Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Szantaż Macrona - udział w wojnie albo imigranci z Afryki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy szykuje się kolejny, bardzo potężny kryzys migracyjny – masowe przybywanie do Europy imigrantów z Afryki?

Prezydent Francji Emmanuelle Macron nie jest zbytnio lubiany w Polsce, m.in. za pouczanie i kpienie z polskich interesów na arenie międzynarodowej. Owszem, nie jest lubiany także we Francji, ale to już nieco inna historia. Chociaż, jeśli Francją rządzi w sposób, w jaki rozmawia z Polską, to ten człowiek naprawdę jest jakimś nieporozumieniem. 
Gość w dom, Bóg w dom – to prawda, i dobrze, że Prezydent Francji do Polski przyjechał. Może się uda, przynajmniej na szczeblu technicznym, zawrzeć jakieś porozumienia – wspólne zrozumienie na (przynajmniej) niewielu płaszczyznach, to zawsze jakiś zysk, dla obu stron, ale media donoszą, że gość rozpycha się łokciami:
Prezydent Francji podczas wizyty w Polsce zaproponował polskiemu rządowi, że jeśli ten wyśle polskich żołnierzy przeciwko dżihadystom w rejonie Sahelu w Afryce (odpowiada tej powierzchni mniej więcej zwrotnik raka, to Francja może zgodzi się na to, aby Polska nie przyjmowała uchodźców z Afryki.
Chodzi o operację Barkhane prowadzoną od 1 sierpnia 2014 r. na terenie państw: Czadu, Mali, Burkina Faso, Mauretanii, Nigru.
 
                                           Szantaż
Nie za bardzo podoba mi się taki szantaż. Tymczasem pojawiają się pytania:
1. O co tak naprawdę chodzi Francji, jakie interesy prowadzi ona w Afryce, i czemu Polacy mieliby walczyć za jej interesy? Opinia publiczna zechce poznać szczegóły francuskiej „oferty”.
2. Francja ma wysokie technologie. To mocarstwo atomowe, wysyłające rakiety w kosmos. Współpraca wojskowa to może wcale nie taki zły pomysł. Pamiętajmy, że niechęć Macrona, to wynik m.in. zerwanej umowy na Caracale – fatalnej dla strony polskiej.
3. Obawiam się, że Francuzi mogą jednak łamać swoje zapewnienia.
4. Najważniejsze: szykuje się kolejny, bardzo potężny kryzys migracyjny – masowe przybywanie do Europy imigrantów z Afryki.
 
Co mają zrobić polskie władze? Nie wiem. Mają dane, których ja nie posiadam. Na pewno powinny przygotowywać się na najgorsze. Francji na czymś zależy. Francuzi musieli się o czymś dowiedzieć. Czegoś się obawiają, stad ta wizyta. Na pewno na wiosnę, gdy w Afryce skończy się pora deszczowa, będzie bardzo gorąco. Tak, czy inaczej, nie wiem, czy byłby możliwy taki mały sojusz militarny Polski z Francją. Choć gdyby to dobrze rozegrać... Pomiędzy Francją a Polską leży państwo, z którym Francja także miała trudną historię. I Polacy są tu Francuzom potrzebni. Twierdzenia, ze może tu chodzić (głównie) o Afrykę, to może takie mydlenie oczu. A może przesadzam?

KOMENTARZE

 • @Autor
  Jeśli już - wysłałbym tam wszystkie feministki uzupełnione ekoterrorystkami.

  Fakt, że po takiej inwazji możemy spodziewać się zwiększonego napływu emigrantów.
  Chociaż, chociaż - może ich na Ukrainę?
  Tam mają sporo miejsca....
 • Wysłanie
  Polskich żołnierzy na,, misję pokojową,, do Afryki? Wszystko zależy od ceny. Ile Francuzi nam za to zapłacą, tylko trzeba pilnować jednej ważnej rzeczy :kasę wziąć z góry, bo dołu może nie być. Nie popełniać błędów z Iraku i Afganistanu.
 • Afrykański kryzys migracyjny.....
  Z tym kryzysem to jest tak , że większość polityków wie czym jest spowodowany a żaden oficjalnie nie ośmieli się powiedzieć co ten kryzys wywołuje.
  Rzecz w tym że tego nie wywołuje żaden kraj oddzielnie ale unia europejska jako całość, stosując mechanizm tzw. "wspólnej polityki rolnej" a sprowadzający się do dumpingu na artykuły rolne, poprzez tzw. dopłaty bezpośrednie do rolnictwa.
  Tak więc jeśli na jednym obszarze stosuje się dumping, to na innym , nie opłaca się produkcja tego co jest dumpingiem objęte.
  A jeśli dumpingiem objęta jest żywność, to i żywności nie opłaca się produkować na obszarze na który dumping oddziałuje .
  Skutek … głód, a jeśli jest głód , to i ludzie uciekają z miejsc w których głód jest.
  A ucieczki przed głodem nie powstrzyma żadna akcja wojskowa - tak więc szanowny Macron raczy farmazony opowiadać zasłaniając się dżihadystami.
 • Desant...
  -------------
  "4. Najważniejsze: szykuje się kolejny, bardzo potężny kryzys migracyjny – masowe przybywanie do Europy imigrantów z Afryki."
  -------------
  Desant kolorowej ludności do Europy jest realizacją planu pt. likwidacja białej rasy w tejże Europie i nieważne jest - pod jakim pretekstem ta inwazja będzie wykonana. Oczywiście likwidacja białej rasy dotyczy całego globu - więc desanty kolorowej ludności będą trwać wszędzie tam - gdzie liczebnie dominuje jeszcze - biały człowiek.
  Wniosek?
  Czarci pomiot likwiduje białą rasę - ponieważ uważa, że tylko ona może mu przeszkodzić w budowie Piekła na Ziemi - i tyle.
 • @ Autor
  "1. O co tak naprawdę chodzi Francji, jakie interesy prowadzi ona w Afryce..."

  Myślę, że możliwe jest, że Francja nie pilnuje tam swoich interesów, tylko interesów jakieś banksterki - Macron to ich człowiek przecież.
  Trzeba zatem to chyba wziąć pod uwagę.

  ----------------------------------

  "2. Francja ma wysokie technologie. To mocarstwo atomowe, wysyłające rakiety w kosmos. Współpraca wojskowa to może wcale nie taki zły pomysł."

  Współpraca tak, ale to oni pierwsi muszą udowodnić dobrą wolę - najpierw na płaszczyźnie strategicznej. Majestat Najjaśniejszej nie będzie się przecież angażował w jakieś taktyczne kupczenia. Przy najmniejszej próbie matactwa koniec rozmów.

  ----------------------------------

  "3. Obawiam się, że Francuzi mogą jednak łamać swoje zapewnienia."

  Za wszystko zapłata z góry. Offset też. Zrealizowany perfekcyjnie z uprzedzającą grzecznością. Już oni będą wiedzieć co jest tego powodem.

  ----------------------------------

  "4. Najważniejsze: szykuje się kolejny, bardzo potężny kryzys migracyjny – masowe przybywanie do Europy imigrantów z Afryki."

  W sumie przy normalnych władzach to nas wcale nie powinno obchodzić. Nie my zrobiliśmy ten bajzel. Wprowadziłbym na nowo kontrolę graniczną.
 • @ Autor, All
  "...to Francja może zgodzi się na to, aby Polska nie przyjmowała uchodźców z Afryki."

  Na takie "dictum" wypad z baru razem z oszonem i ambasadorem.

  5*

  Pozdro!
 • @zbig71 19:22:05
  "Nie popełniać błędów z Iraku i Afganistanu."

  Moim zdaniem błędem już było samo pojechanie tam.
  Nawet jeśli mielibyśmy odnieść jakieś ogromne korzyści, to bym nie wysłał wojska. Uważam, że jesteśmy na tyle bogatym krajem, że przy normalnych rządach nie potrzebne jest nam angażowanie się w cudze wojny. A jak rządy nie są normalne to tym bardziej.....

  Ukłony
 • @Jasiek 21:53:23
  To jasne, piszę, że dołu może nie być, bo obiecali jakieś korzyści, dlatego z góry trzeba brać. Też zgadzam się, że po kiego grzyba wysyłaliśmy tam wojsko, w dodatku źle uzbrojone, chyba po to, by pilnować syjonisyycznych interesów. I zrazić do siebie świat islamu. A ZWŁASZCZA, ŻE ZROBILIŚMY TO ZA DARMO.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej