Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
417 postów 320 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Czy Polska może się obronić? Prof. Romuald Szeremietiew

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak uratować Polskę przed zagładą? Rewelacyjna prelekcja Romualda Szeremietiewa.

Romuald Szeremietiew, dr hab. nauk wojskowych w znakomitej, interesującej prelekcji opowiada o tym, czego nie mówi się w mediach: sposobie na uratowanie Polaków przed wojną z lewa i prawa. 
Od tego wykładu na Uniwersytecie Opolskim minęło już 10 lat (2009). Miał miejsce przed katastrofą smoleńską. Jak widzimy, wszystko się sprawdza.
Link do wykładu: https://www.youtube.com/watch?v=hQK75QIBof4 
lub kliknij tutaj

KOMENTARZE

 • Straszenie Rosją to już jest nudne i idiotyczne.
  Słowianie ! u żydów w Polsce obserwujemy wojenny amok !!! wrzaskliwa mniejszość żydowska w Polsce w swoich żydowskich mass-mediach głównego ścieku codziennie pełną parą szczują na Rosję i na prezydenta Putina.

  Rosja nazwała naród polski „zakładnikiem nieprzemyślanej polityki” ze strony kacyków w Warszawie którzy są na smyczy USA.
  „Polska powinna również zrozumieć, że w przypadku ataku odwetowego Rosji staje się jednym z głównych celów, i unicestwiona” powiedział Jurij Szewytkin, członek niższej izby parlamentu.
  Rosja nie będzie się wahała w przypadku agresji na Rosję tak ze strony USA czy NATO użyć ostatecznej broni w unicestwieniu wroga i obronie swojej ludności, ojczyzny.
  A Polska obecnie jest wrogiem Rosji tak jak to bylo też przez drugą wojną światową, przed 1939 rokiem.

  Ciągłe straszenie Rosją to przestępstwo. Rosja nie ma żadnych pretensji terytorialnych w stosunku do Polski. Więc władze i media mimo że w polskim prawie jest karny paragraf robią to wbrew narodowi POLSKIEMU, bo kto publicznie nawołuję do wojny podlega karze do lat 5 !

  Czy to Putin każe nam wypłacać emerytury za holokaust mieszkańcom Izraela? Pomyślcie Widzicie gdzieś Rosjan wykupujących polską ziemię? A może jakieś rosyjskie banki? Czy to w Rosji jesteśmy zadłużeni po uszy?. No dalej piszcie. Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała? Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa, łowienia ryb, produkcji mleka, cukru? Czy Moskwa każe wam kupować nowe żarówki albo nowe odkurzaczy rzekomoenergooszczędne albo nakładają limity produkcji mleka tak, że już od października mleko wylewa się do ścieków żeby nie płacić kar kiedy ludzie głodują a może Rosja się czepia do naszych ogórków że są krzywe i nie spełniają wymogów ? A Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich? Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium? Czy Rosja wspiera naszych wrogów, jak banderowców obnoszacych się z symbolami nazi i upa oraz wykrzykującch " REZAC POLAKI " , czy nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy rząd polski został zmuszony do zakupu bezwartościowych obligacji amerykańskich czy rosyjskich??? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny euro? Czy Rosja nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy rząd polski został zmuszony do zakupu bezwartościowych obligacji amerykańskich czy rosyjskich??? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny euro? Czy to Rosja bombarduje uranem zubożonym szpitale, szkoły, zakłady, linie energetyczne, ujęcia wody, naszych przyjaciół w Serbii czy może ktoś inny? Czy to Rosja zrobiła krwawe obalenie legalnego rządu na Ukrainie i wynajęła płatnych snajperów z Gruzji którzy na rozkaz USA i za 4,5 miliarda $$ zainwestowanych w przewrót dokonali masakry ludnosci strzelając do przeciwników ale i do swoich by obciążyć tymi zbrodniami Janukowicza. Czy to Rosja spaliliła żywcem ponad 50 mlocych ludzi 2 maja 2014 w Odessie ? i bombardowała ludność cywilną w Donbasie ?

  USA są największym agresorem militarnym świata . Prowadzą nakwięcej wojen, w więcej wojen inwestują, więcej aktywnie wspierają - są najsilniejszym militarnie państwem świata. Mają wpływy i bazy wojskowe dookoła całej kuli ziemskiej. Dominują nie tylko militarnie, ale też kulturowo i finansowo. Narzucili całemu światu swój system bankowy oparty o fikcyjną walutę z rezerwą cząstkową, co pozwala kreować pieniądz z niczego. Filmy hollywódzkie znane są wszędzie. Kokakolę znają nawet dzicy Indianie amazońscy. USA to rządzące światem imperium. Ale przybywa im konkurentów i jak się zagapią, to dominację stracą.

  Obecna polska analityka wschodnia to coś między ślepą uliczką, a głęboką piwnicą: ani niczego nie widzi, ani zawrócić nie umie. Obija tylko o ściany i międli te same, nieaktualne i nie adekwatne do sytuacji obsesje. Stąd też obserwatorzy głównonurtowi z Polski najpierw lekceważyli projekt polityczny z Zełenskim w roli głównej, następnie rzucili się go gwałtownie dezawuować w imię wciąż tej samej, jednostronnej solidarności z  Petro Poroszenką, by dopiero teraz, widać otrzymawszy nowe instrukcje – wracać do tej samej, znanej melodii „przyjaźń z Ukrainą ponad wszystko!”. Co do zasady choćby z deklaracji prezydenta  Andrzeja Dudy  widać właśnie ową niezmienność – to znaczy  deklarację dalszego kredytowania kolejnych władz w Kijowie o ile takie rozkazy przyjdą z Zachodu  i o ile Ukraina dalej będzie pozwalać na używanie jej w kampanii antyrosyjskiej. Oczywiście, dopowiedzmy – pieniądze te rozkradnie kolejna ekipa oligarchiczna, a dalsze podtrzymywanie ukraińskiej agresji na Donbas oraz obrażanie się na rzeczywistość Krymu skutecznie uniemożliwią Ukrainie wyjście z geopolitycznego i gospodarczego impasu, w który została wpędzona.

  Kolaboranci :

  https://www.rp.pl/Komentarze/305089898-Haszczynski-Wysadzanie--Fortu-Trump.html

  I na koniec: Putin wyraźnie oznajmił dziennikarzom na jednej z konferencji by uważnie dostrzegli różnicę miedzu Rosją a USA.

  " TAK ROSJA PRZYGOTOWUJE SIĘ DO WOJNY a USA WOJNĘ PRZYGOTOWUJĄ " w tym zdaniu jest zasadnicza i to wielka różnica kto jest zagrożeniem dla światowego pokoju. ... .
 • Ten pan
  to zdecydowanie nie moja bajka. Kilka razy zadawałem mu pytania i nie odpowiedział na żadne. Odpowiadali chazarscy trolle.
  Facet z pewnością ma dużą wiedzę ale gospodaruje nią bardzo oszczędnie.
 • Umierać - za kogo?
  Rosyjska interwencja militarna w Gruzji oraz obecna na Ukrainie, pokazała pozornie zdumiewające zjawisko: zarówno gruzińskie jak i ukraińskie siły zbrojne poddają się bez walki, zaś na Ukrainie całe jednostki wojskowe przechodzą na stronę Rosjan!

  Dlaczego zarówno wojska gruzińskie jak i ukraińskie nie podjęły walki? Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Zarówno Gruzja jak i Ukraina zostały zawłaszczone przez złodziejskie mafie lokalnych kacyków, zaś cały majątek tych państw przechwyciły mafijne klany tak zwanych „oligarchów”. Na Ukrainie 30 oligarchów rozkradło 80% majątku tego państwa, skazując obywateli Ukrainy na nędzę!

  Ostanie wydarzenia na Ukrainie (po doświadczeniach z pomarańczową rewolucją z roku 2006, która wyniosła do władzy Juszczenkę i Tymoszenko) przeciętny obywatel tego państwa postrzega jako walkę buldogów pod dywanem, czyli zadymę sprowokowaną przez jednych oligarchów przeciwko innym. Która banda złodziei w tym sporze zwycięży, dla mieszkańców Ukrainy nie ma to żadnego znaczenia i owi mieszkańcy mają tego świadomość!

  Jeśli powyższy obraz uzupełnimy fatalną organizacją państwa ukraińskiego, czyniącą życie obywateli pasmem udręk i upokorzeń, to staje się oczywiste, że Ukraińcy nie utożsamiają się ze swoim państwem, postrzegając je jako twór sobie wrogi, agresywny, złodziejski i bandycki!

  Czy takie państwo zasługuje na obronę i poświęcanie dla niego życia? Wolne żarty! Za takie państwo nie warto oddać nie tylko życie ale nawet i mocz!

  Pomiędzy biurokracjom ukraińskiego państwa (oraz lokalnymi oligarchami) a ukraińskim narodem istnieje przepaść nienawiści i pogardy! Trudno w takiej sytuacji oczekiwać, aby okradziony, zniewolony i codziennie poniżany naród miał ochotę nadstawiać karku w obronie miliardów dolarów takiego czy innego oligarchy!

  Dlatego żołnierze ukraińscy (a wcześniej gruzińscy) zachowują się całkowicie racjonalnie: odmawiają walki, gdyż narażanie własnego życia w interesie złodziejskich klanów oligarchów byłoby czystym szaleństwem!

  Polskich polityków i polskie media, w sprawie Ukrainy, ogarnął propagandowy amok!

  Chciałbym tym oszołomom przypomnieć, że sytuacja społeczna Polski niewiele różni się od ukraińskiej! Polskie „elity” polityczne obrzydziły Polakom własne państwo nie gorzej niż uczynili to ukraińscy oligarchowie własnemu narodowi!

  W sytuacji jakiegoś zewnętrznego zagrożenia, polskie wojsko zachowa się dokładnie tak samo jak gruzińskie i ukraińskie, czyli w obronie patologicznego tworu państwowego zwanego III RP, odda co najwyżej...mocz!

  Apelowanie do polskich polityków, aby z lekcji ukraińskiej wyciągnęli właściwe wnioski, czyli aby poskromili własną prywatę i działali na rzecz uczynienia z Polski państwa przyjaznego obywatelom, wydaje się bezcelowe. Ci ludzie są niereformowalni, co pokazali przy okazji ukraińskiej zadymy! Polityczne „elity” ukraińskie i polskie to dzieci tych samych rodziców, nikt o zdrowych zmysłach umierał za nich nie będzie ani w Polsce ani na Ukrainie ani gdziekolwiek indziej! Co najwyżej jakiś polityk z USA czy Unii Europejskiej pokiwa groźnie palcem w bucie w ich obronie!  Anthony Ivanowitz

  www.pospoliteruszenie.org

  5. marca. 2014r.
 • @władek 07:46:13
  Jak to? Gruzja nie podjęła walki? A kto napadł na Osetię i chciał ruskich żołnierzy z wojsk rozjemczych wycinać?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:13:38
  //ruskich żołnierzy z......... wojsk rozjemczych //

  Upss..
  Dowcip dnia ?
  Tygodnia?
  Czy m-ca ?
  No ale dziś już piąteczek to i humor coraz lepszy
  8-)))))
  Pzdr.
 • @Husky 08:24:44
  To ty uważasz, że to Rosja napadła na Gruzję? Dziwne bo nawet żydowska Wiki pisze to co ja. No ale ty należysz chyba do tych co wierzą że Ziemia jest płaska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:35:07
  Bo to taki WSIowy gupek.
  To "nowa" taktyka, rzucanie na front walki mendialnej politowania godnych nieświadomych młodziaków bez konkretnego wykształcenia, którzy liznęli trochę internetu nie kończąc studiów i dających łatwo się omamić fruktami czyli zmywakiem u beżowego, taki folklor dla rozmydlania wszystkiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:13:38
  Oczywiście ma Pan rację! To wojska gruzińskie atakując Osetię sprowokowały rosyjską interwencję wojskową. Ale jak już do tej interwencji doszło, to w zasadzie poddawali się bez walki!
 • autor
  Wykład Romualda n/t bezpieczeństwa Polski jest z 2009 roku, może do dzisiaj wreszcie zrozumiał gdzie jest największe zagrożenie dla Polski. Właśnie w tamtym czasie spotykałem się kilka razy z Romualdem i kilka godzin przedyskutowaliśmy o polityce i tej obronnej też. Ja z racji bycia w dwóch kadencjach sejmu członkiem sejmowej komisji obrony narodowej, mieliśmy w wielu sprawach wspólne zdanie, dlaczego?, ponieważ On dostał potężnego kopa od żydów min. od nijakiego Kittela, którzy wysmarowali aferę wokół Szeremietiewa, której nie było, 12 lat oczyszczał sie z tego i wie z czyjego polecenia został usunięty z polityki i dlaczego. Chodziło o zakupy dla wojska w tym samoloty, zamiast min F-16, komisja przetargowa szła w kierunku Greepena oraz rakiety miały być z innego kierunku, a zakupione zostały z Izraela. Pomimo takiej lekcji Romuald chyba dzisiaj wie gdzie wróg, przynajmniej tak powinno byc!!!
 • @Wrzodak Z. 11:10:57
  Też jestem przekonany, że ma rzetelną wiedzę tylko dlaczego się nią nie dzieli?
 • @Husky 08:24:44
  Że jesteś pisowskim trollem to każdy wie, ale myślałem że mimo wszystko posiadasz jakąś wiedzę o świecie. Tyle się produkujesz prawie na każdy temat. Albo celowo powtarzasz to kłamstwo albo nie masz o niczym zielonego pojęcia i tylko bezmyślnie przepisujesz notki otrzymane z centrali.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej