Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja chce złożyć w Radzie Europy projekt rezolucji potępiającej Polskę za "próbę próbę sfałszowania prawdy historycznej".

- pisze Onet.pl w artykule "Rosja przeniesie wojnę historyczną z Polską do Rady Europy".
Oburzające? Ciekawe, co na to rosyjscy patrioci i wielbiciele Putina, znieważający i obrażający każdego, kto "ośmieli się" skrytykować tę drańską politykę. W artykule czytamy:
"Rosjanie będą przekonywać innych parlamentarzystów, delegatów w Radzie Europy do poparcia rezolucji. Mówią o "niedopuszczalnych" wydarzeniach w Polsce
Przewodniczący rosyjskiej Dumy uważa, że nastroje antysemickie w przedwojennej Polsce tworzyły podatny grunt pod Holokaust
Poseł prezydenckiej partii Jedna Rosja przekonuje, że Józef Piłsudski akceptował wywiezienie Żydów z Europy na Madagaskar
Złożenie projektu rezolucji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy zapowiedział dziś w rozmowie z agencją TASS przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Leonid Słucki. — Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie wiedzą, co się dzisiaj dzieje w Warszawie - powiedział Słucki. — Chodzi o to, by więcej polityków w Europie zdało sobie sprawę, jakie niedopuszczalne wydarzenia mają miejsce w Polsce i jakie decyzje są podejmowane. 
- Czyżby już nawet Rosja była zatroskana stanem demokracji w Polsce? A może działania rosyjskie mają wsparcie części środowisk w Polsce? Może ktoś to powinien sprawdzi. 
Wszystko wygląda podle i nieprzyjemnie. Politycy rosyjscy nie zachowują się jak cywilizowani ludzie.
Dalsze fragmenty:
"Według przewodniczącego Dumy Wiaczesława Wołodina "Niemcy zbudowali większość obozów zagłady w Polsce, bo tam panowała od przedwojnia odpowiednia atmosfera antysemityzmu.
Jeden z najważniejszych rosyjskich polityków, cytowany przez agencję TASS, powiedział, że "nastroje antysemickie w społeczeństwie przedwojennej Polski tworzyły podatny grunt pod późniejsze ludobójstwo i Holokaust". 
Zdaniem posła prezydenckiej partii Jedna Rosja, Aleksandra Hinsztejna, "Piłsudski i Hitler podpisali, może nie z prawnego punktu widzenia, ale zaakceptowali układ, na mocy którego Żydzi z Polski i innych krajów Europy Środkowej mieli zostać wywiezieni do Afryki, a dokładniej na Madagaskar". 
— Wmawianie dziś przez Polskę, że padła ofiarą jakiegoś spisku tyranów [czyli paktu Ribbentrop-Mołotow] ma tyle wspólnego z prawdą, co mówienie, że Parlament Europejski ma cokolwiek wspólnego z demokracją — mówił dalej Hinsztejn w popularnym w Rosji programie "Politnawigator" prowadzonym przez bardzo znanego i ściśle związanego z Kremlem dziennikarza Władimira Sołowiowa. 
— Rosja nie powinna posypywać sobie głowy popiołem [za podpisanie układu Ribbentrop-Mołotow], to nie my jesteśmy winni wybuchu wojny, my powinniśmy z naszej historii być dumni — dodał poseł". 
Cośmy Wam zrobili dzicy ludzie, że tak nas nienawidzicie? Tak, wiem, przeszkadza Wam samo nasze istnienie. 
Z drugiej strony, zatroskanie stanem demokracji w Polsce przez Rosję to jakieś kpiny. Co na to KOD, Obywatele RP, itd... Bez wątpienia podła działalność Donalda Tuska przed katastrofą w Smoleńsku (a może jednak zamachem?), i wielu zwolenników polityki opluwania Polski za granicą i skarżenia się na nią (Targowica!), przynosi rezultaty. 

Przegrywają zarówno ci, którzy nie widzą sojuszu Putin-Netanjachu, upada wiara w możliwą normalne relacje Polsko-rosyjskie, czy Polsko-izraelskie. Wolałbym, żeby nie upadła wiara w Europę. 

To zaplanowana akcja o charakterze międzynarodowym. Należy łączyć wiele faktów, np. artykuł prof. Jana Grabowskiego z Ottawy w Kanadzie (znanego z zarzucania Polakom udziału w holocauście na forum międzynarodowym), pt.:  "Duda nie ma żadnej moralnej legitymacji do przemawiania w Yad Vashem"

Wypowiedzi Władimira Putina, oskarżające polskie państwo o współpracę z Hitlerem i współudział w planowaniu Holokaustu, stanowią przykład cynicznego fałszowania historii. Niestety – polskie władze, skompromitowane latami przeinaczania historii Zagłady, straciły jakąkolwiek wiarygodność oraz moralną legitymację do wejścia w spór na tym właśnie polu.

Oznacza, to, że profesor uważa, że choć Putin kłamie, to Polska i tak nie ma prawa się bronić. Łajdactwo. Jak bardzo trzeba nienawidzić Polski i Polaków, aby tak uważać. 

KOMENTARZE

 • Może władze polskie powinny się udać z jakąś pielgrzymką po rozum
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152607,quo-vadis-vox-populi-26-wojna-o-nasze-dusze
 • Cośmy Wam zrobili dzicy ludzie, że tak nas nienawidzicie?
  Jak mi Pan opowie, dlaczego okrągła -80- rocznica wyzwolenia Auschwitz przez Armię Czerwoną jest obchodzona w Izraelu z udziałem najwyższych przywódców Izraela, Rosji, Francji i Wlk. Brytanii, a nie w Oświęcimiu, gdzie przedstawicielem zwycięskiej armii będzie "tylko" ambasador Rosji (o ile nie wyślą jakiegoś urzędnika MSZ), za to z udziałem przedstawiciela Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i oczywiście Niemiec, to przyznam Panu we wszystkim rację.
 • WPS
  "Cośmy Wam zrobili dzicy ludzie, że tak nas nienawidzicie? Tak, wiem, przeszkadza Wam samo nasze istnienie".

  Panie Kalwa, do kogo pan kieruje tę swoją " uwagę"? Do pana Hinsztejna i pana W. Sołowiowa? To przecież agresywne, syjonistyczne indywidua, na wzór wielu polskich parlamentarzystów i dziennikarzy.
 • Ode mnie było 5*
  Rocznica wyzwolenia Auschwitz jest obchodzona w Polsce. Nikt nie zabroni Izraelowi obchodzenia tej rocznicy.

  Cytuję z Rzeczpospolitej:
  Na razie nie wiadomo, kto będzie reprezentował 27 stycznia 2020 r. w Oświęcimiu cztery kluczowe państwa koalicji antyhitlerowskiej. Za to pewne jest, że kilka dni wcześniej do Jerozolimy pojadą m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron i głowy państw Niemiec oraz Włoch.
 • Stany Zjednoczone
  Zachodnia Europa, Izrael i środowiska żydowskie cały czas podnosimy jazgot o polskim antysemityźmie od lat, to teraz doszlusowała do tego Rosja. Putin wie co robi, uderzając 20 Grudnia jeszcze bardziej skonsolidował światowe środowiska żydowskie przeciw Polsce. Jednocześnie takimi działaniami skutecznie rozbija sojusz Polsko-Amerykański. A u nas przy korycie jest PiS, który dla USA i Izraela zrobi wszystko. Dobrze to nie wygląda, chyba będziemy bulić za mienie bezspadkowe.
 • .
  Przegrywają zarówno ci, którzy nie widzą sojuszu Putin-Netanjachu, upada wiara w możliwą normalne relacje Polsko-rosyjskie, czy Polsko-izraelskie.

  No,no... Taka krytyka dobrej zmiany spod ręki pisowskiego blogera...
 • @ Romuald
  "Oburzające? Ciekawe, co na to rosyjscy patrioci i wielbiciele Putina, znieważający i obrażający każdego, kto "ośmieli się" skrytykować tę drańską politykę."

  Nie pal głupa Romualdzie. Nie trzeba być polskim patriotą i nie trzeba być wielbicielem Putina, żeby wiedzieć, że Ruskich się nie wk..a. Do tego wystarczy nie być debilem. A kto w Polsce sprawuje rządy?

  Trzym się ciepło.
 • 1*
  Skutkiem polityki PiS jest osamotnienie Polski na arenie międzynarodowej.
  Jesteśmy zbyt słabi i mamy bardzo wiele do stracenia żeby decydować się na walkę z Rosją.
  A co mamy jeszcze do stracenia po ekonomicznym zniszczeniu Polski?
  - Ustawa 447
  - zachodnie granice Polski
  Sorry, zapomniałem że mamy jeszcze wspaniałych przyjaciół - Ukraińców!
  Nie jest tak źle.
 • Czy tutaj
  jest podobieństwo, czy tylko mi się tak wydaje.
  Zdjęcie z notki i tego linka https://treborok.wordpress.com/sala-konferencyjna-papieza-w-formie-glowy-weza/
 • @zbig71 21:27:06
  Ostatnią konferencję w Paryżu o polskim antysemityżmie pisowcy finansowali nawet z pieniędzy publicznych.
  Pisowcy wcześniej zgłosili w PE rezolucję o tym, że przyczyną wojny był Pakt Ribbentrop-Mołotow i że Rosja jest współodpowiedzialna za wybuch wojny. W jakimś celu musieli to zrobić, bo dotychczasowe ujadanie na Rosję nie wystarczało ani nie wzbudzało większego zainteresowania Putina. Dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie. Zamiast troszczyć się o dobre relacje, wymianę handlową na korzystnych warunkach pisiory zabrały się za interpretację historii, jakby ta interpretacja przynosiła Polsce jakiekolwiek korzyści.
 • @wercia 22:28:22
  A teraz aj waj lament. Niewykluczone, że właśnie tego typy jak kaczor i macier oczekiwali. Poklepią ich po plecach.
 • @wercia 22:36:28
  Salute :))))) https://i0.wp.com/www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/56791.jpg
 • @wercia 22:28:22
  "Dzban wodę nosi, dopóki się ucho nie urwie. Zamiast troszczyć się o dobre relacje, wymianę handlową na korzystnych warunkach pisiory zabrały się za interpretację historii, jakby ta interpretacja przynosiła Polsce jakiekolwiek korzyści."

  Oczywiście, Polska powinna cichutko siedzieć jak myszka pod miotłą i pozwolić ważniejszym od siebie zadecydować o swojej przeszłości, a jeszcze wdzięczną być i na kolanach dziękować, za ich zainteresowanie tak nierządnym i antysemickim przywislańskim krajem.
 • stara prawda
  Rosją prowadzi z nami wojnę już od dawna bo od zaatakowania i odebrania W.K Litewskiemu Smoleńska. To ten kierunek zagrożenia spowodował powstanie Rzeczpospolitej. Tak więc jeżeli myślicie że to coś nowego jesteście w błędzie. Oni skończyli już swoją ekspansję na Zachód zabierając poprzez wojny większość ziem przynależnych do nas ale to że się najedli i przestali zabijać nie znaczy że są naszymi przyjaciółmi. Możemy się przyjaźnić ale z pojedynczymi Rosjanami, nigdy nie z rosyjskim państwem. Spokój będzie wtedy gdy Polska stanie się neutralną i silną przez co naturalnie zabezpieczy rosyjskie granicę na zachodzie ich kraju. Wtedy poprzez ich strategiczne interesy stanie się niepraktycznym uchybiać Polsce. Nie ma innej alternatywy dla Polski. Najemne wojska ala jankesi to jeszcze jeden wróg do rabowania Polaków Ojczyzny. Do całej tej hecy dużo oliwy dolewa polski rząd który poprzez swoje prowokacje zachowuje się jak głupek na dachu.

  PS: chcecie ruskich naprawdę wkurzyć? Zacznijcie rozprzestrzeniać tak naprawdę fakty i prawdę że jako państwo to nie Rosja a Rzeczpospolita, później Polska poprzez odziedziczenie historii W.K.L. jest prawowitą spadkobierczynią Rusi Kijowskiej. Wtedy Putinowi żyłka strzeli a kto wie, może i zaatakuje.
 • @wercia 22:28:22
  "Zamiast troszczyć się o dobre relacje, wymianę handlową na korzystnych warunkach ..."

  Przypomnę, że to Rosja wprowadziła ograniczenia w wymianie handlowej. Mimo wszystko PiS może pochwalić się sukcesami gospodarczymi. Tym sukcesem jest duża nadwyżka w handlu zagranicznym. Obyło się bez Rosji.

  https://tradingeconomics.com/poland/balance-of-trade
 • @AgnieszkaS 22:50:31
  To wcale nie świadczy o jakimkolwiek sukcesie. W praktyce daje obraz coraz bardziej ubożejącego społeczeństwa: mniej się konsumuje, a więc przetworzone na terenie polski (przeważnie przez obcy kapitał) produkty wywozi się za granicę. To samo dotyczy importu: brak popytu czyni go zbędnym.
  Niech Pani prócz wykresów poczyta sobie coś z ekonomi (nie myślę tutaj o propagandowych pisiackich pożal się Boże ekonomistach.
 • @wercia 22:28:22
  A Niemcy siedzą cicho i zacierają rączki. Bo wszystko leci na nas.
 • @Robik 22:14:53
  Warto do tego dodać plucie przez lata na Białoruś i telewizję Biełsat. To taka idealna strategia PiSu. No brawo.
 • Przyłóż sobie autor zimny kompres do rozpalonej głowy.
  // w popularnym w Rosji programie "Politnawigator" prowadzonym przez bardzo znanego i ściśle związanego z Kremlem dziennikarza Władimira Sołowiowa. //

  Takie zwierze nie istnieje.Nie ma w rosyjskiej tv programu "Politnawigator".
  Popularny program dziennikarza Władimira Sołowiowaw to "Niedzielny Wieczór" a w dni powszednie "Wieczór z Władimirem Sołowiowem"
  I faktycznie,Aleksander Hinsztejn występował u Sołowiowa w niedzielnym odcinku
  https://www.youtube.com/watch?v=Q0wqtPjtIk8&t=1184s
  No więc wystąpił Hinsztej i co z tego? czyżby ktoś rościł sobie prawo do cenzurowania tego kto i co,mówi w ruskiej telewizji ? A ruska opinia publiczna ma wpływ na to co się mówi w polskiej tv na temat Rosji?  //Złożenie projektu rezolucji w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy zapowiedział dziś w rozmowie z agencją TASS przewodniczący komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Leonid Słucki//

  Ależ on nic takiego nie zapowiedział.On tylko "nie wykluczył" takiej możliwości. tass.ru/politika/7517209?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=smm_social_share
 • @Jasiek 22:12:55
  Jak można określić faceta bardzo brzydkiej panny? Niewidomy i bez czucia w rękach.
  To jest Polska polityka zagraniczna.
 • Wychodzi na to że prawda jest jak dupa.
  Każdy ma własną.
 • @wercia 23:27:53
  "Niech Pani prócz wykresów poczyta sobie coś z ekonomi (nie myślę tutaj o propagandowych pisiackich pożal się Boże ekonomistach."

  A o których Pani myśli - moskiewskich?
 • @AgnieszkaS 20:18:33
  Wiadomo, wiadomo, proszę nie dezinformować. http://www.auschwitz.org/delegacje-panstwowe/

  Jest dużo ważniejsze pytanie: kto jest rzeczywistym gospodarzem obchodów 75 rocznicy wyzwolenia obozów w Oświęcimiu i Brzezince położonych w Polsce, rząd Polski ( i w jego imieniu winne go reprezentować Państwowe Muzeum w Oświęcimiu - Brzezince ( Auschwitz-Birkenau), czy Fundacja Laudera, uzurpująca sobie urojone prawa najważniejszego " organizatora" i " administratora" ?

  http://auschwitz.org/

  http://www.auschwitz.org/strona-glowna-75/
 • @SZS 19:33:06
  A jak by im tak wysłać kurierem ten cały obóz Auschwitz do Jerozolimy na te obchody. Wtedy to już będzie Izraelski obóz zagłady i to będzie bliższe prawdy. Nam wystarczy pomnik pomordowanych
 • @AgnieszkaS 23:42:03
  "A o których Pani myśli - moskiewskich?"

  A z kolei b.AdminkaS o których myśli? Mośkowych?
 • @wercia 22:28:22
  100% racji!
 • @wercia 22:28:22
  "Ostatnią konferencję w Paryżu o polskim antysemityżmie pisowcy finansowali nawet z pieniędzy publicznych."

  Czyli znów potwierdza się, że to zdrajcy, debile i agentura...

  @--->>>>>>-----------------------
 • @AgnieszkaS 22:50:31
  Niech Pani przypomni dlaczgo zostaly wprowadzone ograniczeni? Ukraincy duzo wczesniej wprowadzili embargo na nasza wieprzowine i nie przeszkadzalo to rzadzacym wchodzic w d... banderowca!
 • @zbig71 23:31:38
  "A Niemcy siedzą cicho i zacierają rączki. Bo wszystko leci na nas."

  W sedno.

  Ukłony
 • @K54 04:28:27
  "Niech Pani przypomni dlaczgo zostaly wprowadzone ograniczeni?"

  Dla AgnieszkaS-a to może być za trudne... ;-)

  Pozdro!
 • @AgnieszkaS 22:44:19
  Jagienko, żydóweczko miła, co tak cię interesuje nasz polski los? Też masz jakieś "mienie bezspadkowe" do przytulenia?
 • @Jasiek 04:31:51
  I pomyśleć, że Jagienka S była tu adminką i chciała przerobić NEon na swój obraz i podobieństwo...
  Podobno portal miał się nazywać NeoPolin.24
 • Jako Polak zamieszkały w Polsce nadzorowanej przez polińskich mam 2 pytania.
  Kto nas obroni przed kolejnym rozbiorem Ziem Polskich ?
  Kto doprowadził do tego, że Polacy nie mają Swojej Armii ?
  Musi powstać Polskie Pospolite Ruszenie dla ochrony Polski przed światowym syjonizmem z israela, ussa i rosji oraz kuzynostwa z anglii, francy i niemiec a zdrajców należy wieszać !!!
 • @provincjał 08:28:11
  Broń należy już teraz kupować na całym świecie, olać ussa, systemy rakietowe z Norwegii, Szwecji, czołgi z Korei płd i parę głowic z Korei płn, Turcja też ma coś do zaoferowania i pogonić Polską /?/ grupę zbrojeniową do roboty na 4 zmiany !!!
 • @AgnieszkaS 22:44:19
  Jak czytam pani teksty to od razu przed oczami mam taki rysunek :pierwszy stoi niedźwiedź, potem chłopek w krakowskim stroju, a za nim żyd amerykański i mówi do chłopka , no weź go kopnij.
  Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Rosję to niech po kostkach kopią USA lub UE jako całość. Polska może w szranki stawać z takimi krajami jak Węgry, Czechy, Albania itp. Mania wielkości nic nam nie da.
 • Solidaruchom się wydawało że historię można zakłamywać
  .. bezkarnie i bez końca...
  Tak zostali wychowani od małego przez zachodnią propagandę.
  Jaka jest ta zachodnia propaganda dzisiaj widzimy wszyscy...
  Pytanie czy była inna od czasów II wojny światowej ?
  Odpowiedź nie .. była taka sama tylko bak internetu uniemożliwiał masowe demaskowanie tej propagandy.
  Dzisiaj PIS to ofiary tej propagandy zachodu oraz potomkowie bandytów przeklętych którzy walczyli przeciw Narodu Polskiemu (mordowali Polaków) by przywrócić przedwojenny system Oligarchiczny oligarchii rodowej i kościelnej.
  Ta PISowska ekstrema (PO to esktrema innego rodzaju) podobnie jak banderowcy czy ISIS w Syrii są wykorzystywani przez zachód do kolonizacji i grabienia Polski.

  PIS rozpoczął wojnę z Rosją a Rosja po 30 latach znoszenia obelg i upokorzeń w końcu odpowiedziała prawdą historyczna.
  PIS psuje obraz Polski na arenie światowej.
  Obraz potomka bandytów przeklętych podobnie jak obraz banderowca czy fundamentalisty z ISIS naprawdę nie buduje prestiżu kraju który to wspiera i propaguje.

  Polska musi się pozbyć ekstremistów zarówno z PIS jak i z PO (ekstremizm związany z anty narodową polityką neoliberalną).
  Jak widać każde skrzydło solidaruchów to jacyś ekstremiści niezwykle szkodliwi dla prestiży Polski i Narodu Polskiego.

  Polska miała wilki prestiż międzynarodowy w czasach PRLu.
  I do tej polityki powinnyśmy wrócić (polityka zagraniczna, historyczna, gospodarcza, edukacyjna).

  Każda inna droga prowadzi do tragedii Narodu Polskiego (wasalizacja kolonialna, rozbiory, lokalne wojny z sąsiadami...nienawiść do wszystkich w otoczeniu..)
  To co robią solidaruchy oraz KK Polsce i Narodowi Polskiemu to będzie w historii zapisane jako jedna wielka zdrada Narodu Polskiego.
  Nie będzie pomników Solidarności ... będzie wstyd , hańba , potępienie... taka było i jest potępienie sanacyjnej Polski za jej politykę.

  PIS trzyma Polskę w czarnej d..pie mafii Amerykańskiej...
  a PO trzyma Polskę w czarnej d..pie UE.

  Wyjście z tego pata prowadzi poprzez rozpad którejś z tych czarnych ..d..p.
  Jak padnie USA (wycofa się za oceany) to Polskę pożre czarna d..pa UE...
  Jak padnie UE (padnie lub się zreformuje w kierunku związku państw narodowych) to jest szansa że Polska uzyska wolność na tle słabości USA.
  Same solidaruchy chyba nie są w stanie zrewidować swojej zdradzieckiej Polityki ...(w przypadku PIS nie dotyczy to polityki gospodarczej i socjalnej którą moim zdaniem PIS robi najlepiej od 30 lat).
  Gdyby nie idiotyczna polityka zagraniczna i historyczna to PIS miałby szansę na odbudowę Polski.
  PIS tę szansę właśnie traci...bo mocno zranił ego Rosji.
 • @AgnieszkaS 22:50:31
  Już w trybunie Ludu było więcej prawdy niż w pani rewelacjach. Co do tych rewelacji gospodarczych to jeszcze zobaczymy. Skutki decyzji ekonomicznych to się widzi po paru latach, a do tego trzeba dodać światową koniunkturę. Ja widzę tylko że wydajność pracy spada, inwestycje państwowe i prywatne pod psem, coraz mniejsze zyski firm. Tak że jeszcze trochę trzeba poczekać z tymi zachwytami nad PiS. Zresztą i tak winnego nie będzie bo jak coś, to zrobią to co poprzednio, czyli rozwiążą rząd, rozpiszą nowe wybory i zrobią wszystko żeby przegrać.
 • @Oscar 09:33:19
  Rosja odpowiedziała prawdą historyczną? Czy źle się czujesz czy szaleju
  człowieku się najadłeś? Rosja (jej prominenci) kłamie jak bura suka. Robi to całkiem nie gorzej jak Zachód z Jankesami włącznie. Co więcej, jeżeli szukasz tam historycznej prawdy to się rozczarujesz. Prawda w Rosji to oligarchowie którzy mówią "poddanym" jak mają żyć. Nic lepszego jak za naszej sanacji a może i jeszcze gorzej. Nie słuchaj o Rosji mediów lecz słuchaj Rosjan co o swoim kraju mówią a dowiesz się więcej i prawdę.
  Tak, PiS i 30 lat władzy wstecz to matoły i nic więcej. Jak jednak trzeba być zaślepionym aby nie widzieć kłamstw i gry Rosji? Zachód kłamie i zdradza ale to Rosja przez 500 lat zabrała nam 2//3 ziem Rzeczpospolitej i mordowała jej obywateli jak tylko mogli.
  Zanim Hitler zaczął mordować to ta "wspaniała" Rosja przed wojną zabijała nas Polaków dziesiątkami tysięcy. To że rządzący Połąska to partacze każdy widzi, ale...
  Opamiętaj się.
 • @Stara Baba 09:57:20
  //Rosja przez 500 lat zabrała nam 2//3 ziem Rzeczpospolitej i//

  A konkretnie i bez liryki?
 • @ikulalibal 10:07:38
  Jeżeli nie wiesz konkretnie ile ziemi zabrała powinieneś ponownie udać się do szkoły.
 • @Stara Baba 10:12:15
  A przecież tak ładnie proszę żeby bez liryki!
  Posługujesz się wyuczonymi propagandowymi kliszami dlatego poproszony o konkrety próbujesz się wymigać.
  Ale ja nalegam żeby zamiast podał pan konkrety.Przestrzeń 500-set lat można przecież zamknął w jakiś kluczowych datach a to przecież tak niewiele.
 • @Stara Baba 09:57:20
  "Rosja odpowiedziała prawdą historyczną?"

  Prawda nikogo nie obchodzi. Jest to zderzenie narracji historycznych, czyli konstrukcji mających na celu przestawienie siębie w dobrym świetle.

  Rosja próbowała integrować swoją narrację z narracją polską, akcentując współną walkę z Trzecią Rzeszą. Polacy takie próby odrzucali, nasilając krytykę Rosji. To spowodowało zmianę kursu po rosyjskiej stronie, na integrację narracji z narracją żydowską.

  Co do wiodącego (były i inne *) powodu wybuchu wojny, to wydaje mi się, że było tym złe potraktowanie Niemiec po zakończeniu wojny poprzedniej. Miażdżace reparacje plus Wielka Depresja doprowadziły do nazistowskiej rewolucji, która weszłą na trajektorię wojennej ekspansji. Reszta to są przypadkowe szczegóły.

  Dodam jeszcze jeden powód, mniej bezpośredni. Triumf radykalnych socjalistów (zwanych bolszewikami) w Rosji, i szerzenie się ich ideologii po świecie, wywołały reakcję w formie ruchów faszystowskich, oraz co ważniejsze strach w kolonialnych elitach zachodnich. Stawki w grze powiększyły się wielokrotnie, bo dla wszystkich stron tego cywilizacyjnego sporu, stało się to kwestią egzystencjalną, czyli być albo nie być.

  Europa stała się beczką prochu. Aby zapobiec katastrofie potrzebna była mądra polityka ze wszystkich stron. Ale na to pomysłów i sił nie starczyło.
 • @Stara Baba 09:57:20
  Rosja gra takimi samymi kartami jak inne państwa. Wiadomo że rządy przerzucają się jakimiś półprawdami, nieistotnymi kłamstewkami historycznymi itp. Jednak te rewelacje są rozmydlone i ogólne. Pisiaki dali się podpuścić i zaatakowali bezpośrednio. Skończy się to wizerunkową klęską Polski na całym świecie. Obrona nas przez jakiegoś mało znanego rabina czy byłego sierżanta mossadu nic nie znaczą. Zresztą nie widać wśród wielkich tego świata nawet chęci obrony wizerunku Polski. Mądrzy wiedzą że polityka historyczna to mocny oręż, bo historię można różnie interpretować, ale też wiedzą że to dobra broń na własnym podwórku. Na scenie międzynarodowej może to się skończyć kompromitacją. Za dużo jest zainteresowanych których można też tym gó... opryskać. I jeszcze jedno. W polityce nie ma takiego pojęcia jak prawda.
 • @Stara Baba 10:12:15
  Patrząc tak historycznie, to jak odjąć ziemie litewskie (i ich zdobycze) to byśmy mieli jakieś 2/3 dzisiejszej Polski. Więc raczej powinieneś napisać ile dostaliśmy dzięki Rosji. Tylko nie pisz że I RP była Polską bo jeszcze dostaniesz po gębie od jakiegoś Litwina.
 • @Stara Baba 09:57:20
  Szanownej Pani pomyliła się Rosja ze Związkiem Radzieckim. Jest to dobra wiadomość dla żydostwa, które od lat pracuje nad przerzuceniem własnych zbrodni na Rosjan.
 • @Oscar 09:33:19
  ,, Jak padnie UE (padnie lub się zreformuje w kierunku związku państw narodowych) to jest szansa że Polska uzyska wolność na tle słabości USA. '' I Pan w to wierzy ? Wierzy Pan w taki twór jak rodzina w której mąż, żona i dzieciaki robią tylko to co jest tylko w ich interesie, albo jak by działało biskupstwo które by grupowało wolne i niezależne parafie ? Coś takiego nie zadziała. Jeżeli UE nie zmieni się w jakiś związek (np, jak USA czy Niemcy) to się rozpadnie. W/g mnie to będzie dla Polski koniec suwerenności (nawet tej ograniczonej którą teraz mamy). Po rozpadzie UE byśmy skończyli jako parobek USA lub rosyjski bufor tylko z nazwy Polska. Czy nam się podoba czy nie ale czasy małych państw narodowych dobiegają końca. Nie są to teorie spiskowe tylko konieczność. Małe (średnie) państwo nie będzie w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa (no chyba że stanie się całkowitym wasalem) militarnego ani gospodarczego. Nawet tak wielkie państwo jak Chiny to wiedzą i organizują projekt ,,jedwabny szlak''. Będzie to zaczyn czegoś większego niż unie czy wielkie i silne państwa. Na mój gust jeżeli nie nastąpi samozagłada to integracja kontynentów będzie następnym etapem rozwoju ludzkości. Niestety całkowite zjednoczenie ludzkości nastąpi tylko w przypadku gdy znajdziemy wspólnego wroga w kosmosie.
 • @zbig71 21:27:06
  Z tego co Pan pisze wynika że to Putin kazał pisowi odpalić tą rezolucję w PE. . Uważam że to ktoś inny podpuścił Polaków żeby osiągnąć taki rozwój sytuacji jaki jest. Co do drugiej części Pana wpisu to zgoda. Będziemy bulić.
 • @marek500 12:35:01
  Nie, Putin wykorzystuje głupotę polityków PiS, co akurat nie jest trudne. Po drugie, tyle razy polskie władze obsikiwały nogawki Rosji, że teraz trzeba ponieść tego konsekwencje.
 • @AgnieszkaS 22:50:31
  Kłamać rano, kłamać w południe, kłamać wieczorem - czyżby to była Pani dewiza?

  https://programwps.files.wordpress.com/2020/01/polski-eksport-hamuje-o.png

  Więcej tu:
  https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/polski-eksport-slabnie-z-powodu-dekoniunktury-w-niemczech-i-brexitu/

  Poza tym proszę pamiętać, że do bilansu tzw. polskiego eksportu wlicza się od 1990r. sprzedaż zagraniczną obcych firm działających na obszarze Polski (polskich firm eksportowych prawie nie ma), co faktycznie z tzw. polskim eksportem nie ma nic wspólnego i zysków do budżetu państwa z tego tytułu nie odnotowujemy.
  Np.: IIIRP w 2017r. zajęła w Europie 8 miejsce w produkcji aut osobowych - głównie są to fabryki (zbudowane w PRL w latach 1970.) należące do Fiata, który w IIIRP jest zwolniony z podatków.
 • @ikulalibal 10:07:38
  Ona uważa że wszystko co raz zostało przez władców Polskich zdobyte to na wieku już należy do Polski.
  To ideologia identyczna do żydowskiej.

  Powinna wystąpić do Rosji odszkodowania za odebranie brutalną Polsce Polskiej przecież Moskwy, Kijowa i innych ziem rdzennie Polskich ...
  Trzeba szybko przygotować Polską ustawę 448...
  Za sam Krem ruskie są na winni miliardy... a drugie tyle za spalenie nam naszej pięknej ukochanej Polskiej Moskwy.
  No i koniec ten brutalny najazd na Polskę w 1944 r... za to też muszą nam wypłacić odszkodowania.
 • @marek500 11:03:34
  Są różne koncepcje UE.
  Obecna koncepcja to wchłanianie i rozpuszczanie czyli likwidacja w UE państw Narodowych. To zła koncepcja niszcząca kultury Narodowe to koncepcja NWO wdrażana w Europie.. to żydowska koncepcja gojów jako bez narodowego planktonu i żydów jako jedynego Narodu "wybranego".

  UE może też być unią gospodarczą suwerennych państw Narodowych...
  tak jak kiedyś EWG... i tak moim zdaniem jest znacznie lepiej..
  Polska pozostanie Polakiem, Francuz francuzem ...a Niemiec Niemcem...
  ja tak wolę.... żydzi wolą by każdy goj był tylko gojem bez korzeni bez narodowości (bo czy kuń czy krowa mają swoją narodowość ?)...a tylko żydzi byli Narodem tak jak ich żydowski Bóg chciał.
 • @Rzeczpospolita 14:48:22
  Piszą w gazetach że jest rekordowa nadwyżka...2 mrd

  Pytanie co to znaczy Polski eksport.
  Znaczy to pewnie że zagraniczne koncerny produkujące w Polsce przy pomocy skandalicznie taniej siły roboczej soje produkty wywożą je zagranicę by sprzedawać pod swoją bo nie Polską marką na całym świecie.

  Przy normalnym eksporcie jest domniemanie ekonomiczne ze zyski z eksportu trafiają do kraju eksportującego...
  ale nie przypadku kolonii jaką jest Polska...

  W przypadku kolonii zyski z eksportu z kolonii trafiają do właściciela kolonii ... a ludność nadal jest biedna ...niezliczone przykłady w historii kolonializmu.

  Polska solidaruchów to kolonia zachodu a nie suwerenny kraj...
  W gospodarce widać to najwyraźniej.
 • @Oscar 15:20:15
  Wiem że sa różne koncepcje. Też wolał bym żeby była to unia państw narodowych bo tak jak ty też uważam że człowiek powinien mieć jakieś korzenie. Jednak jeżeli taka unia ma być skuteczna i stanowić jakąś siłę gospodarczą i militarną, to niestety musi na zewnątrz być jednością. Bez wspólnego rządu, wojska i dyplomacji można zapomnieć o jakiejś sile. Teraz to mamy jakąś zabawę w koło fortuny. Niemcy z Rosją załatwiają swoje interesy, Polska wbrew interesom UE włazi w odbyt USA, Francja , Włochy też rozgrywają swoje interesiki. Tak więc jeżeli to się nie zmieni to jeden większy podmuch wywali tą unię w kosmos. Rosji na rękę jest unia taka jak teraz, dla USA największym szczęściem była by jej całkowita dezintegracja, Chinom wisi i powiewa byle nie robili barier handlowych.
 • @marek500 15:59:00
  Teraźniejsza UE to atrapa...
  Wcześniej służyła mafii żydowskiej do podbijania i kolonizowania kolejnych krajów..
  Dzisiaj UE to atrapa bo kraje UE idą chyba w kierunku Narodowym (Niemcy, Francja.. Hiszpania..Węgry a nawet Polska PISu.. Anglia zdecydowanie..).
  Jeszcze mafia rządzi ale opór w UE ma już coraz większy.
 • Dwa słowa o polityce zagranicznej i historycznej PIS.
  PIS popełnia dokładnie te same błędy które popełniała II RP.

  II RP była zoologicznie antyrosyjska... mało napadła na Ukrainę by wykroić sobie jak największy kawał tortu... namordowała tam ludzi całe stosy (biała plama w historii wg PISu).
  a następnie pogoniona przez ruskich którzy tamte tereny wyzwalali od Piłsudskiego oskarżyła ruskich o napaść na Polskę (oficjalna teza historyczna PISu). Wybroniwszy się pod Warszawą doprowadziła do haniebnej śmierci w Polskich obozach jenieckich tysięcy bezbronnych jeńców rosyjskich (wielka zbrodnia wojenna).
  Podobnie w czasach Hitlera Polska aktywnie kolaborowała z Hitlerem w kwestii Zaolzia i nie pozwoliła ruskim wojskom bronić Czechosłowacji i Polski przed Hitlerem a chcieli.
  W efekcie Hitler rozebrał Czechosłowację i napadł na Polskę.
  Pakt Ribbentrop Mołotow uratował Rosję czyli praktycznie świat przed klęską w II WS (zima zdążyła na pomoc Rosji a Rosja zdążyła ewakuować fabryki z Ukrainy za Ural)... a więcej uratowano dzięki temu życie milionom żydów (bo Rosja nie jest antysemicka).
  Żydzi którzy nie uciekli z Polski pod "ruską okupację" skończyli kilka dni później tak jak w Jedwabnem (szerokie opisy)... podobnie w treści do opisów z Wołynia.
  Polska oskarża Rosję że napadła razem z Hitlerem na Polskę czyli stawia się w interesie Hitlera bo gdyby Rosja nie napadła na Polskę to Hitler wygrał by II WS... oraz przeciw interesowi uratowanych przez Rosję żydów z byłej Polski.
  Głupota strategiczna bije po oczach...
  To polityka historyczna PIS...

  Teraz polityka zagraniczna czyli obecna.
  Kto obecnie na świecie wlazł w buty Hitlera i idzie po władze na świecie po trupach milionów zamordowanych ludzi ?
  Ktoś obliczył że USA od czasów II WS zamordowało na świecie ok 20 mln ludzi.
  Można śmiało powiedzieć że "Hitlerem" naszych czasów jest USA oraz wasale z NATO.
  No i z kim trzyma sztamę polityczną PIS a szerzej solidaruchy ?
  z zachodem który wlazł w buty Hitlera.
  Ciekawostka taka że tym zachodem w butach Hitlera zarządzą teraz globalna mafia żydowska.... ta sama którą Hitler chciał zlikwidować w brutalny sposób mordując wszystkich żydów (ci bogatsi a więc wpływowi byli daleko poza zasięgiem Hitlera..Hitler mordował biedotę żydowską bez żadnego znaczenia dla świata).
  Jak widać PIS wzorem sanacyjnej Polski znowu trzyma z aktualnym "Hitlerem" i dalej jest zoologicznie anty rosyjski...

  Można śmiało powiedzieć że historycznie i politycznie PIS (a raczej Polak typu PIS czyli Polak katolik) przed szkodą i po szkodzie jest dalej tak głupi jak był...
  Polska przez solidaruchów jest znowu w czarnej d..pie wielkiej polityki..
  dokładnie tak samo jak przed II WS.

  KK i Polak katolik.. to fundament tej polityki... i to Polskę zabija.
  Bo kto jak nie KK z JPII na czele oraz solidaruch spod ambony wepchnął Polskę w rolę kolonii gospodarczej zachodu i źródła mięsa armatniego w bandyckich podbojach zachodu ?

  I to by było na tyle...
  Teraz Putin będzie wykorzystywał infantylny idiotyzm polityczny solidaruchów a PISu w szczególności..

  I niestety trzeba to powiedzieć ma rację historyczną i polityczną..
  Polska solidaruchów to znowu wrzód na d..pie Europy.
  PRL nie był wrzodem .. był szanowanym państwem.
  Do tych wzorców politycznych trzeba wrócić jak najszybciej.
 • Niegłupi ten Putin
  Znalezione w sieci...
  Prawie taki mądry jak ja. Ja również pisałem o podobnych zasadach dla Polskich polityków i ogólnie wszystkich przy korycie władzy.
  Te wspólne poglądy to chyba tylko wspólna słowiańska dusza i słowiańska optyka.
  Solidaruchy to całkiem obca Słowianom optyka to też Słowianie ale całkowicie zdegenerowani przez KK i ich żydowskiego Boga.

  "
  takie niuanse WWP
  „„Rzeczywiście uważam, że nadszedł czas na wprowadzenie pewnych zmian w głównym prawie krajowym, które bezpośrednio gwarantują pierwszeństwo rosyjskiej konstytucji w naszej przestrzeni prawnej” – dodała głowa państwa, zauważając, że akty międzynarodowe powinny działać tylko w części, która nie jest sprzeczna Konstytucja”
  „Nawet bardziej rygorystyczne wymogi powinny obowiązywać osoby ubiegające się o stanowisko prezydenta Federacji Rosyjskiej. Proponuję tutaj skonsolidować wymogi dotyczące stałego pobytu w Rosji przez co najmniej 25 lat, a także brak obywatelstwa obcego lub zezwolenia na pobyt w innym państwie, nie tylko w czasie udziału w wyborach, ale także w dowolnym momencie wcześniej ”- powiedział Putin .”
  „Jednocześnie uważam za konieczne ustanowienie w Konstytucji uprawnień Rady Federacji, na wniosek Prezydenta Rosji, do odwołania ze stanowiska sędziów Sądów Konstytucyjnych i Najwyższych, jeżeli dopuścą się niewłaściwego postępowania, które zniesławia honor i godność, a także w innych przypadkach przewidzianych przez prawo federalne. prawo konstytucyjne, wskazujące na niemożność utrzymania przez sędziego statusu sędziego. Ta propozycja jest opracowywana w oparciu o ustaloną praktykę, dzisiaj zdecydowanie nie wystarczy – dodał.”….Pisiory nie kwikną
 • Co mają robić Polacy?
  Złóż najważniejszy podpis życia. To duchowy ratunek Polski.  PETYCJA

  w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski.


  https://www.petycjeonline.com/zo_najwaniejszy_podpis_ycia_to_duchowy_ratunek_polski

  (…)

  - Czeka was ucisk, gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski.
  I ucisk będzie taki aż to zrobicie.
  Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie.
  Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent.
  - Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce?
  - Nawet mniej dziecko!

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html
 • @Rzeczpospolita 14:48:22
  Wystarczy, że Chińczycy w ostatnich latach przejęli przetwórstwo mięsne i owocowo-warzywne. Produkcja idzie pełną parą na chiński rynek. Zarabia na tym oczywiście Chińczyk a nie Polska. A nazywa się to eksport Polski wyrażając wielkość w pieniądzu.
 • @wercia 18:21:05
  "Zarabia na tym oczywiście Chińczyk a nie Polska. A nazywa się to eksport Polski wyrażając wielkość w pieniądzu."

  Dokładnie tak jest. Tego większości Polakom nie przetłumaczy a jest to najważniejsza porażka polskiego przemysłu no bo obcy na terenie Polski
  ma się dobrze.
  Zastanawiającym jest fakt iż zagadnienia te są nieskomplikowane więc Polakom myślenie nie powinno sprawiać trudności... ale jednak. Wniosek
  jest tylko jeden, rodacy nie przejmują się Polską jako krajem.
 • Obawiam się, że to włączenie się
  z takim przytupem rządzących/wywijających Rosją w grillowanie sierot po Polsce - zwiastuje jakiś większy kaliber szykowanego sierotom po Polsce w atrapie Polski - sk*rwysyństwa - niż ten ciąg cyferek - 447.
  Wniosek?
  Czyżby przyszedł czas na likwidacje atrapy Polski - czy może czas nowego etap mądrości - gdzie np. atrapa Polski będzie wykopana z eurokołchozu na powrót w objecie Moskwy? Dzieje się! Dzieje!
 • @Rzeczpospolita 14:48:22
  "Kłamać rano, kłamać w południe, kłamać wieczorem - czyżby to była Pani dewiza?"/D. Kosiur/

  Proszę darować sobie komentarze ad personam. Pan właśnie posłużył się kłamstwem. To jest publiczna obmowa i obraza mojej osoby.

  Polska ma nadwyżkę w handlu:

  https://tradingeconomics.com/poland/balance-of-trade

  NX= Exports - Imports

  https://www.stefczyk.info/2020/01/14/morawiecki-mamy-rekordowa-najwieksza-nadwyzke-w-handlu-zagranicznym-w-historii/
 • Prawda historyczna będzie ogłoszona 23 stycznia 2020
  w godzinach 10.30 do 11.30 w językach: angielskim, hebrajskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim w Jerozolimie na placu Powstania w Getto Warszawskim. Będzie przemówienie prezydenta i premiera Izraela, skromne nabożeństwo, występ chóru i orkiestry, złożenie wieńców pod pomnikiem bohaterów Getta, oraz konferencja prasowa.
  Z gości zagranicznych będzie: prezydent Putin, Prezydent Macron, prezydent Steinmeier, książę Karol, v-ce prezydent Pence, poszczególni liderzy zabiorą głos w uroczystych przemówieniach.
 • @AgnieszkaS 19:56:39
  "Proszę darować sobie komentarze ad personam. Pan właśnie posłużył się kłamstwem."

  Proszę zatem wykazać, że państwowa instytucja IIIRP, GUS (jego opracowanie graficzne zamieściłem) posługuje się fałszywymi danymi gospodarczymi.

  A prywatnie dam Pani radę:
  jeśli nie będzie Pani kłamać i zaprzestanie posługiwania się kłamstwem politycznym, nie będzie Pani wtedy czuła się obrażoną.
 • @Rzeczpospolita 15:13:32
  "Proszę zatem wykazać, że państwowa instytucja IIIRP, GUS (jego opracowanie graficzne zamieściłem) posługuje się fałszywymi danymi gospodarczymi."/D. Kosiur/
  ______________________________

  Nigdzie nie twierdziłam, że GUS kłamię. Napisałam, że mamy nadwyżkę w handlu, co jest niezaprzeczalnym faktem. Czy napisał Pan już list protestacyjny do wszystkich publikacji fachowych, które tę informację podały???

  Artykuł przez Pana linkowany omawia dynamikę polskiego eksportu w II kwartale 2019 roku. Tu zacytuję:

  "W II kwartale 2019 r. obniżyła się dynamika polskiego eksportu towarów zarówno w ujęciu nominalnym, jak i realnym. Według danych GUS wartość eksportu wyrażona w euro wzrosła o 2,9 proc. r/r (wobec wzrostu o 6,9 proc. w I kwartale 2019 r.), natomiast wolumen eksportu wzrósł zaledwie o 0,2 proc. r/r, (po wzroście o 6,5 proc. w poprzednim kwartale) – najwolniej od czasu światowego kryzysu finansowego. Wzrost wartości eksportu w II kwartale 2019 r. wynikał w ponad 90 proc. ze wzrostu cen transakcyjnych – ceny eksportu wyrażone w euro wzrosły o 2,7 proc. r/r. "

  Jako powód spowolnienia w II kwartale 2019 roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym, podano pogorszenie koniunktury w Niemczech oraz włączono w to efekt brexitu.
  A więc było to spowolnienie wobec tego samego kwartału, w roku 2018, a mimo wszystko zanotowano wzrost.

  Powtarzam po raz n-ty, że Polska ma nadwyżkę w handlu.

  Jeśli chce Pan mnie zaatakować proszę wybrać inny temat. Ja do tej pory nie wiem na czym to moje kłamstwo polegało. Aby komuś zarzucić kłamstwo należy to udowodnić, inaczej jest to pomówienie, fałszywe oskarżenie, celowe oczernianie innej osoby.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej