Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
414 postów 315 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Czy generał Jaruzelski może być zbawiony?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kryzys Kościoła zaczął się pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w 2010

Struktury hierarchiczne Kościoła Katolickiego w Polsce nie zdały wówczas egzaminu. Wierni zostali opuszczeni – wszyscy pamiętamy, że po katastrofie smoleńskiej pod pałacem prezydenckim działa się karygodne sceny. Hierarchowie milczeli.
 
W dodatku wielu z nich potem, spotykało się w dwuznacznych okolicznościach z osobami piastującymi wówczas władzę, choć ludzie ci, swoim życiem i poglądami politycznymi zaprzeczali podstawowym chrześcijańskim wartościom.  
 
 
Najazd na kościół katolicki jest straszny, skąd się to bierze?
 
 
Ponieważ poddani libertyńskiemu przekazowi medialnemu ludzie, w oficjalnych przekazach kościelnych dostępnych w mediach głównego nurtu, nie znajdują pociechy i opoki. Do nich nie dociera filmowy przekaz, że nie każdy będzie zbawiony, a piekło istnieje, tylko tańczący papież Franciszek, który sam powątpiewa w piekło.  
 
Tymczasem trzeba powiedzieć: jedyną szansa na zbawienie dla grzesznika jest wiara w Jezusa Chrystusa i Jego odkupienie. Przy czym piekło to nie jakiś ogień piekielny, ale (prawdopodobnie) nieistnienie duszy, cisza, pustka, wieczna ciemność bez Boga.
 
Obojętnie, co ludzie „postępowi i nowocześnie powiedzą”, to oni – młodzi i wykształceni z wielkich miast – bardzo boją się śmierci i mówienia o tym, że za swoje liberalno-libertyńskie życie trzeba będzie odpokutować.
 
 
Czy generał Jaruzelski może być zbawiony?
 
 
Podobno przed śmiercią doznał sakramentu spowiedzi. Nawet wielu komuchów bało się oficjalnie zerwać relacje z kościołem, i wielu twardzieli ze szczytów władzy słusznie minionych, na łożu śmierci, zawołało księdza, patrz: Wojciech Jaruzelski.
 
Tak, Wojciech Jaruzelski może być zbawiony i to jest właśnie piękne u Boga!
 
Podobno Władysławowi Gomułce proponowano ostateczne rozwiązanie kwestii kościelnej, ale on się na to nie zgodził. Skutkiem były Wydarzenia na Wybrzeżu w 1970 roku.
 
Dlaczego Kościół jest niszczony?
 
Podobno wiele przypadków apostazji notuje się po filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Apostazja to oficjalne porzucenie wiary chrześcijańskiej. Misi być złożone w formie własnoręcznego oświadczenia przekazanego proboszczowi „swojej” parafii”. (Zauważmy, że normalny ateista, powinien tematykę wiary traktować z uśmiechem, tymczasem budzi one wściekłość).
 
Maleje liczba księży, zakonnic i zakonników, maleje liczba wiernych chodzących do kościoła i do komunii św.
 
Na pasterce przeżyłem małe zdziwienie – a byłem na niej pierwszy raz po kilku latach – było wyjątkowo mało dzieci i młodzieży, i to na tradycyjnie religijnym Śląsku Opolskim!
 
Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że obojętnie co ludzie będą mówić, chcą kościoła twardego, silnego, będącego autorytetem, a kościół, który nie zdaje egzaminu, gdy krzywdzeni są „Ci najmniejsi”, nie jest jakimkolwiek autorytetem, opoką, kojarzy się jako miejsce wstydu i żenady.
 
Jeśli były ksiądz Jacek Międlar mówi, że pod jednym z wrocławskich kościołów księża mają saunę, gdzie dochodzi do homoseksualnych orgii, to coś jest nie tak. Historia księdza prof. Waldemara Irka z Oławy (rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu), który miał zostać biskupem, ale wyszła sprawa jego dziecka z pielęgniarką, przez co dostał zawału i umarł, jest rzeczywiście bardzo kontrowersyjna. I filmowa. Ludzie to widzą i pytają, czy do zbawienia potrzebny jest Urząd Nauczycielski Kościoła – przecież sami mogą czytać Biblię.
 
Oczywiście, gdyby ludzie sami mieli krzewić wiarę, to zanikła by podobnie, jak umiejętność pisania i czytania po zlikwidowaniu szkolnictwa.
 
Dlaczego Kościół jest i będzie niszczony? Ponieważ chrześcijaństwo cywilizuje, daje wolność, zaprzecza niewolnictwo (np. korporacji, systemu finansowego, itp.) i najważniejsze – chrześcijaństwo ze zwierzęcia robi człowieka – istotę cywilizowaną.
 
Chrześcijaństwo zaprzecza zwierzęcości natury ludzkiej – zaprzecza prawom przyrody – tak, zaprzecza prawom przyrody stanowiącym relacje międzyludzkie – tymczasem marksizm mówi o jakiś mitycznych wspólnotach pierwotnych, że niby kiedyś było lepiej. Wcale kiedyś nie było lepiej! Chcesz wracać do wspólnot pierwotnych to jedź do żyjących jeszcze wspólnot ludzkich, stosunkowo dziko żyjących i zobacz, czy tam żyje się lepiej. „Mit dobrego dzikusa” – w wspólnotach pierwotnych jest bardzo dużo zabójstw, generalnie zła (przypadki kanibalizmu), itd.
 

Chrześcijaństwo – Katolicyzm – to instrument walczący z inżynierią społeczną, gdzie na ludzi mówi się „masy” – tak, mało kto wie, ale jak mówił ks. prof. Tadeusz Guz, to określenie wynika z „materializmu dialektycznego”, wymyślonego przez Karola Marka i Fryderyka Engelsa. Dla rządzących tym światem, ludzie są tylko przedmiotem. Wyewoluowaną z materii nieożywionej masą. Tylko w zarządzaniu ją przeszkadza ten Kościół Katolicki i jego wiara...   

KOMENTARZE

 • Bywają sytuacje z dnia codziennego
  Że widzę dużo ludzi dnia powszedniego
  Ci co nie pracują i praca na zmiany
  Także studenci, uczniowie, Bogu znany
  Jest więcej niż w latach poprzednich z pożytkiem
  Czy Modlitwy są przyczyną oraz zyskiem?

  Uważam że każda Modlitwa w intencji
  Budzi błądzących z ich Wiary ignorancji
  Zalecam wierzącym dziesiątkę też w drodze
  Różaniec najlepszy przeciw złej stonodze
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • co do młodych
  Młodzi ludzie mieli dość religii w szkole aby chodzić teraz po pielgrzymkach.
  Wprowadzenie jej do szkół spowodowało zrównanie jej z innymi przedmiotami zatracając wszelkie wartości. Stała się po prostu pospolitą w złym tego słowa znaczeniu i niechcianą. Dla tego cierpi u młodych wiara którą zaszczuto.
 • @Stara Baba 17:58:35
  Ma pan całkowitą słuszność.
  Nie wiem czy to pana ucieszy ale użył pan dokładnie tych argumentów których swego czasu użył w jednym z felietonów Boy-Żeleński.
  Choć to było blisko 100 lat temu to Żeleński był przeciwnikiem nauki religii w szkołach,czemu dawał wyraz w swej publicystyce.Uważał on że o ile nauczanie religii na terenie kościoła w kontekście określonej atmosfery,architektury oraz innych elementów czyniące z kościoła miejsce szczególne,ma sens,to nauczanie tak specyficznego przedmiotu jak religia w świeckiej szkole,uderza w samą religię i w zasadzie prostą drogą prowadzi do ateizmu.
 • @ikulalibal 18:11:32
  Nie wiedziałem że to napisał. Przyznam się że mój pogląd głoszę już od początku tej całej hucpy z religią. To jest logiczne i robione wbrew rozsądkowi. Nie trzeba być nawet wierzącym aby to widzieć. Tak jakby ktoś chciał zabić wiarę w ludziach.
 • Apostazja
  "Apostazja to oficjalne porzucenie wiary chrześcijańskiej. "

  Hmm, a zmiana wyznania na inne chrześcijańskie?
 • Autorze
  To żaden Jaruzelski, tylko żydosowiecka zbrodnicza matrioszka Wolski aka Margulis syn żydowskiego szewca. Polecam się douczyć.
 • Krzyż pod paacem w 2010 r glajszlachtował ofiarę Chrystusa ze śmiercią ofiar konkurencji bliźniaków z Tuskiem w katastrofozamach
  Jak apel smoleński Macierewicza obronę Westerplatte, powstania warszawskie i styczniowe, odsiecz wiedeńską itp z naszością wojny z Irakiem odkrytą w debacie katastrofalnego Lecha i bronioną na czele frontu jedności narodowej POPisowo sekslewicowego gebelsowskimi kręgami podejrzeń i na Lepera oraz solidarnego z nim Guertycha gruntowym siobrohakiem Mariusza Kamińskiego.
  Kryzys Kościoła zaczął sie wcześniej a jego symptomami były występy arcybiskupów rozbiorowego Episkopatu na rozbiorowym Sejmie, wyklęcie Witosa za upolitycznianie chlopów , którzy powinni wierzyć we wszystkim proboszczom jak prawoslawni i grekokatolicy popom i ich synom a parafianie litewskojęzycznych proboszczów ich politycznym opcjom. Formalnie kryzys Kościola był wyartykułowany w Porozumieniu PRL i Kościola z kwietnia 1950r dopuszczającym selekcje kandydatów na biskupow przez Urząd Do Spraw Wyznań realizujący politykę leninowską kadr i ompromisów wobec Episkopatu demoludu polskiego w celu opanowania Watykanu (za cenę tymczasowego dopuszczenia istnienia KUL, i seminariów , zakonów i szkolnictwa oraz prasy katolickiej, pielgrzymek itd. . Wspołpracujacy z rzadami transformacji pasożytniczej dyktatury bermanowskiego proletariatu Kościół ostatecznie dzięki tolerowaniu i udielaniu poparcia rzadowi pasożytniczej demodyktatury prawnej systemu slupów przestępców urzędniczych uzaleznilsię od prezessimusowskiego patronatu ale broniąc nabytych setek kilometrów kwadratowych nieruchomości.
 • @ Autor
  "Dlaczego Kościół jest i będzie niszczony? Ponieważ chrześcijaństwo cywilizuje, daje wolność, zaprzecza niewolnictwo (np. korporacji, systemu finansowego, itp.) i najważniejsze – chrześcijaństwo ze zwierzęcia robi człowieka – istotę cywilizowaną."

  Czy Pan na prawdę tak myśli?

  Polecam:
  „Bez gaci, ale z Krzyżem w rękach” -
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/23/bez-gaci-ale-z-krzyzem-w-rekach/
 • Zatracenie
  "Tymczasem trzeba powiedzieć: jedyną szansa na zbawienie dla grzesznika jest wiara w Jezusa Chrystusa i Jego odkupienie. Przy czym piekło to nie jakiś ogień piekielny, ale (prawdopodobnie) nieistnienie duszy, cisza, pustka, wieczna ciemność bez Boga"

  Albo odwrócenie się od wiecznej szczęśliwości, gdy nasze serce nie może się uwolnić od naszych grzechów.

  Są zapewnie stopnie tego odwrócenia, jak opisał to Dante.

  https://cdn11.bigcommerce.com/s-yzgoj/images/stencil/1280x1280/products/1622580/4257828/GRC0040782__52027.1541865837.jpg

  Podobnie są rangi zbawienia, bo świat duchowy jest hierarchiczny.

  https://i.pinimg.com/originals/87/9c/20/879c207325db26fb2194266894602d10.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej