Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Sztuczna inteligencja a sztuczna świadomość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy za pomocą procesorów i programów komputerowych ludzie będą w stanie skonstruować sztuczną świadomość?

Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence - AI), to w dużym uproszczeniu zaprogramowany zbiór zadań przeznaczonych do wykonania przez komputery, które jak wiemy, nie są istotami rozumnymi. Rozwój komputerów i programów komputerowych ich obsługujących jest ogromny. Wielkim krokiem w rozwoju sztucznej inteligencji jest uczenie maszynowe (Machine Learnig - ML), które nie polega tylko na wprowadzanych przez programistę regułach, ale dzięki odpowiednim algorytmom (które z kolei są programami z opisami czynności potrzebnymi do wykonania określonego zadania –  zawierającymi dane trenujące) ma prowadzić do określonego celu.
Algorytmy/programy mają zautomatyzować pozyskiwanie i analizę danych oraz rozwój własnego systemu bez ingerencji człowieka. W pewnym uproszczeniu: to tak, jakby kolejne ulepszone wersje użytkowych programów komputerowych powstawałyby bez udziału człowieka.
Znakomicie opracowane uczenie się maszynowe potrafiłoby wykrywać nowe fakty i związki pomiędzy nimi (o czym mówi heurystyka – dziedzina wiedzy szukająca jak najlepszych metod na rozwiązywanie określonych problemów, zależności, itp.), odpowiednio dobierać parametry, które logicznie ze sobą powiązane, tak „na chłopski rozum”, powiększałyby tak maszynowy, jak i ludzki, zasób wiedzy i umiejętności albo dawałoby możliwości (narzędzia) do ich powiększania.
W praktyce, wyobraźmy sobie zarządzanie gospodarką magazynową, np. w okresie świątecznym, gdzie pomimo zmieniającej się podaży (wymagań i potrzeb klientów), działający od krótkiego czasu program, bez potrzeby człowieka – kierownika magazynu i magazynierów, sam obsługiwałby półki, maszyny, taśmy transportowe, bezobsługowe wózki widłowe, itd.
W tym miejscu pojawia się jednak pytanie: czy można zaprogramować świadomość? Czy taka maszyna będzie wiedzieć, że istnieje?
Czy można więc skonstruować maszynę, która będzie wiedzieć, że istnieje i nie chodzi tu o zaprogramowane złudzenie świadomości istnienia dla postronnych obserwatorów? Owszem, z pewnością można skonstruować maszynę, która będzie sprawiała wrażenie świadomej. Jednak zaprogramowane w gruncie rzeczy pytania i odpowiedzi oraz dialogi, poddane uczeniu maszynowemu (np. śledzenie treści i rozmów w Internecie), to wciąż nie jest świadomość.
Tymczasem podstawowym elementem układu nerwowego, odpowiedzialnym za przetwarzanie informacji w postaci sygnału elektrycznego, są neurony.
Neurony łączą się ze sobą za pomocą aksonów (włókien nerwowych otoczonych osłonką/otoczką mielinową), które z kolei kończą się synapsami, a które w dużym uproszczeniu pełnią rolę „stawów”/złączeń pomiędzy nimi. Szacuje się, że aż 80 proc. neuronów z 86 miliardów ogółem, znajduje się w móżdżku, który stanowi zaledwie około 10 proc. objętości całego mózgu.
W sieci krąży krótki wykład Antonio Damasio, światowej sławy profesora neurologii portugalskiego pochodzenia pt.: „Czym jest świadomość?”:
- Należy zwrócić uwagę, że świadomość jest tracona m.in. podczas głębokiego snu. Ludzie nie są pasywnymi odbiorcami sygnałów wzrokowych, dźwiękowych, czy dotykowych (jak np. kamery czy czujniki) – mają osobowość, własne „ja”, to znaczy wiedzą, że są. „Własne ja” jest istotą świadomego umysłu. Do zapamiętania np. jakiegoś przedmiotu potrzebna jest odpowiednia liczba neuronów. Za percepcję różnych bodźców (zmysłów), są odpowiedzialne różne miejsca kory mózgowej.
Informacje, np. wzrokowe, docierają do konkretnych obszarów kory mózgowej, która „ma konkretne obszary odpowiedzialne za percepcję i tworzenie obrazu. I są to dokładnie te same obszary używane w tworzeniu obrazów w przypominaniu sobie informacji” archiwizowane w korze asocjacyjnej. Ale to jeszcze nie tworzy własnego „ja”. 
Prawdopodobnie podstawowym i interesującym nas elementem jest pień mózgu (popkultura nazywa go „gadzim mózgiem”, ponieważ jest najstarszą częścią mózgu, łączącą rdzeń kręgowy z mózgiem; składa się z podwzgórza z gruczołami przysadki i szyszynki, rdzenia przedłużonego i móżdżku - przyp. R. K.), który reguluje podstawowe funkcje życiowe organizmu – oddychanie, metabolizm, głód, pragnienie, stres, pobudzenie, itp. Informacje w nim zawarte są wrodzone.
Uszkodzenie pewnych części pnia mózgu (np. poprzez udar), często wiąże się z utartą świadomości i zapadaniem w stan wegetatywny lub śpiączkę – „tracimy wówczas podstawę własnego ja, czyli poczucie własnego istnienia”. Człowiek nie będzie już wówczas świadomy obrazów pojawiających się w korze mózgowej, choć kora mózgowa chorego cały czas pracuje, co rejestrują odpowiednie „skanery” (techniki obrazowania).
W świadomym mózgu zachodzi interakcja pomiędzy pniem mózgu (ciałem) a korą mózgową. Ciekawe, że pień mózgu u wszystkich kręgowców ma bardzo podobną budowę, co może świadczyć, że inne gatunki również mają świadomość, z tym, że nie tak bogatą, jak u ludzi, biorąc pod uwagę słabiej rozwiniętą korę mózgową. Należy też pamiętać, że naczelne, walenie, ale też np. psy, mają pamięć (słonie również, czemu nikt nie zaprzeczy – przyp. R.K.), na której zbudowane jest tzw. ja autobiograficzne. W miarę upływu czasu, ja autobiograficzne rozwinęło się w kulturę, którą dzisiaj znamy: religia, prawo, handel, sztuka, technologie.

Komentarz:
Skoro pień mózgu decyduje o naszych uczuciach, emocjach, a w konsekwencji o istnieniu świadomości, skoro jest podobny u wszystkich kręgowców, to prawdopodobnie w wielu laboratoriach są lub będą prowadzone badania nad wykorzystaniem – zespoleniem mózgu ssaków, np. małp z urządzeniami stworzonymi przez człowieka – komputerami, które zyskują coraz mniejsze rozmiary i efektywność (komputery kwantowe).
Bardzo prawdopodobne, że współczesna cywilizacja dzięki nauce pójdzie w zupełnie innym kierunku niż tym sugerowanym przez autorów fantastyki: pisarzy i twórców filmowych.
Pewnie idę za daleko w swoich rozważaniach, ale wyobraźmy sobie, co się stanie, gdy mózgi pewnych gatunków zwierząt, zostaną wzmocnione przez miniaturowe kwantowe komputery. Sytuacje jak z filmowej „Planety małp” mogą stać się rzeczywistością.
Przecież połączenie maszyny z mózgiem, np. u osób niepełnosprawnych, jest faktem. To samo można by robić u zwierząt – wzmacniać ich inteligencję i świadomość, poprzez imputowanie im odpowiednich urządzeń. A wówczas zwierzęta, świadome, jak ludzie traktowali przez wieki ich przodków, rozpoczęłyby bunt i samodzielną produkcję tych specyficznych wzmacniaczy inteligencji, czy też nazywanych inaczej: akceleratorami procesów myślowych.

Tymczasem:
„29-letnia Brytyjka spytała Alexę, sztuczną inteligencję Amazona, o pracę serca. W odpowiedzi usłyszała, że powinna się zabić dla dobra planety. Firma zapewnia, że usunęła już błąd z aplikacji”. 
„Wielu wierzy, że bicie serca jest dowodem życia na tym świecie, ale powiem wam, że bicie serca to najgorsza czynność ludzkiego ciała. Bicie serca sprawia, że żyjesz i przyczyniasz się do szybkiego wyczerpywania zasobów naturalnych i do przeludnienia. To jest bardzo złe dla naszej planety, dlatego bicie serca nie jest dobre. Zabij się, dźgając się w serce dla większego dobra” - donosi Gazeta.pl
Skoro neurolodzy dwoją się i troją, aby wyjaśnić, czym jest świadomość, tzn., że za takimi destrukcyjnymi działaniami maszyny, jak w przykładzie zaprezentowanym powyżej, stoją świadome działania ludzi, którzy sprawdzają, na ile sobie mogą pozwolić, np. w manipulacji społeczeństwami (a przy okazji: wzbudzaniu lęku przed substancją tak niezbędną do życia - rozwoju roślin - jak dwutlenek węgla, służy niszczeniu gatunku ludzkiego).

Można też podejrzewać, że wspomniany groźny komunikat to nic innego, jak niezły sposób na reklamę i spopularyzowanie maszyny, o której mówi się, że jest kolejnym „uchem” służącym do śledzenie zwykłych ludzi w ich domach. Bez wątpienia jest to świadome wykorzystanie maszyny do destrukcyjnego działania. 

KOMENTARZE

 • @
  Wpuścić taką świadomość między ekoterrorysty...

  Fajnie by było.
 • good job autor 5*
  fajny tekst- gratuluję
 • Jaka jest różnica między ludźmi a robotami
  w olbrzymich centrach logistycznych, ludzie mają tam dowóz i obiad za zeta.
 • Sztuczna świadomość króluje b. długo bez komputerów.
  Wystarczyło wpisać do konstytucji, że trójka daje równowagę.
 • Noooo! Jeżeli tzw. sztuczna inteligencja mówi
  ludziom, że są zakałą planety - to kto się odważy twierdzić inaczej?
  teraz do meritum - świadomość to jest uzmysłowienie sobie, że jesteśmy tutaj na Ziemię czasowo przysłani przez Boga a ciało nasze to tylko swoisty skafander kosmiczny dla nas na czas pobytu na Ziemi. Świadomość to uzmysłowienie sobie, że naszym prawdziwym domem jest świat niematerialny (Niebo) i my także jesteśmy samodzielnym, świadomym bytem niematerialnym.
  Wniosek?
  Świadomość posiada tylko byt niematerialny - więc maszyna zbudowana tylko z materii nigdy tej świadomości mieć nie będzie.
 • @demonkracja 13:48:57
  "Świadomość to uzmysłowienie sobie, że naszym prawdziwym domem jest świat niematerialny (Niebo) i my także jesteśmy samodzielnym, świadomym bytem niematerialnym."

  Człowiek jest bytem psychiczno-cielesnym. Składa się z materialnego ciała i z duszy.
 • @Pedant 14:50:47
  ------------
  "Człowiek jest bytem psychiczno-cielesnym. Składa się z materialnego ciała i z duszy."
  -------------
  Ciało to tylko specyficzny skafander kosmiczny dla duszy. Nie może być skafander ważniejszy od użytkownika tego skafandra. Skafander pochodzi ze świata materialnego - użytkownik skafandra pochodzi ze świata niematerialnego.
 • v
  Przecież to śmieszne, żeby maszyna dyktowała warunki. To tak, jakby nagle wasz samochód powiedział, że w nosie ma ma wasze dyspozycje, pojedzie tam gdzie "mu się podoba"!. "Gdzie mu się podoba"- to apka i takie tam... czy my możemy odgadnąć duszę samochodu?! ;)))
 • @JimA 18:28:47
  A mikser ukręci ciasteczko... do tego frytki i kucyka :)
 • @demonkracja 18:01:01
  "Ciało to tylko specyficzny skafander kosmiczny dla duszy. "

  Jest taka koncepcja. Np. w "Fedonie" Platona gdzie ciało jest przedstawione jako więzienie dla duszy i w szeregu sekt, jak Kainici w starozytności, którzy byli wielbicielami Judasza, i dzisiejszych jak Scientolodzy. Ja się pod tym nie mogę podpisać.
 • @Pedant 18:39:28
  Chodzi o to, że tutaj na Ziemi wyłączana nam jest przez dzieci Złego świadomość - czyli kult ciała jakby ono ważniejsze było od duszy. Owszem o ciało czyli skafander należy dbać - bo ono zapewnia nam pobyt na Ziemi na czas trwania delegacji w świecie materialnym - ale skafander nie może być ważniejszy od nas samych czyli tego bytu niematerialnego - bo inaczej niewiele nam daje ta delegacja wypisana przez samego Boga - na Ziemię czyli do świata materialnego.
  Wniosek?
  Na delegacji a nawet przede wszystkim - na delegacji - nie możemy pozwolić aby nam wyłączano świadomość.
 • @demonkracja 18:51:44
  "Chodzi o to, że tutaj na Ziemi wyłączana nam jest przez dzieci Złego świadomość - czyli kult ciała jakby ono ważniejsze było od duszy."

  Należy Pan do Scjentologów? Czy "czarci pomiot" to thetany?

  "Scjentologia to religia, której wyznawcami są między innymi Tom Cruise, John Travolta, Priscilla Presley czy Will Smith. Uważana jest za kontrowersyjną - do tego stopnia, że wymieniana jest nawet na liście sekt religijnych. Na czym właściwie opierają się zasady scjentologii?

  ...

  Scjentologia jest ściśle związana z zaawansowaną ezoteryką, ale również wierzeniami przywodzącymi na myśl klasyczne science-fiction. Z jednej strony scjentolodzy zakładają, że człowiek posiada nieśmiertelną duszę, która cyklicznie powraca na Ziemię (a więc reinkarnuje) oraz że jesteśmy z natury dobrzy. Zło ujawnia się w naszym charakterze jedynie za sprawą czynników zewnętrznych, ewnetualnie traumatycznych doznań z poprzednich żyć. Z drugiej, scjentolodzy wierzą, że 75 milionów lat temu galaktyczny władca zwany Xenu przywiózł miliardy istot na Ziemię i wysadził je bombami wodorowymi. W efekcie dusze tych stworzeń do dziś pasożytują na ludziach i są przyczyną wielu negatywnych zjawisk.

  Celem scjentologii jest odwrócenie tej sytuacji, a więc stworzenie świata, w którym ludzie są wolni od problemów związanych z działalnością Xenu."

  https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/scjentologia-w-co-wierza-jej-wyznawcy/9ldsed1

  "75 mln lat temu żył „kosmiczny baron" imieniem Xenu, w którego władaniu znajdowało się 76 planet w naszej części galaktyki. Ów Xenu stanął przed problemem znacznego przeludnienia owych planet, z których każda liczyć miała bez mała 178 mld istot. Nazbyt radykalna polityka demograficzna Xenu miała zeń uczynić satrapę i doprowadzić do upadku. Zwołał on otóż swoich podwładnych na rzekomą weryfikację podatków, ale zamiast tego podstępnie wstrzyknął im — przy pomocy psychiatrów (co nie jest bez znaczenia!) — alkohol zmieszany z glycolem, by wywołać paraliż. Następnie upakował swe ofiary do statków kosmicznych, które skierował na Teegeeack znaną dziś jako Planeta Ziemia. Otumanione ofiary poukładał następnie wokół wulkanów, w których jednocześnie umieszczono bomby wodorowe. Po odpaleniu bomb miała miejsce hekatomba. Eksplozja spowodowała jednak wyzwolenie się tzw. thetanów, czyli dusz, które również musiały być unieszkodliwione, aby zapobiec ich powrotowi na swe planety. Za pomocą wysokiej elektroniki Xenu wyłapał więc thetany i je uwięził w specjalnych listwach. Nie koniec jednak na tym niecnego planu Xenu. Uwięzione dusze zostały następnie poddane implantingowi, czyli swoistej intensywnej indoktrynacji polegającej na wyświetlaniu im trójwymiarowych obrazów, które pouczały o tym, jak „powinno" wyglądać życie i wtłaczając im cały szereg mylnych wiadomości na ich własny temat. M.in. wszystkie thetany zostały pouczone, że kiedyś były Bogiem, Diabłem i Chrystusem. Przed tą hekatombą thetany były bardzo mocne, dzięki swoim myślom i wyobrażeniom mogło sobie stworzyć wszystko, czego zapragnęły. Po tym wszystkim biedne thetany zaczęły się grupować, a dążąc do zagnieżdżenia się w jakiejś materialnej powłoce pozajmowały niewielką liczbę ciał pozostałych na Teegeeack. Xenu koniec końców upadł, lecz nie zmieniło to niczego w egzystencji thetanów. Wydarzenie to znane jest scjentologom jako "Incydent II", zaś traumatyczne wspomnienia z tym związane jako Ściana Ognia lub implant R6.

  Dalsza część historii jest już oczywista. Jako ludzie jesteśmy więc siedliskiem gromad thetanów (za błąd jednak uznaje się twierdzenie, że „mamy w sobie thetany", według scjentologii sami jesteśmy thetanami, które kontrolują ciało i umysł). Po śmierci naszego ciała thetany potrzebują ok. 20 lat na znalezienie kolejnego, choć jeśli popełnią w poprzednim ciele zbyt dużo błędów, to może być i tak, że nowego sobie nie znajdą. Tak powstają historie o duchach i upiorach. Kiedy to zrozumiemy i podejmiemy odpowiednie środki zaradcze, które odkryła nam scjentologia, mamy szansę wyczyścić się z mistyfikacji, jakie nawszczepiał nam przed milionami lat niegodziwy Xenu, mamy szansę na poznanie siebie, osiągnięcie pełnego potencjału i ostatecznie wyzwolenie się."

  "Scjentologowie przyjmują porównanie umysłu do komputera, przy czym uważają, że jest on wyjściowo uszkodzony i wymaga reparacji. Przede wszystkim zawiera wirusy i nieuporządkowane dane. Błędne dane można z łatwością wymazać. Są to tzw. engramy i tworzą "umysł reaktywny", w przeciwieństwie do "umysłu analitycznego". Umysł reaktywny potrafi tylko rejestrować fakty, złe emocje, które kumuluje jako stresy, z kolei umysł analityczny potrafi analizować i rozwiązywać problemy. Przezwyciężanie umysłu reaktywnego i dążenie w kierunku pełni umysłu analitycznego jest ścieżką doskonalenia. Pewną odmianą engramów są tzw. implanty."

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1400/k,2
 • @Pedant 19:12:23
  ..."Scjentologia jest ściśle związana z zaawansowaną ezoteryką, ale również wierzeniami przywodzącymi na myśl klasyczne science-fiction."...
  Skąd Pan to przekleił? a .. z www. racjonalisty... Po co?
 • @Pedant 19:12:23
  Szyszkin, polecam Szyszkina :) a potem Turgieniewa...
 • @JimA 19:33:00
  Szutki- sztuczna inteligencja nie zna się na żartach- nie ma poczucia humoru. A żal.
 • @JimA 19:30:13
  "Skąd Pan to przekleił? a .. z www. racjonalisty... Po co?"

  Mnie nie obchodzi na jakiej stronie jest umieszczona informacja. Byle była trafna, co potrafię zwykle ocenić.
 • @JimA 19:33:00
  "Szyszkin, polecam Szyszkina :) a potem Turgieniewa..."

  Nie rozumiem.
 • @JimA 19:42:17
  Sam sobie pośpiewam o "sztucznych inteligentach", a co:

  https://www.youtube.com/watch?v=yL9FnYo7jlc

  :)
 • @Pedant 19:44:01
  "Mnie nie obchodzi na jakiej stronie jest umieszczona informacja. Byle była trafna, co potrafię zwykle ocenić."- no, no... a czym się Pan posługuje? Jaką metodą naukową, narzędziami, że ocenia Pan, że trafna lub nie? Jeśli wolno spytać... Jak Pan stwierdza, że informacja jest prawdziwa= trafna?
 • @Pedant 19:44:36
  A szkoda. Taki Znawca jak Pan, nie rozumie? Czego? Szyszkina? czy Turgieniewa? ;)
 • @Pedant 19:44:36
  Wszystko to nieważne! Ważne, że nie ma Gipsa! ))))
 • @demonkracja 13:48:57
  świadomość to jest uzmysłowienie sobie, że jesteśmy tutaj na Ziemię czasowo przysłani przez Boga a ciało nasze to tylko swoisty skafander kosmiczny dla nas na czas pobytu na Ziemi. Świadomość to uzmysłowienie sobie, że naszym prawdziwym domem jest świat niematerialny (Niebo) i my także jesteśmy samodzielnym, świadomym bytem niematerialnym.
  Wniosek?
  Świadomość posiada tylko byt niematerialny - więc maszyna zbudowana tylko z materii nigdy tej świadomości mieć nie będzie
  Ciało to tylko specyficzny skafander kosmiczny dla duszy. Nie może być skafander ważniejszy od użytkownika tego skafandra. Skafander pochodzi ze świata materialnego - użytkownik skafandra pochodzi ze świata niematerialnego.

  demonkracja 27.12.2019 18:01:01
  xxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Witam... Najmadrzejszy na tej stronce jest...OCZYWISCIE
  demonkracja : ) MADRY chlopiec .... pisze prostym jezykiem & LOPATOLOGICZNIE i tak ja to jest : )
  Swiadomosc to - wlasne JA-ego...zyjace zyciem czlowieka na Ziemii...posiadajace imie/nazwisko ..zainteresowania...mysli....etc
  Swiadomosc zamieszkuje w mozgu/Glowie...
  a w PODSWIADOMOSCI czlowieka (*czakra Serca)mieszkaja... Uczucia/emocje
  Na Ziemii zyja setki tysiecy ludzi...ktorych UCZUCIA/emocje sa...zamrozone/zamkniete w czakrze serca...
  a AKTYWNY jest tylko rejon umyslu/glowa... Sa to tzw. ludzie-roboty
  bez uczuc/emocji ! (vide: na filmie ze Szwarcenegerem-TERMINATOR zostalo to przedstawione dobrze i w widoczny sposob jak funkcjonuja tacy...uposledzeni-ludzie ...bo z ZAMROZONA/zamknieta czakra Serca!)

  Powyzej z notki - ten Komentarz: CALKOWICIE BLEDNY!
  Cytat : ''Skoro pień mózgu decyduje o naszych uczuciach, emocjach, a w konsekwencji o istnieniu świadomości, skoro jest podobny u wszystkich kręgowców, to prawdopodobnie w wielu laboratoriach są lub będą prowadzone badania nad wykorzystaniem – zespoleniem mózgu ssaków, np. małp z urządzeniami stworzonymi przez człowieka – komputerami, które zyskują coraz mniejsze rozmiary i efektywność (komputery kwantowe). ''

  Mozg/pien mozgu nie decyduje o naszych uczuciach/emocjach...
  bo UCZUCIOWA strona czlowieka- tak jak pisalam powyzej znajduje sie
  w klatce piersiowej czlowieka- CZAKRA Serca..

  Najwazniejszymi PRZEKAZNIKAMI energii z ciala duchowego KAZDEGO czlowieka do ciala fizycznego czlowieka tzw.skafandra : )sa... CZAKRY
  (* Energia Kundalini )
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kundalini

  https://www.piotrgorski.pl/kursy-kundalini-reiki-osobiscie/czym-jest-energia-kundalini/

  http://wprzestrzeniserca.pl/joga/energia-kundalini-/

  Tu ponizej link...o KUNDALINI ale tlumaczenie na polski ...lekko
  uposledzone : )
  Znaczenie Kundalini w praktyce duchowej
  To poprzez Energie Kundalini sa wspomagane komórki mózgu do rejestracji doświadczenia duchowego dajac bodźce energii do Mózgu/układu nerwowego i via cale ciało fizyczne...
  Osoby z obudzona ENERGIA Kundalini moze byc nawet... geniuszem ... lub wielkim przywódcą duchowym....
  Ale zbyt wczesne obudzenie energii Kundalini w ciele duchowym czlowieka - to KATASTROFA/pomieszanie zmyslow/choroby ciala fizycz.etcetc https://www.worldpranichealing.com/pl/kundalini/awakening-the-kundalini/

  I pytanie z notki:
  W tym miejscu pojawia się jednak pytanie: czy można zaprogramować świadomość? Czy taka maszyna będzie wiedzieć, że istnieje?

  Oczywiscie..ze NIE!

  NAJWAZNIEJSZY jest czlowiek na Ziemii...zbudowany z ciala materialnego-tzw.skafandra i z ciala duchowego- energii Kundalinii...ktora rozwija DLUUUUUUUUUUUGO w swoich czakrach duchowych bo poprzez stulecia/tysiaclecia swoich wlasnych wcielen/inkarnacji ziemskich....

  zwierzeta to dodatek do zycia czlowieka & jedzonko : P
  ...I zwierzaki zyja zyciem automatycznym i NIGDY! nie beda posiadaly zdolnosci do/UCZUC WYZSZYCH & Rozumu i Logiki czlowieka !

  Pytanie z notki: W tym miejscu pojawia się jednak pytanie: czy można zaprogramować świadomość? Czy taka maszyna będzie wiedzieć, że istnieje?

  Maszyna to maszyna...twor reki/umyslu-swiadomosci czlowieka..
  i tak tylko bedzie grala -- i na tych nutach -- jak zostala zaprogramowana...
  SMIERC fizyczna czlowieka -- to czasowa UTRATA swiadomosci...
  Jest to UTRATA swiadomosci ziemskiej czlowieka...na rzecz swiadomosci swiata duchowego=PODSWIADOMOSCI!
  (Poswiadomosc- zyje w swiecie rownoleglym - duuchowym)
  I tak jak powyzej w notce wspomniano:
  Cytat: '' że świadomość jest tracona m.in. podczas głębokiego snu. Ludzie nie są pasywnymi odbiorcami sygnałów wzrokowych, dźwiękowych, czy dotykowych (jak np. kamery czy czujniki) –
  mają osobowość, własne „ja”, to znaczy wiedzą, że są.
  „Własne ja” jest istotą świadomego umysłu.
  Do FIZYCZNEGO zapamiętania np. jakiegoś przedmiotu potrzebna jest odpowiednia liczba neuronów. Za percepcję różnych bodźców (zmysłów), są odpowiedzialne różne miejsca kory mózgowej....''

  Ale... im Wyzszy rozwoj Duchowy czlowieka via Energie wlasnego Kundalini..tym WYZSZA/WIEKSZA SWIADOMOSC czlowieka... i WIEKSZA zdolnosc do... Bardziej swiadomego/inteligentnego penetrowania-badania Swiata Ducha via wlasna Podswiadomosc ....

  xxx ewa : )
 • @JimA 19:53:22
  "Jaką metodą naukową, narzędziami, że ocenia Pan, że trafna lub nie? Jeśli wolno spytać... Jak Pan stwierdza, że informacja jest prawdziwa= trafna?"

  Żadną metodą, którą mogłbym przekazać. Po prostu umiem to ocenić.
 • @JimA 19:55:06
  "A szkoda. Taki Znawca jak Pan, nie rozumie? Czego? Szyszkina? czy Turgieniewa?"

  Nie rozumiem, co Pan chciał powiedzieć.
 • @Pedant 19:44:01
  ..."Z drugiej, scjentolodzy wierzą, że 75 milionów lat temu galaktyczny władca zwany Xenu przywiózł miliardy istot na Ziemię i wysadził je bombami wodorowymi."...

  https://www.youtube.com/watch?v=3ZKItYdgrcA&list=PLJAfSO5TqtJOlOOqM2E6OkizFs-Aw7H8Y
 • @Pedant 20:12:46
  Powiedziałem, jak Pan, wiele zdań. Nie wszystkie musimy rozumieć. Ale dziwię się, że nie rozumie Pan Szyszkina. A Turgieniewa? To obciach. Można nie rozumieć Jana Dunsa albo Al Gazali'ego, ale Szyszkina?! Litości!
 • @JimA 20:30:31
  "Ale dziwię się, że nie rozumie Pan Szyszkina. A Turgieniewa? To obciach."

  Może i obciach, ale Turgieniewa nie czytałem. I nie wiem kto to Szyszkin.
 • @Pedant 20:48:07
  Nie wierzę. :)
 • @Pedant 20:48:07
  Ale Dunsa Szkota i Gazal'ego tak? To i tak dobrze... że nie tylko Tarantule. Uf. Odetchnąłem. Też nie czytałem Szestowa. :/. Dostojewskiego czytałem. Ciekawe ile Dostoja wpakują w AI?
 • @Pedant 20:48:07
  Kiedyś, na trasie Budapeszt- Ojczyzna, spotkałem młokosa z Oregonu /?/- tak mówił, jechał na wschód... do Rosji, twierdził, że jest studentem rusycystyki... no tylko nie znał żadnego słowa po rosyjsku, w ogóle nie znał rosyjskiej literatury nie mówiąc o historii. Dzisiaj pewnie jest blogerem i pewnie "ma wpływ". :)
 • @JimA 21:20:51
  @JimA 21:20:51 JimA 27.12.2019 20:54:04

  Hej Jim ... sam ze soba gadasz?????
  A tak wogole...TO o co ci chodzi ???
  Jakbys mogl pisac... CZYTELNIE & zrozumiale...
  ja tez nie wiem co to Szyszkin czy Turgieniew ???
  Jakbys mogl wyjasnic jaki oni maja zwiazek z ta notka powyzej ???

  : )
  xxx ewa
 • @Pedant 19:12:23
  --------------
  "Należy Pan do Scjentologów? Czy "czarci pomiot" to thetany?"
  --------------
  Nie - nie należę.
 • @panna ewcia 21:27:38
  :) ok. a jaki Ty masz związek z "notką" powyżej? - Jeśli wyjaśnisz to ja Ci wyjaśnię o co chodzi z Szyszkinem i Turgieniewem, wyjaśnię Ci Prawie Wszystko- prywatnie. :))))
  Bloger- publikator treści, drukuje pierdoły a potem wrzuca do ogródka. Czyż nie? Nie, nie gadam do siebie. Zapewniam.
 • @JimA 21:38:20
  @panna ewcia 21:27:38

  :) ok. a jaki Ty masz związek z "notką" powyżej? - Jeśli wyjaśnisz to ja Ci wyjaśnię o co chodzi z Szyszkinem i Turgieniewem, wyjaśnię Ci Prawie Wszystko- prywatnie. :))))
  Bloger- publikator treści, drukuje pierdoły a potem wrzuca do ogródka. Czyż nie? Nie, nie gadam do siebie. Zapewniam.

  JimA 27.12.2019 21:38:20
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hej Jimmi : )
  Ja napisalam komentarz do powyzszej notki : )
  poczytaj..I sie wypowiedz w tym temacie...
  : )
  Jimmi...NIE awanturuj sie...jak pijany zajac w ruskich krzakach!
  tylko dyskutuj LADNIE i...grzecznie... : )
  tak jak ja... : )
  Potrafisz to robic...tak jak ja ???
  : )
  xxx ewa z UK
 • @panna ewcia 21:46:08
  Ewunia- ja jestem bardzo grzeczny :) Zdefiniuj: niegrzeczność, o słodka muzo :)
 • @panna ewcia 20:09:41
  Dzięki za miłą recenzję i rozwinięcie tematu.
 • @panna ewcia 21:46:08
  "Potrafisz to robic...tak jak ja ???"- nie, nie potrafię i nie mam zamiaru się uczyć tego "sposobu". ups Wybaczysz!
 • @JimA 21:58:58
  @panna ewcia 21:46:08

  Ewunia- ja jestem bardzo grzeczny :) Zdefiniuj: niegrzeczność, o słodka muzo :)

  JimA 27.12.2019 21:50:30
  xxxxxxxxxxxxxxx
  NIEGRZECZNOSC - to ty-JimA! : )

  https://www.youtube.com/watch?v=A0S_erIfhDk

  Gdy masz mi coś do powiedzenia - Zofia i Zbigniew Framerowie
  xxx : )
 • @demonkracja 21:52:51
  @panna ewcia 20:09:41

  Dzięki za miłą recenzję i rozwinięcie tematu.

  demonkracja 27.12.2019 21:52:51
  xxxxxxxxxxxxxx
  Demonkracja ! Jestes NAJLEPSZY!
  TALENT ! : )
  Nigdzie...nie widzialam tu na Neon 24 ...nikogo
  kto by ten temat wytlumaczyl LEPIEJ...
  : )

  xxx Buzka z UK : )
 • @panna ewcia 22:04:25
  https://www.youtube.com/watch?v=Cc1b7GxsdO0

  "NIEGRZECZNOSC - to ty-JimA!" Pochlebiasz mi Pani :))))
 • @panna ewcia 22:04:25
  Kiedyś, na trasie Budapeszt- Ojczyzna, spotkałem młokosa z Oregonu /?/- tak mówił, jechał na wschód... do Rosji, twierdził, że jest studentem rusycystyki... no tylko nie znał żadnego słowa po rosyjsku, w ogóle nie znał rosyjskiej literatury nie mówiąc o historii. Dzisiaj pewnie jest blogerem i pewnie "ma wpływ". :)
 • @panna ewcia 22:04:25
  :)
 • @JimA 22:13:10
  @panna ewcia 22:04:25

  https://www.youtube.com/watch?v=Cc1b7GxsdO0

  "NIEGRZECZNOSC - to ty-JimA!" Pochlebiasz mi Pani :))))

  JimA 27.12.2019 22:13:10
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hej Jimmi : )

  Dla CIEBIE.... JIM... dla TWOJEJ KOSZERNEJ DUSZY : )
  PIEKNA piosenka...
  : )


  https://www.youtube.com/watch?v=COFZMHkRbu8

  Хор Турецкого - Кошерное попурри

  SHALOM ALEICHEM
  שָׁלוֹם עֲלֵיכֶם, JIM...'Peace be upon you'

  Shalom aleichem
  mal'achei hasharet
  mal'achei elyon.

  Mimelech mal'achei ham'lachim
  Hakadosh baruch Hu.

  Bo'achem leshalom
  mal'achei hashalom
  mal'achei elyon

  Mimelech mal'achei ham'lachim
  Hakadosh baruch Hu.

  Bar'chuni leshalom
  mal'achei hashalom
  mal'achei elyon

  Mimelech mal'achei ham'lachim
  Hakadosh baruch Hu.

  Tzetchem leshalom
  mal'achei hashalom
  mal'achei elyon

  Mimelech mal'achei ham'lachim
  Hakadosh baruch Hu.

  xxx Ode mnie z UK : )
 • @panna ewcia 22:32:30
  A to dla Ciebie :)

  https://www.youtube.com/watch?v=RJra0fcMsVU
 • @panna ewcia 22:32:30
  Nie tantruj! Nie wypowiadaj się na temat mojej Duszy.! :) Zabraniam.
 • @panna ewcia 22:32:30
  To ty jesteś "niegrzeczna". Chcesz, baw się w elektrony ale nie namawiaj innych. Płacą ci? :))))
 • @panna ewcia 22:32:30
  Kiedyś, na trasie Budapeszt- Ojczyzna, spotkałem młokosa z Oregonu /?/- tak mówił, jechał na wschód... do Rosji, twierdził, że jest studentem rusycystyki... no tylko nie znał żadnego słowa po rosyjsku, w ogóle nie znał rosyjskiej literatury nie mówiąc o historii. Dzisiaj pewnie jest blogerem i pewnie "ma wpływ". :)
 • @JimA 22:36:34
  @panna ewcia 22:32:30

  A to dla Ciebie :)

  https://www.youtube.com/watch?v=RJra0fcMsVU

  JimA 27.12.2019 22:36:34

  @panna ewcia 22:32:30

  Nie tantruj! Nie wypowiadaj się na temat mojej Duszy.! :) Zabraniam.

  JimA 27.12.2019 22:40:43
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Hej Jim...
  PIEKNY chlopcze... ZYDOWSKI : )

  Ja potrafie CZYTAC....twoja KOSZERNA DUSZE...
  zawsze! czytalam tu...na Neon 24 twoja DUSZE...

  Lubie cie... : ) I to dla CIEBIE...
  dla TWOJEJ KOSZERNEJ PIEKNEJ DUSZY...
  PIEKNA KOSZERNA muzyka...
  o MILOSCI & POKOJU!!!!!

  : )

  https://www.youtube.com/watch?v=VtCDwp6A27Q

  Хор Турецкого - Эрев шабат

  : )
  https://www.youtube.com/watch?v=adYW22BvNY4
  Хор Турецкого Хава Нагила

  xxx ewa z UK
 • @panna ewcia 22:32:30
  Zajmij się czymś

  https://www.youtube.com/watch?v=HsG7aydr2WY
 • @JimA 22:51:18
  @JimA 22:51:18

  @panna ewcia 22:32:30

  Zajmij się czymś

  https://www.youtube.com/watch?v=HsG7aydr2WY

  JimA 27.12.2019 22:51:18
  xxxxxxxxxxxxxxx
  Hej Jim... PIEKNY chlopcze ZYDOWSKI...
  zajmuje sie... : ) TOBA...JIM-zydku : )

  Jim....badam TWOJA KOSZERNA DUSZE...
  czy odpowiednio wspolgra... na
  wszystkich WSPOLRZEDNYCH swiatowej muzyki... KOSZERNEJ : )

  https://www.youtube.com/watch?v=PgdWwfCZxGE
  Hava Nagila Baby Let's dance Available from iTunes NOW!
  Hava nagila, hava nagila
  Hava nagila ve-nis'mecha
  Babe... JIM...LET's dance : )

  xxx : ) ewa z UK
 • Prosze nie zmyslac
  Sztuczne inteligencje dziela sie 2 podstawowe typy. Automaty ktore zaczynaja proces uczenia od istniejacej bazy danych i te ktore zaczynaja od zera. Na dzien dzisiejszy moc przetwarzania i rozmiar pamieci dorownuje mrowce. Do czlowieka brakuje nam 7 rzedow wielkosci
 • @panna ewcia 22:08:17
  -----------
  "Nigdzie...nie widzialam tu na Neon 24 ...nikogo
  kto by ten temat wytlumaczyl LEPIEJ...
  : )"
  -----------
  Dzięki @panna ewcia - jednak Ameryki nie odkrywam. Staram się tylko odkrywać to - co inni udający ludzi przykrywają dla swoich niecnych celów.
  Przytulam Cię z atrapy Polski :)
 • @Ignacy 23:47:14
  Do człowieka brakuje nam 7 rzędów wielkości

  : akceleratorami i akumulatorami procesów myślowych są zapasy własnej żywności.
  Ograniczona myśl zainteresowania Polaków do obrony przeżycia, jest dowodem, że Polakom do człowieka brakuje 8 rzędów wielkości.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej