prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się o prawdziwych sprawcach morderstwa. Zapamiętałam to, bo w tym samym mniej więcej czasie w mig złapano złodzieja blachy z Oświęcimia..."

  "Pięknie wykonane psalmy..."

  To jak sobie uświadomisz, że psalmy to ST i są dla Jahwe, to będziesz wiedziała dlaczego blachy szybko się znalazły.

  Piękny kwiatuszek dla Ciebie:

  @---->>>>>------------------------

  Pozdro!
 • @wercia 23:02:59
  "Pięknie wykonane psalmy..."

  A pamiętasz ten motyw jak Jahwe kazał "wybranym" zajumać złoto z Egiptu?
  To jak mu mogli psalmów nie układać....? ;-(
 • Kretynskie rozwazania
  na temat udzialu Moskwy w zamordowaniu Ks. Popieluszki.
  Rownie dobrze mozna sie zastanawiac, czy to nie JPII stoi w tle tego zabojstwa.
  A dlaczego?
  Bo obawial sie konkurencji ze strony ks. Popieluszki.

  Jakas antyrosyjska paranoja panuje w Polsce.
  Jak nie zamach smolenski, to dla odmiany ks. Popieluszko.
 • @krysz 10:48:08
  "Jakas antyrosyjska paranoja panuje w Polsce.
  Jak nie zamach smolenski, to dla odmiany ks. Popieluszko."

  Naprawdę myślę, że w przypadku Agcy Ruscy mogli spaprać sprawę, ale jeśli chodzi o Popiełuszkę to nawet jeśli decyzja wyszła z Moskwy, to raczej z inspiracji usraela, który albo podjudził albo tylko uruchomił kontakty.

  A paranoja to swoją drogą ;-(

  Pozdro!
 • @Jasiek 11:10:41
  -"Naprawdę myślę, że w przypadku Agcy Ruscy mogli spaprać sprawę, ale jeśli chodzi o Popiełuszkę to nawet jeśli decyzja wyszła z Moskwy, to raczej z inspiracji usraela, który albo podjudził albo tylko uruchomił kontakty."-

  A potrafisz jakos rzeczowo uzasadnic Twoje myslenie?

  Zacznij od tego, jaki pozytek odnioslaby Moskwa w wyniku zabojstwa ks. Popieluszki?
  Jakie znaczenie mial ks. Popieluszko?
  Ja osobiscie dowiedzialem sie, ze isnieje jakis tam ks.Popieluszko dopiero kiedy bylo o nim glosno w wyniku zabojstwa.

  Pozdro
 • @krysz 10:48:08
  To nie jest paranoja to celowe działanie mafii żydowskiej..
  Wszystko co złe przypisywać Moskwie.
  Taka uproszczona propaganda dla idiotów.
  W USA też to widzimy na co dzień w ramach walki z Trampem.
  Ta sama mafia i te same metody.

  A Popiełuszko to moim zdaniem klasyczna ofiara mafii dla podkręcenia temperatury buntu społecznego dla przyspieszenie wydarzeń.
  I dlatego tak cicho jest w tej sprawie... bo mógłby ktoś się dokopać do "ręki mafii"..
  To rutynowe działanie mafii w jej kolorowych rewolucjach.
  Na majdanie snajperzy zamówieni i opłacani przez organizatorów Majdanu strzelali do jednej i drugiej strony barykady.
  W Wenezueli mieliśmy snajperów strzelających do tłumu...
  W 1970 r w Gdyni mieliśmy snajperów strzelających do ludzi nawet nie do tłumów (nie mówię to Stoczni Gdynia ale o okolicach Rady miejskiej w Gdynii). 1970r to pierwszy nieudany Majdan w Polsce (próba odbicia pozycji utraconych w 1968r przez mafię żydowską w Polsce).
  Próba zakończona kompromisem... uwalono Gomułkę, sprawcę 1968r, a nastał prozachodni Gierek i Jaruzelski) Polska utrzymała wolność od mafii żydowskiej którą dał jej Gomułka.

  Dopiero Solidaruchy razem z mafią żydowską oraz z KK z JPII na czele z powrotem odebrali Polsce tę wywalczoną przez Gomułkę wolność od mafii żydowskiej.

  Popiełuszko był Polakiem księdzem więc z punktu widzenia mafii idealna ofiara dla podkręcenia nienawiści pożytecznych idiotów do wolnej jeszcze Polski (wolnej bo bez żydowskiej mafii).
 • @Jasiek 07:50:09
  "A pamiętasz ten motyw jak Jahwe kazał "wybranym" zajumać złoto z Egiptu?
  To jak mu mogli psalmów nie układać....? ;-("
  Pamiętam, pamiętam -:)). Śp. ks.prof.Krąpiec o ST zwykł mawiać, że są to takie żydowskie bajeczki. Uczeni w Piśmie pewnie powiedzieliby, że to było dobro wyższe nad egipska niewolę -:))
  Za kwiatek dziękuję.
  Ps. Psalmy są Dawidowe, a król Dawid bynajmniej nie wyglądał na semitę. Nic dziwnego, że Hitler głosił, że Jezus był aryjczykiem.
 • @krysz 11:27:21
  "Zacznij od tego, jaki pozytek odnioslaby Moskwa w wyniku zabojstwa ks. Popieluszki?"

  No właśnie dlatego napisałem, że albo ktoś podjudził albo uruchomił kontakty w Moskwie. Ale tylko jeśli Ruscy byli w to uwikłani. A uwikłani mogli być tylko przez kogoś z zewnątrz (Sam Dugin mówił np że GRU to siedlisko masonerii). Jednak i tak myślę, że bardziej prawdopodobne jest, że nie byli, bo słusznie moim zdaniem zwracasz uwagę, że nie mieli z tego korzyści. Korzystne w tym czasie dla ZSRR były spokój w Polsce i sprawna praca polskiego przemysłu.
  Dla usraela odwrotnie. I dlatego wnioskuję, że to oni maczali w tym paluchy. Szanowny Rzeczpospolita słusznie zwrócił uwagę na te aspekty wręcz sadystyczne...

  Straszna sprawa.
 • @wercia 12:33:00
  "Psalmy są Dawidowe, a król Dawid bynajmniej nie wyglądał na semitę."

  Czy mogę prosić o przedstawienie podstaw do takiej opinii? Z tego co się orientuję to dysponujemy tylko obrazami, a te są przecież jedynie projekcją czyichś wyobrażeń...
 • Ks. Popiełuszko bruździł lub mógł bruździć przyszłej IIIŻydo-RP/Polin
  Ks.Jerzy był szeregowym księdzem, a na mszach gromadził tłumy, prawie tak duże jak zaprzyjaźniony z mondialistą Z.Brzezińskim JPII. Czy najwyżsi pasterze Kościoła zdążyli przygotować ks.Jerzego do wspierania procesów integracji Polski z Zachodem, z UE? Czy postawa ks.Jerzego, jego popularność i autorytet księdza, były bezpieczne dla polityki Kościoła JPII? Czy śmierć ks.Jerzego nie budowała tak potrzebnej przecież Żydostwu nienawiści do polskiego PRL, do ZSRR – do tego wszystkiego, co stanowiło o bezpieczeństwie wewnętrznym i zewnętrznym polskiego państwa i narodu? Czy jego śmierć nie wzmacniała pozycji politycznej Kościoła, który wskazywał potem Polakom na konieczność integracji z Zachodem, na pojednanie z Niemcami, na rezerwę wobec ZSRR, potem Rosji, wymagającej przecież ewangelizacji, czyli podporządkowania Watykanowi, a więc i Zachodowi – syjonistycznemu Zachodowi? Czy nie ułatwiała późniejszego nauczania, że „antysemityzm jest grzechem”, a „nacjonalizm jest herezją”? To ostatnie nie bardzo zgadza się z tym, co ks.Jerzy głosił na mszach z ojczyznę, że naród ma prawo do wolności.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/10/z16789457q1983-r-ks-popieluszko-podczas-mszy-za-ojczyzne-o.jpg
  1983 r. Ks. Popiełuszko podczas mszy za ojczyznę odprawianej wyjątkowo z tarasu nad wejściem do kościoła św. Stanisława Kostki.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/10/1-69277.jpg

  Ks. H.Jankowski z Gdańska, ks. J.Popiełuszko i „Bolek”. Dwóch księży, których popularność i sympatia wśród Polaków były i są ogromne, ale czy pasowali oni do żydo-katolickiego Kościoła JPII, do projektu IIIŻydo-RP/Polin? Jednego zlikwidowano w bestialski sposób już na początku drogi do przyszłej IIIŻydo-RP/Polin, drugiego Żydostwo opluwa i likwiduje jego pomnik dzisiaj, a i żydo-katolicki Kościół nie staje w obronie swego kapłana (?).
 • Gdy "Magdalenka" wciąż w transie
  Zapomnijmy o seansie
  Gdzie Prawda na jaw wychodzi
  Bo diabeł wszystkim dziś słodzi

  Zmiany muszą sięgać fundamentów
  By nie było przeszkód i zakrętów
  A oczyszczenie będzie możliwe
  Wszelkie zło przestanie być kąśliwe
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Jasiek 15:04:07
  To w Bibllii jest napisane, nie chce mi się teraz szukać (miał bujne, jasne włosy, niektórzy piszą, że ryże). Jest tam dokładniejszy opis.
  Miłego popołudnia!
 • @Rzeczpospolita 15:32:25
  Od dawna uwazam- ze ks, Jerzy ,,jak I ks Henryk..byli wielkim zagrozeniem dla pieriestrojki i przeksztalcen wlasnosciowych w ...Kosciele Polskim…. CI ksieza byli prawdziwymi polskimi elitarnymi jego przedstawicielami...o ogfromnej charyzmie I autentycznym autorytecie. Ich slowa odgrywaly wielka role...I stanowily barykade nei do przebycia..ale oszustow z Magadalenskieho Przewalu...
  Wieczna hanba tym - ktorym oni zawierzyli..a ci dopuscuili sie haniebnej zdrady Pryncypiow!!!!

  Uwazam tez ze ks Henryka zamordowano podajc mu trucizne...wywolujaca zlosliwy typ cukrzycy,,z tragicfznymi jej skutkami….
  \
  Zaniechanie rozwiazania tych mordow...swiadczy kim sa klasy polityczne dzisiejszej PRL-bis….

  Niegasnaca nienawisc i obzydliwa chcec niezaspokojonej zemsty siegajace poza linie zycia ks Pralata..wyraznie pokazuje jej sprawcow,
 • @Rzeczpospolita 15:45:23
  KRK składa się z dwóch części: ,,sacrum" i ,,profanum".
  Sfera sacrum to inteligencja wiedząca znakomicie że ,,kościół" ten odciąga ludzi od Boga (wikłając w bałwochwalstwo), oraz sferę ,,profanum" odpowiadającą za ,,wiarę ludową" (tresura od pokoleń od wieku dziecięcego do starości) jak to ubrał w słowa tutejszy bloger Jan Paweł, szerzący ten rodzaj nieposłuszeństwa Bogu, jako coś dokładnie odwrotnego (czyli wbrew naukom z Pism biblijnych, rzekome posłuszeństwo Bogu).
  Tak naprawdę to czasem bardzo trudno rozróżnić czy krzewiciel bałwochwalstwa jest nieświadomym tego co robi ,,profanem" czy świadomym działaczem sfery ,,sacrum".
  Co do Wojtyły wątpliwości nie mam żadnych, był świadomy, trzymał się ,,etykiety" masońskiej i nie był idiotą, ale zdolnym iluminatem.

  Niestety, ludzie nieświadomie dają moc duchową tej instytucji, a raczej szatan daje jej tę moc, bo sam czerpie ją odciągając narody od Boga.
  Co powoduje jednak tymi którzy przynależą do sfery sacrum? Otrzymują oni w życiu doczesnym władzę, dostatki (bogactwo), popularność, uwielbienie i satysfakcję i inne formy cielesnej przyjemności. Są ponadto zwodzeni przez szatana, ale w inny sposób niż prości ludzie. On im prawdopodobnie objawia się, być może indywidualnie a być może zbiorowo (gdy uczestniczą w spotkaniach w grupie), albo i tak i tak, i podaje się za Wielkiego Architekta, w praktyce ,,boga", ale nie dobrego boga tylko takiego jakim chce być (w końcu podaje się za kreatora świata). To też zwiedzenie, lecz inne, bo tak zwiedzeni ludzie ostatecznie kalkulują że odwrócenie się od tego bytu jest dla nich bez sensu (do wygód i zbytków łatwo się przyzwyczaić i bardzo trudno odzwyczaić).
 • @Oracz 23:23:27
  Przy czym ta inteligencja odciągająca ludzi od Boga, którego znają jedynie z kart Biblii, uznaje Go albo za martwego (pokonanego), albo za nieistniejącego, albo na skutek zwątpienia, za słabego, przegranego (casus udanego mordu na Chrystusie).
 • @Oracz 23:28:33
  Poruszyl pan bardzo ciekawy temat....
  W zasadzie ten temat nadaje sie do roztrzasania na forach Religijnych...ale tam raczej pryncypiow Chrzescijanskich nie uprawia sie z zasADEY:-))))
  KOSCIOL,,CO TO JEST KOSCIOL....???To co pan slusznie zqauwazyl pojecie KOSCOL ma wiele znaczen, form I ksztaltow,,to tak jak dokonujac rzutow w kilku plaszczyznach ogladamy zupelnie odmienne ksztalty...klady.
  B4ez watpienia Organizacyjne widzimy podstawowe dwie organoizacje ..wewmetrzna I zewnatrzna...O przyznaleznosci do kazdej decyduja odmienne inicjacje.
  Przyjecie Chrztu czyni nas czlonkami...zwyczajnymi...przyjecie swiecen kaplanskich czyni kler Kosciolem Wewnetrznym z mozliwoscia decyzyjna zalezna znowu od stopnia dopuszczenia do spraw wewnetrznych. Kosciol jest instytucji chierarchiczna i piramidalna…
  Zatem tzw zewnetrzna organizacja nie posiada z zalozenia zadnego wplywu na zadne decyzje. Bo skoro wewnetrzny kosciol Kler- Chierarchia posiada monopol , czyli wylacznosc na interpretacje i wykladnie teologiczna, liturgiczna,Nauki Kosciola i wylaczosc organizacyjna i strukturalna…. To w takim przypadku tzw Kosciol Zewnetrzny moze tylko postulowac, prosic i ..najwazniejsze sluchac i utrzymywac.
  Stad Historia Kosciola to nieprzerwany ciag Herezji, Schizm , apostazji.. co natychmiast owych heretykow, schizmatykow i apostatow stawia . ,,poza Kosciolem. czyli tzw Laikat zaangazowany, ktoremu sie wydaje ze zastapi biskupow...ma taka sile wyboru , ze moze wybrac -w ktora reke pocalowac biskupa..i czy calujac poslinic, czy musnac wasem.A swoje wyobrazenia " jak powinno byc" -albo zapomniec..albo realizowac poza Kosciolem. Jedyne co wplywa na Kosciol Wewnetrzny to nasza osobista decyzja..dac- czy nie dac..a jak dac, to ile...na tace. Choc z tym Kosciol wewnetrzy radzi sobie deosc dobrze....poprostu sprzedajac majatek Koscielny..do ktorego Kosciol wewnetrzy ma takie pelne prawo.. 0Natomiast tzw Kosciol Zewnetrzny ma tez prawo takie ...ze owszem moze sie zlozyc i kupic w imieniu Kosciola Wewnetrzeno i przkazac mu
  natychmiast ..ale bez mozliwosci sprzedazy.
 • BOg Zaplac! Panie Romualdzie......
  Wielkie dzieki za ten artykol....tak madry..i tak potrzebny!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej