Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
469 postów 366 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Przestroga. Dlaczego lepiej nie zdradzać Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Los, jaki zgotowali niektórzy polscy politycy Polakom, bywał tragiczny. Jednak wielu nie uszło to bezkarnie.

Symbolem zdrady narodowej jest Targowica, założona w Petersburgu przez trzynastu kosmopolitycznych magnatów, której 40 stronicową treść ogłoszono właśnie w Targowicy. Atakowano w niej Konstytucję 3 maja i reformy Sejmu Czteroletniego. Niestety, do Targowicy przystąpił później Stanisław August Poniatowski, kochanek carycy Katarzyny – opłacany przez nią figurant, który podpisał się pod upadkiem Polski. Treść aktu konfederacji zredagował rosyjski generał Wasilij Popow.
Podczas Insurekcji Kościuszkowskiej wieszano portrety założycieli Konfederacji Targowickiej – symbolu zdrady narodowej.
         Wstydliwa historia polskiego Kościoła katolickiego
Konfederatów poparło polskie duchowieństwo. Podczas Insurekcji kościuszkowskiej polscy jakobini-rewolucjoniści, wieszali zdrajców – biskupów. Od tamtej pory polski kościół katolicki bronił niepodległości Polski. 
Tymczasem 9 maja 1794 r. powieszony został znienawidzony Józef Kazimierz Kossakowski herbu Ślepowron – biskup inflancko-piltyński, hetman wielki koronny Piotr Ożarowski, marszałek Rady Nieustającej Józef Ankwicz i hetman Polski litewski Józef Zabiełła.
Uczestnik Targowicy i wolnomularz, prymas Polski i Litwy Michał Jerzy Poniatowski, młodszy brat króla Poniatowskiego, 12 sierpnia 1794 r. miał popełnić samobójstwo. Jego postać na stronie Archidiecezji gdańskiej broni Bernadeta Kruszyk, wskazując, że był reformatorem szkolnictwa i obrońca kultury narodowej. Źródło: http://www.archidiecezja.pl/historia_archidiecezji/poczet_arcybiskupow/michal_jerzy_poniatowski_.html
Podsumowując ten etap działalności tych osób: nie wystarczy organizować „obiady czwartkowe”, jak król Staś. Liczy się ostateczny rozrachunek. Ktoś, kto pretenduje do wysokich stanowisk, musi się zachować właściwie w chwilach próby. Ale to nie koniec tajemniczych zgonów znanych postaci historycznych, którzy tego egzaminu ostatecznie nie zdali.
 „Nikt nam nie zrobi nic. Bo z nami Śmigły, Śmigły, Śmigły-Rydz”
„Naprzód, żołnierze 
Stara wiara, młode zuchy
Za Śmigłym-Rydzem
Pomni jego w boju chwał
(...)
Marszałek Śmigły-Rydz
Nasz drogi, dzielny wódz
Gdy każe, pójdziem z nim
Najeźdźców tłuc”
Sławi marszałka, bohatera Adam Kowalski w pieśni z 1936 r. Jednakże zdrada tego bohatera wojny polsko-bolszewickiej we wrześniu 1939 r. jest faktem.
Podobno był pantoflarzem. Zastanawiający jest wpływ jego żony, Marty Thomas-Zaleskiej, byłej żony marszałka na jego ucieczkę z Polski i zostawienie w samotności konającego narodu. 16 lipca 1951 r. niedaleko Nicei, znaleziono jej ciało, pozbawione głowy, nóg i rąk.
Skoro tuż przed wybuchem wojny przyjechała do Polski, by razem ze swoim dobytkiem w nocy z 14 na 15 września uciec przez Zaleszczyki do Rumunii, oznacza, że zarówno marszałek Rydz-Śmigły, jak i jego żona, jeszcze przed wojną wiedzieli, że polityka przedwojenna marszałka i piłsudczyków, skończy się dla Polski tragedią.
Jako wódz naczelny, fatalnie dowodził w kampanii wrześniowej. Zignorował zagrożenie ze strony ZSRR.
Sam marszałek w 1942 po przyjeździe do Warszawy, dostał propozycję wyjazdu z kraju lub samobójstwa. Miał umrzeć na zawał 2 grudnia 1941 r. Prawdopodobnie został zamordowany.
We wrześniu 1939 r. marszałek miał odciąć się od łączności radiowej z polskim wojskiem. Należy też przypomnieć, że zgodnie z żądaniami Brytyjczyków, polskie wojska były źle rozlokowane, ale to temat na inne rozważania.
       Czy Bór-Komorowski zginał na polowaniu?
Tadeusz Bór-Komorowski – kolejna tragiczna postać z dziejów Polski. Wydał rozkaz o wybuchu powstania warszawskiego wbrew woli Naczelnego Wodza gen. Kazimierza Sosnkowskiego. 24 sierpnia 1966 r. miał dostać ataku serca podczas polowania. Bez wątpienia był polskim patriotą, odważnym liniowym żołnierzem i człowiekiem honoru. Nie wysłał swojej rodziny przed wybuchem powstania z Warszawy.  
Jednakże był zwolennikiem utopii romantycznej (powstaniowej) w polityce. Nie rozumiał polityki. Był manipulowany przez gen. Okulickiego, który prawdopodobnie na łubniance został zwerbowany przez sowietów. Wg wielu został postrzelony przez oficerów podczas polowania. Nie zmarł od razu.
– Powstanie zakończyło się straszliwą klęską, katastrofą i ruiną, która nie dotknęła żadnej innej stolicy w Europie od czasu najazdu Hunów na Rzym. 200 tys. ludzi zginęło, 500 tys. wygnano i skazano na poniewierkę. Miasto zrównano z ziemią – mówił podczas kolejnego wznowienia swojej książki „Powstanie warszawskie” prof. Jan Ciechanowski. http://janmariajackowski.pl/?p=6366
Pomimo tego, wielu znanych publicystów i historyków twierdzi, że było warto, że była to konieczność dziejowa, itd. ale to już zupełnie inny temat.
Tadeusz Bór – Komorowski z etycznego punktu widzenia, to najjaśniejsza postaci z wszystkich powyżej wymienionych. Kategorycznie nie był zdrajcą.
                           Andrzej Wajda
Andrzej Wajda to utalentowany polski reżyser. Syn ofiary z Katynia, co było podważane. Znane są jego zdjęcia w koszulce z czerwoną gwiazdą. Czy można mu zarzucić „zdradę kulturalną”, skoro polskie wojsko w czasie kampanii wrześniowej, choć nieudolnie dowodzone, wbrew faktom, ale zgodnie z komunistyczną propagandą, w filmie „Lotna” z 1959 r., (zhańbił pamięć polskiego żołnierza) pokazał całemu światu, jako idiotów, którzy z szablą poszli na czołgi?
 Tymczasem:
„Niemcy stracili w czasie kampanii wrześniowej ok. 1000 czołgów, 319 samochodów pancernych, 280 samolotów, 6000 samochodów oraz 5500 motocykli. To były naprawdę olbrzymie straty, stanowiące co najmniej 30-50 proc. sprzętu mechanicznego niemieckich sił zbrojnych” pisze Paweł Lepkowski w „Rzeczpospolitej” https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/308299945-Edward-Smigly-Rydz-Hetman-ktory-porzucil-swoje-wojsko.html:
„We wrześniu 1939 r. Polskie Siły Zbrojne liczyły łącznie ok. 950 tys. żołnierzy wchodzących w skład 5 grup armii, w tym 30 dywizji piechoty i 9 zapasowych. Były wyposażone w 4300 dział, 880 czołgów i 400 samolotów. To była jak na owe czasy prawdziwa potęga, która mogła się bronić znacznie dłużej niż przewidywał to Fall Weiss, mimo dwukrotnej przewagi liczebnej Niemców.
Dopiero wkroczenie Sowietów 17 września 1939 r. na wschodnie obszary Rzeczypospolitej spowodowało wycofanie z wojny obronnej aż ćwierć miliona żołnierzy polskich, w tym około 18 tys. oficerów.
Naczelny Wódz nie tylko nie wydał rozkazu do obrony, ale wbrew wszelkiej logice ogłosił przez szefa Sztabu Głównego gen. Wacława Stachiewicza haniebną „dyrektywę ogólną" nakazującą „wycofanie oddziałów i sprzętu na Rumunię" oraz zakaz walki z wkraczającymi żołnierzami sowieckimi. Następnego dnia sam uciekł z kraju”. No i znowu ten Śmigły-Rydz...
 
imageZdjęcie główne, Jan Piotr Norblin, Wieszanie zdrajców, około 1794 r, Muzeum Narodowe w Warszawie, źródło: domena publiczna. 

KOMENTARZE

 • i owszem
  pisowcom też nie ujdzie to bezkarnie
 • Słusznie! I tak żyli 200 lat za długo!
  /Tymczasem 9 maja 1974 r. powieszony został znienawidzony Józef Kazimierz Kossakowski herbu Ślepowron – biskup inflancko-piltyński, hetman wielki koronny Piotr Ożarowski, marszałek Rady Nieustającej Józef Ankwicz i hetman Polski litewski Józef Zabiełła.
  Uczestnik Targowicy i wolnomularz, prymas Polski i Litwy Michał Jerzy Poniatowski, młodszy brat króla Poniatowskiego, 12 sierpnia 1974 r. miał popełnić samobójstwo. Jego postać na stronie Archidiecezji gdańskiej broni /
 • @Anna-PK 01:59:11
  o cholera, dzięki za uwagę :) :) już poprawiam
 • @Anna-PK 01:59:11
  A tak swoją drogą, Ślepowron w trakcie pisania kojarzył mi się z WRON-ą - Wojskową Radą Ocalenia Narodowego towarzysza Wojciecha J. :)
 • @Anna-PK 01:59:11
  O to samobójstwo został ,,poproszony" za zdradę.
 • "Przestroga. Dlaczego lepiej nie zdradzać Polaków"
  ----------------
  Prawdziwi zdrajcy pozostają przeważnie bezkarni a niejednokrotnie wynagradza się ich potem za granicą. Dlatego - targowiczanie nie byli do końca zdrajcami - oni byli za Polską - tylko chcieli ją ratować w taki a nie inny sposób - bo takie były wówczas realia. Dla mnie zdrajcami byli wszyscy ci, którzy wówczas stręczyli Polsce tzw. demonkraturę w tamtejszym opakowaniu. Z dzisiejszej perspektywy wiemy, że ta, tzw. demonkratura - to uniwersalne narzędzie do przerobu ludzi na szatańskie odchody - w łapkach czarciego pomiotu.
  Wniosek?
  Czarci pomiot na bieżąco przenicowuje ludziom historie pod siebie - zresztą przenicowuje także nauczanie Jezusa Chrystusa - więc zero zdziwień.
  Na koniec - zawsze tak było, że czarci pomiot najlepszych synów danego narodu mordował rękami podpuszczonej hołoty wywodzącej się także z tego narodu. Gdyby targowiczanie rzeczywiście byli zdrajcami - to ich ewentualni mocodawcy - zapewniliby im bezkarność - i tyle.
 • @Romuald Kałwa 03:11:06
  {Andrzej Wajda to utalentowany polski reżyser. Syn ofiary z Katynia, co było podważane.} Jego prawdziwe nazwisko/tetełe to Krochman. Udowodniono mu kradzież i podpięcie się pod kapitana Wajdę.
 • @kula Lis 68 20:42:17
  Dodam, że Krochman był ruchaczem nieletniej (13 lat!) Paulinki Młynarskiej w Paryżu, pisał o tym żydek senior Wildstein.
 • @Romuald Kałwa 03:11:06
  Tu na dziś nie portrety trzeba wieszać lecz autentycznych zdrajców, szubrawców. Bo litość jest oznaką słabości.
 • Hm
  Tak czy siak efektem były rozbiory . Nie zabór przez Rosję całości , a nie części. I każdy ruch niepodległościowy był automatycznie ścigany lub obserwowany przez te trzy państwa . Jakie wsparcie miałoby powstanie listopadowe czy styczniowe ze strony niemiecko - austriackiej , pragnących odtworzenia państwa buforowego. W końcu stachu chciał unii personalnej z Rosją, tylko kaśka miała już innego ogona

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej