Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
471 postów 367 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Odwiedziłem centrum finansowe świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy Porządek Świata a City of London.

Byłem bardzo zdziwiony – oni się z tym satanizmem nawet nie kryją – pomyślałem odwiedzając City of London, uznawane za centrum finansowe świata.                                                

Tymczasem, jak twierdzi rzekomo zamordowany holenderski bankowiec Ronald Bernard (sam uważam, że dla jego bezpieczeństwa ktoś to „samobójstwo” mu doradził – człowiek po prostu zniknął) City of London i giełda Nowojorska podlegają Bankowi Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei (BIS), który podobnie jak City of London nie podlega prawu państwa na obszarze którego się znajduje. W tym miejscu Londynu nawet królowa angielska nie ma władzy, a odwiedzając go jest tylko gościem.
City of London jest państwem w państwie, z własną władzą i policją. Zdjęcie, które Czytelnicy widzą, zrobiłem w listopadzie 2019 r.
Stacja metra w City of London wygląda bardzo specyficznie. Peron od torów oddziela bariera – ściana z tworzywa sztucznego, z otwieranymi automatycznie „bramami”, która uniemożliwia skakanie pod koła pociągu. Została tak zamontowana ze względu na masowe samobójstwa osób, które straciły majątek w związku z kryzysem finansowym w 2008 r.
Wracając do zdjęcia klubu „The Alchemist” (w którego okolicy zataczali się pijani albo naćpani 30-latkowie, takie cwaniaczki, rozwydrzeni i bezstresowo wychowani gówniarze, typ tzw. yuppie, pracujący zapewne za wielkie pieniądze w jednej z tamtejszych „instytucji finansowych”), zdziwiły mnie okultystyczne symbole na ścianach tego baru/klubu. Pomyślałam: oni z tym satanizmem to się tam nawet nie ukrywają. I ten napis: „want to work for us?”, czyli korporacyjne „chcesz dla nas pracować?”.
Przepraszam za jakość zdjęć, skądinąd wyciętych z filmu (faktycznie, nie przyłożyłem się), ale musi istnieć jakieś „świadectwo” tego miejsca, raczej nie odwiedzanego przez turystów, w przeciwieństwie do innych miejsc Londynu.
                                 City of London a Warszawa
W Londynie nie przeżyłem szoku kulturowego, ponieważ wcześniej (wstyd się przyznać, że tak późno) odwiedziłem Warszawę, i to w niej przeżyłem szok kulturowy – miasto powstałe z ruin robi wrażenie. Przy Warszawie Wrocław to przereklamowana mieścina, a Opole to zapadła bezludna wioska.
Choć niby rządzące światem, to City of London było bombardowane w czasie wojny. Amerykański kapitał, który zainwestował w rozwój nazistowskich, hitlerowsko-himmlerowskich Niemiec, chyba zrozumiał, co takiego zrobił. Niemcy chcieli przecież zbudować całkowicie nową, podporządkowaną im rzeczywistość i podobnie jak działający w Rosji komuniści, wymknęli się spod kontroli światowej finansjerze, która przecież finansowała powstanie obu totalitaryzmów. Dzisiaj, zarówno jedni, jak i drudzy, podnoszą swoje parszywe łby, ale to temat na inne rozważania.
Po wpisaniu w wyszukiwarkę „the alchemist” okazuje się, że lokal o takiej samej nazwie znajduje się w Warszawie. Ciekawe, że warszawski lokal ma bardzo podobne logo i odwołuje się do angielskiego stylu, a w menu znajduje się sporo izraelskich potraw. Treści na stronie internetowej są tak bardzo snobistyczne, że aż pretensjonalne i budzące śmiech politowania. Wiadomo, „warszawka”.
                          Czy City of London rządzi światem?
No właśnie, to jest dobre pytanie, bo przynajmniej tak się wielu, w tym mi, do niedawna wydawało. Holenderski bankowiec Ronald Bernard w znanym wywiadzie na YouTube twierdzi, że prawdziwym centrum świata jest wspomniany Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei (BIS) - jest to „bank wszystkich banków” od którego zależą wszystkie transakcje międzynarodowe i polityka monetarna świata.
Małgorzata Pokojska (absolwentka ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego, doświadczony dziennikarz ekonomiczny m.in. w Życiu Warszawy, Parkiecie, Gazecie Bankowej oraz redaktor naczelna magazynu CFO) w „Loży bankierów” w 2017 r. pisze: https://www.cxo.pl/news/Loza-bankierow,407644.html
„Szczegóły podstawowej działalności banku pozostają tajne.
Tajne są również spotkania „śmietanki” bankierów – Doradczego Komitetu Gospodarczego. Jak pisze Adam LeBor, brytyjski dziennikarz, w książce „Wieża w Bazylei”, wydanej w Polsce w 2016 r., w Banku Rozrachunków Międzynarodowych (Bank for International Settlement-BIS), którego udziałowcami jest 60 krajów plus Europejski Bank Centralny, mamy różne kręgi wtajemniczenia.
Co dwa miesiące w niedzielny wieczór w warunkach pełnej dyskrecji spotykają się przedstawiciele kilkunastu światowych banków centralnych, najbardziej znaczących, którzy udzielają rekomendacji dla członków pozostałych komitetów banku oraz przygotowują projekty na Global Economic Meeting. To spotkanie odbywa się w poniedziałek w szerszym gronie – trzydziestu banków centralnych uznawanych za ważnie dla światowej gospodarki. Oprócz osób, które spotkały się w niedzielę, biorą w nim także udział reprezentanci banków z Polski, Republiki Południowej Afryki czy Hiszpanii. Prezesi banków piętnastu mniejszych krajów, jak Węgier czy Nowej Zelandii, uczestniczą na prawach obserwatorów, a prezesi krajów trzeciej kategorii, pochodzący np. z Macedonii czy Słowacji nie są dopuszczani do sali obrad i muszą łowić informacje podczas przerw na posiłki”.
(...)
Pomógł (BIS – przyp. R.K.) w odbudowie niemieckiej gospodarki po I wojnie, a w czasie II wojny stał się ramieniem Banku Rzeszy, przyjmującym zrabowane przez nazistów złoto i prowadzącym transakcje dewizowe. O bliskich związkach BIS z Berlinem wiedziano i w Londynie, i w Waszyngtonie. Dla banku nie miało znaczenia, że kilkanaście kilometrów od Bazylei toczy się wojna. Zawieszono wprawdzie spotkania zarządu, ale pracownicy pochodzący z krajów będących w stanie wojny zgodnie ze sobą współpracowali. Po 1945 r. pięciu dyrektorów BIS zostało oskarżonych o zbrodnie wojenne. BIS zapewniał Bankowi Rzeszy, a potem jego sukcesorom, ciągłość interesów finansowych i gospodarczych.
                       Nie wszystko jednak jest tajemnicą
Bank for International Settlement-BIS w Bazylei jest niezależne od władz Szwajcarii (podobnie jak City of London od władz brytyjskich). Dzięki bliskim relacjom amerykańskiego prezesa banku Thomasa McKittricka, znacznie wzbogacił się na łupach wojennych nazistowskich Niemiec, zrabowanych tak Polakom, jak i Żydom, Czechom, czy Grekom.
Wspominałem już, że BIS jest niezależny od jakiejkolwiek władzy państwowej. Otóż działa na podstawie tzw. „BIS Headquarters Agreement”, która gwarantuje mu eksterytorialność:
„Agreement between the Swiss Federal Council and the Bank for International Settlements to determine the Bank’s legal status in Switzerland”, to „Umowa między Szwajcarską Radą Federalną a Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych w celu ustalenia statusu prawnego banku w Szwajcarii” (zawarta 10 lutego 1987 r .; tekst z późniejszymi zmianami ze skutkiem od 1 stycznia 2003 r. poprzez wymianę listów z dnia 18 grudnia 2002/13 stycznia 2003).
Poniżej bardzo interesujące fragmenty umowy:
Artykuł 2
Swoboda działania banku
Szwajcarska Rada Federalna udziela Bankowi gwarancji autonomii i swobody działania, do których jest uprawniona jako Międzynarodowa Organizacja.
2) W szczególności udziela Bankowi, a także jego instytucjom członkowskim w stosunkach z Bankiem, absolutną wolność organizowania spotkań, w tym wolność dyskusji i decydowania.
Artykuł 3
Nienaruszalność
Budynki lub części budynków i otaczająca je ziemia, ktokolwiek może być ich właścicielem, wykorzystywane do celów Banku, są nietykalne. Szwajcarskie władze publiczne nie mogą w nich wejść bez wyraźnej zgody banku. Tylko prezes, dyrektor generalny Banku lub jego należycie upoważniony przedstawiciel jest właściwy zrzec się takiej nietykalności.
2) Archiwa Banku i ogólnie wszystkie dokumenty oraz wszelkie nośniki danych należące do Banku lub będące w jego posiadaniu, będą nienaruszalne przez cały czas i we wszystkich miejscach.
3) Bank sprawuje nadzór i władzę policyjną nad swoimi lokalami.
Artykuł 4
Immunitet jurysdykcyjny i egzekucyjny
1. Bank korzysta z immunitetu jurysdykcyjnego, z wyjątkiem:
a) w zakresie w jakim taki immunitet jest formalnie uchylony indywidualnie przez Prezydenta, dyrektora generalnego Banku lub ich należycie upoważnionych przedstawicieli;
 (...)
3) Bank korzysta z majątku i aktywów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i przez kogo są posiadane (...)
4) Wszystkie depozyty powierzone Bankowi, wszelkie roszczenia wobec Banku i akcje wyemitowane przez Bank będą, bez wyraźnej uprzedniej zgody Banku, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i przez kogokolwiek posiadane, odporne na jakąkolwiek egzekucję (...).
Komentarz:
Ale przecież to tylko teorie spiskowe, a banki chcą naszego dobra...
 
image

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Canary Wharf to piękna futurystyczna dzielnica Londynu
  Jest tam na czym oko zawiesić
  Jechałeś tam DRL?
 • @Husky 07:20:32
  Zwykłym metrem, choć w City bezobsługowym.
 • @Romuald Kałwa 09:38:59
  Pytam dlatego że fajne to uczucie gdy się wie że w pojeździe nie ma furmana
  Pozdrawiam
 • @ Autor
  "Archiwa Banku i ogólnie wszystkie dokumenty oraz wszelkie nośniki danych należące do Banku lub będące w jego posiadaniu, będą nienaruszalne przez cały czas i we wszystkich miejscach."

  Ciekawe jakie haki na Szwajcarską Radę Federalną mieli "bankierzy", że ta wyraziła zgodę na coś takiego...

  5*

  Pozdro!
 • @Husky 09:55:34
  Ja dopiero kilka dni temu dowiedziałem się, że na tej linii jeżdżą bez maszynisty. Pozdrawiam!
 • @Jasiek 10:21:56
  Przyczyna może jest taka, że w Szwajcarii od nieco ponad 170 lat nie było wojny Ostatnia wojna była wojną domową, a wybuchła w 1847 r. Musi też istnieć miejsce, gdzie możni tego świata mogą się spotyka i hasać. W dodatku choć Szwajcaria jest małym krajem, to jest silnie zmilitaryzowana. Opanowana przez 4 narody, gwarant uje, że możni tego świata nie będą rąbać swoich. Ale to tylko moje sugestie.

  Bez wątpienia w Szwajcarii radykalnie przestrzega się prawa bankowego:

  "Za istnieniem tajemnicy bankowej w Szwajcarii, podobnie jak w innych krajach, przemawiają dwa argumenty:
  - ochrona prywatności klientów bankowych
  - ochrona interesów ekonomicznych zarówno klienta, jak i banku.

  Ranga prawna

  Tajemnica bankowa jest podstawą zaufania klientów do banku. W Szwajcarii, podobnie jak w nielicznych krajach: Francji, Austrii, Luksemburgu i Holandii, naruszenie jej jest karalne. Jednak w przeciwieństwie do tych krajów w Szwajcarii karalne jest również nieumyślne naruszenie tajemnicy bankowej. Podobnie silna ochrona tajemnicy bankowej jak w Szwajcarii istnieje tylko w Liechtensteinie i Singapurze". / Bankier.pl

  Nie bez powodu Singapur, Liechtenstein i Szwajcaria to bardzo bogate państwa, które wzbogaciły się nie tylko na praniu brudnych pieniędzy, ale na anonimowości właśnie.

  Pozdrawiam!
 • @Romuald Kałwa 10:44:04
  https://tfl.gov.uk/cdn/static/cms/images/promos/tfl-travelbot-koala-flip_rdax_600x300.jpg
  W zasadzie to nie metro ale kolejka. DLR to ponad 130 pociągów, 49 stacji i trasy o długości 42 km
  Polecam też przejazd Emirates Air Linę - kolejka linową nad Tamizą coś wspaniałego i taniego. No i też co wielu turystów nie wie, to w Londynie są też i tramwaje.


  http://londeo.co.uk/wp-content/uploads/2015/09/Widok-z-kolejki-na-inne-wagoniki-744x558.jpg
  http://londeo.co.uk/wp-content/uploads/2015/09/O2-Arena-i-City-744x558.jpg
  http://londeo.co.uk/wp-content/uploads/2015/09/W-oddali-po-%C5%9Brodku-pas-startowy-London-City-Airport-744x558.jpg
  http://londeo.co.uk/wp-content/uploads/2015/09/Widok-na-kolejke-744x558.jpg
 • B.I.S.
  Nie wiem czy dobrze pamiętam ale czy aby w powstaniu B.I.S. nie był zaangażowany "czarodziej hitlerowskich finansów" H.Schacht ?

  Plan Dawesa i Younga
  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl2.html

  "...........Zasadniczym elementem w Planie Younga było również utworzenie "Banku Rozliczeń Międzynarodowych" (Bank for International Settlements - B.I.S.) z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii, który w latach 1930-tych stał się pewnego rodzaju centrum w tworzeniu systemu światowej kontroli i rodzaju wielkiej planetarnej całości gospodarczej. Bank ten kontynuował bez przeszkód swoją działalność przez cały okres II wojny światowej, służąc grupie międzynarodowych bankierów jako narzędzie do wymiany środków, planów i idei mających na celu ustanowienie powojennego porządku świata. Jak podkreśla Sutton pomysł utworzenia tego banku przedstawił Hjalmar Schacht, który u boku Owena Younga przyczynił się także, po 1945 roku, do utworzenia "Międzynarodowego Banku Rozbudowy i Rozwoju" (International Bank for Reconstruction and Development) W sumie z pomocą "międzynarodowej" finansjery, tylko w latach 1924-1926 "wpompowano" do Niemiec 975 milionów dolarów, z czego 826 milionów dolarów poszło do wielkiego przemysłu, w tym 170 milionów posłużyło do założenia trzech karteli stanowiących podstawę dla rozwoju gospodarki III Rzeszy:
 • @
  Oni wszyscy zapomnieli o JEDNYM fakcie. Nie są nieśmiertelni. Więc grupa "zdeterminowanych szaleńców" ma sporą szansę choć przerzedzić ich szeregi. Albo wręcz (jak będzie takich dużo), zrobić to, co "lud" zrobił z dynastiami we Francji i w Rosji (no, tu wszyscy sugerują, że był to plan pewnego narodku, niemniej dynastia i sporo szlachty skończyło jak skończyło).

  I coś mi się widzi, że to jedyny sposób, by na świecie zapanował sensowniejszy ład niż do tej pory...
 • @Romuald Kałwa 11:07:53
  Witam z UK ! Good morning Mr.Kalwa : )

  PIEKNIE Pan napisal...na 5*

  Szwajcarskie goowna bankowe...zawsze! staly na uboczu- jako NEUTRALNE kraje...w czasie wojen swiatowych
  podobnie jak np. SZWEDZI...
  zajmujac miejsca w LOZACH dla publicznosci...
  przygladajac sie z masochistycznym zaciekawieniem...jak KREW sie lala...ludzie gineli...cierpieli...
  a ONI-WIDOWNIA- NEUTRALNI we wszystkich wojnach WW...
  zgarniali sobie w miedzyczasie
  SKRBY narodowe/kosztownosci...ofiar poleglych np. w WW2!

  Ja ...na szczescie ...nie mieszkam w LONDYNIE... : )
  City of London podobnie jak Szwajcarskie banki & FED Ltd. - to panstwa w PANSTWIE...
  Ale ... IMPOSSIBLE does not exist... : )
  czyli ...excuse my FRENCH... : )
  no problem whatsoever...
  to FUCK all of them-THE FUCKERS...
  or gradually UP into bits & pieces !

  Czasy kiedy rabowano pociagi z DUZA KASA $$$$$$$$$
  na Dzikim Zachodzie... sie nie skonczyly...
  zmienila sie tylko TECHNOLOGIA rabunku.. : )
  na szybsza...
  I zgarniajaca WIECEJ KASY$$$$$$$$$$$$$ za jednym zamachem...
  teraz KONIE to... IT Hi-tech rumaki... podpiete pod SATELITY/mobile phones/GPS etc.
  https://www.youtube.com/watch?v=9EJoeeSntsc
  Rep. Kanjorski D-PA Explains $550 Billion Run on Stock
  Rep. Kanjorski (2009) explains that Federal Reserve told Congress members about a "tremendous draw-down of money market accounts in the United States, to the tune of $550 billion dollars." According to Kanjorski, this electronic transfer occurred over the period of an hour or two. From outside source - If not halted, 5.5 Trillion dollars could been withdrawn w/i 24hrs leading to global collapse


  philjon763 8 years ago

  The big question is WHO was behind it ?
  : )
  That's the QUESTION!

  https://www.youtube.com/watch?v=ZLIV0Zb5lfM
  Crisis On Wall Street: The Week That Shook The World (Part 1)

  xxx
 • @Jasiek "Ciekawe jakie haki na Szwajcarską Radę Federalną mieli "bankierzy""
  .  http://m.neon24.pl/4b7db73efa25c3f01007aff381207084,0,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Romuald Kałwa " dodatku choć Szwajcaria jest silnie zmilitaryzowana"
  .
  http://m.neon24.pl/b5ca1749ae09315d25ce6ed083441281,0,0.png


  Bogumił Boguchwał
 • @Piotrx "czy aby w powstaniu B.I.S. nie był zaangażowany "czarodziej hitlerowskich finansów" "
  .  https://m.neon24.pl/1414d8d7415feec2365669a992bf4ae7,14,0.png
  Bogumił Boguchwał
 • @panna ewcia "Czasy kiedy rabowano pociagi z KASĄ na Dzikim Zachodzie się nie skończyly, zmienila sie tylko metda rabunku"
  .


  Ale Ro-zBój-NIK RaBuś ka-RaBin od 6000 tysięcy lat ciągle ten sam !!!  I symbole najpotężniejszych bandytów, złodzieji, handlarzy, KOLKONistów - BANKierów, pozostają niezmienne.  https://m.neon24.pl/d4694c75858c4ced35c60053690a1c6e,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @laurentp "Oni wszyscy zapomnieli o JEDNYM fakcie. Nie są nieśmiertelni." - Należy pamiętać o tym, że MONARCHa zdycha, natomoast
  MONARCHia / KORONA / KORP(s)ORACJA jest TRU(m)PEM, więc

  oczywistym jest to, że ten stworzone przez ułomnego człowieka

  SZTUCZNE sTWORy(KI) zdechnąć nie mogą, i w taki to PRZEKRĘTNY

  sposób TRU(m)P(ki) stał się NIEŚMIERTELNY !!!!!!!!!!$$$$$$$$$
  http://m.neon24.pl/c6b9ef71e5897497852f63477d932956,0,0.jpg
  http://m.neon24.pl/e60dd1319a3d2aaa6e0ed780efc104df,0,0.png
  Bogumił Boguchwał
 • Bangsterka
  Tylko "wyrzeczenie się" pieniądza fiducjarnego może ten świat uratować. Tyle, że taka wola musi być powszechna. Dawno, dawno temu wasal brał od swojego lennika "w komis" jakieś dobro, np. piwo aby móc je sprzedać z zyskiem. Zapłacić miał zbiorami z pól. Niestety susza spowodowała, że zbiory były mizerne i nie wysytarczyły na zapłatę. Lennik mógł wasala oddać pod sąd, ale to by niczego nie zmieniło. Wolał więc dług umorzyć. Dzisiejsi lennicy (czytaj bangsterzy) wolą kreować dług od długu a od niego następny. Jak "finansowa bańka" grozi pęknięciem, to się szuka pretekstu do rozpętania kolejnego konfliktu zbrojnego. To najlepsze "odejście na kasę". A przeróżni, skorumpowani, mali ludzie z niewiadomych przyczyn wybierani na rządzących odwracają głowy w drugą stronę udając, że nie wiedzą o co chodzi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej