Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Naukowcy też kłamią i realizują dziwne interesy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Humaniści i społeczeństwo są traktowani przez „ścisłowców”, jako debile, którzy mają kłopoty z liczeniem do dziesięciu. Tylko nikt o tym głośno nie powie.

Kogo próbujecie oszukać, wy, możni tego świata, władcy ciał i dusz mamionych przez was biedaków? Jesteście władcami percepcji, odpowiedzialnymi za interpretację faktów, bo „prostaczków” przecież nie można zostawić samych sobie. Jeszcze by się zbuntowali, gdyby zrozumieli, jak działa świat...
Ktoś nimi musi rządzić, przy okazji korzystając z owoców ich pracy i tak konstruując system finansowy, aby ci, nie dość, że dożywotnio uzależnieni od kredytów (lichwa), jeszcze dziękują za ich udzielenie!
Przecież świat jest taki normalny. Nie dochodzi w nim do wojen, spisków, intryg, a bankierzy i zorganizowani w niejasne stowarzyszenia i inicjatywy politycy, działacze, biznesmeni, ludzie mediów – oni wszyscy chcą naszego dobra – :) :) ja ja - jakby powiedział Adolf w piekle. 
Jeden z komentatorów (którego imienia nie wymienię, bo może sobie tego nie życzy) pod jednym z moich tekstów przesłał mi lin do tekstu w czasopiśmie naukowym o międzynarodowym znaczeniu: „Nature” z 2015 roku.  
„Skonstruowany wirus nietoperza wywołuje debatę na temat ryzykownych badań
Wytworzony laboratoryjnie koronawirus związany z SARS może zainfekować ludzkie komórki”.
Nota redaktorów, marzec 2020 r .: Zdajemy sobie sprawę, że ta historia jest wykorzystywana jako podstawa niezweryfikowanych teorii, że opracowano nowy koronawirus wywołujący COVID-19. Nie ma dowodów na to, że to prawda; naukowcy uważają, że zwierzę jest najbardziej prawdopodobnym źródłem koronawirusa.
Declan Butler
12 listopada 2015 r
Narzędzia do artykułów Prawa i uprawnienia
Eksperyment, w ramach którego stworzono hybrydową wersję koronawirusa nietoperza - związanego z wirusem wywołującym SARS (zespół ostrego ostrego układu oddechowego) - wywołał wznowioną debatę na temat tego, czy warto inżynieryjnie modyfikować wirusy z możliwym potencjałem pandemicznym.
Źródło: https://www.nature.com/news/engineered-bat-virus-stirs-debate-over-risky-research-1.18787 
- kto chce, niech przeczyta cały tekst  
I tak dalej, i tak dalej... Niektórzy naukowcy "ściemniają", bo wiedzą, że ludzie nie wiedzą i nie rozumieją, jak działa nauka!
Po pierwsze USA i Chiny wciąż oskarżają się, że wirus uciekł z laboratorium, o czym pisałem, jako jeden z pierwszych w Polsce z stroną Alex Jones: Chiny oskarżyły USA o atak bronią biologiczną podczas Igrzysk Wojskowych w Wuhan w 2019
Po drugie, i tu zaczynamy prawdziwą "jazdę". Humaniści i większość społeczeństwa, są traktowani przez „ścisłowców”, jako debile, którym wszystko można wcisnąć, bo ci nie rozumieją, jak działa świat.
Złośliwie, ich naiwność oceniam na 10185
Chodzi o to, że większość ludzi w białych fartuchach z laboratoriów, choć są bardzo wykształceni, nic nie odkrywa, a jedynie bada wg opracowanych przez innych naukowców – tych, co faktycznie coś odkrywają – metod – opracowanych przez nich kategorii, klasyfikacji, itd. 
Większość tzw. uczonych nimi nie jest, bo funkcjonuje wyłącznie wg tego, co już zbadano. W dodatku, bardzo boją wypowiedzieć taki pogląd, który oficjalnie obala pogląd innego naukowca. Boją się krytyki i narażenia na śmieszność i ostracyzmu środowiska, bo wiedzą, że nikt nie lubi, gdy jego poglądy są podważane.
image
Nauka to również wiara – skoro ludzie nie rozumieją wyników badań, wielu nie rozumie, jak działa nauka, to wierzy w teorie naukowe. I to wydaje się normalne. I bardzo dobrze. Teorie naukowe działają.
Tymczasem, czym innym jest nauka, a czym innym interpretacja i jej wykorzystywanie. NIKT NIE WYMYŚLIŁ BOMBY ATOMOWEJ DLA DOBRA LUDZKOŚCI. Nie można być ślepym na podstawowe fakty! (pomijam pozytywne skutki szachu nuklearnego w czasie "zimnej wojny", ale bomba atomowa to sposób, by pewne narody trzymać, jak nasz zastraszony, za mordę). Naukowcy – przysłowiowi okularnicy, też lubią kasę, i bywa, że nie są zbyt dzielni – służą ludobójcom, jeśli ci ich zastraszą i godnie zapłacą – patrz II wojna światowa i wykorzystywanie przez amerykańską i radziecką naukę „badań” Niemców i Japończyków w obozach koncentracyjnych (w tym badań na Chińczykach – o czym Oni nie zapomnieli).
Chciałbym przeczytać tłumaczenia, zapewne pokrętne, po co są prowadzone badania nad wirusami w światowych laboratoriach? Dla dobra ludzkości, tak? Kogo Wy bujacie :) :) :) :) :)
Niektórzy naukowcy zbadali, że wirus ma pochodzenie naturalne. Ciekawe, czy gdyby zbadano próbkę sławnej owieczki Dolly, czy odkryliby, że ta została sklonowana, albo, gdyby wzięto próbkę (przepraszam za to porównanie, bo nic do Was nie mam), tzw. dzieci z próbówki, czy odkryto by, jak powstało Ich życie.
Chodzi mi po prostu o to, że fakt działania nauki, nie oznacza, że wszyscy, którzy wykorzystują jej odkrycia, mają dobre intencje. Każdy, kto temu zaprzecza, jest albo ignorantem, albo ma złe intencje. Proste. No i w nauce jest bardzo wiele do odkrycia. Sława prof. Andrzeja Dragana bierze się m.in. stąd, że oprócz bardzo mądrych rzeczy często mówi "nie wiem". 

Ps.  
Przy okazji – nie mam zamiaru popełnienia samobójstwa. Ale różne rzeczy mogą się zdarzyć, więc, gdyby coś mi się stało, i różni ludzie będą gadać paskudne rzeczy na mój temat, proszę im nie wierzyć.
Oczywiście wiem, że są ludzie, którzy mnie nienawidzą, ale mam ich gdzieś. Nie jestem banknotem stu dolarowym i nie muszę podobać się wszystkim. 
Nie jestem naukowcem, nikt mi nie płaci, piszę za darmo, więc pozwalam sobie na pisanie prawdy. A co mi tam!
 
Ps 2.
Narody, które w swojej historii maja dużo szczęścia, zachowują się nieodpowiedzialnie. Włosi dołączyli do Hitlera, a my się dzisiaj nad nimi użalamy. Głupota niektórych Polaków jest wszechogarniająca. Naiwni, poświęcą życie swoich bliskich, by ratować obcych. 
 
Ps 3.
Wg francuskiego wirusologa, nie pamiętam nazwiska, ale proszę samodzielnie poszukać tych informacji w necie, koronowirus bardzo słabnie jeśli podawane są leki na malarię. Względnie niska śmiertelność na koronowirusa w Polsce może oznaczać, że stosowane są tu nowe, niezbadane jeszcze metody leczenia, które działąją.  
Oczywiście, zapewne nie tylko w Polsce próbuje się różnych metod leczenia - metody te, jeszcze nie są zatwierdzone, a może będą kwestionowane, przez służącą firmą farmaceutycznym "naukowa" propagandę. 
Ps 4.
Zachęcam seniorów aby robili to samo. Nawet jeśli zachorujemy, to wzmacniajmy swoją odporność!
Jem cebulę, czosnek, piję sok z cytryny. Nie jem cukru.
Aczkolwiek... Kiedyś, jak chwyciła mnie grypa, to wypiłem 0.7 czystej i na drugi dzień wyzdrowiałem. Tak, na drugi dzień, bo mleko jest świetne na kaca. Nie, nic nie sugeruję, ale wiem, że starsi ludzie są przerażeni. Szczególnie mężczyźni. Dbajcie o siebie a będzie dobrze!

Starsi ludzie są przyzwyczajeni, że społeczeństwo spisuje ich na straty! Nie wierzcie propagującym eutanazję środkom masowego przekazu. Nie dajcie się na to nabrać. Większości ludzi na Was zależy!  

KOMENTARZE

 • Humaniści i większość społeczeństwa, są traktowani przez „ścisłowców”, jako debile
  Różnica między humanistą a ścisłowcem jest taka, że ci pierwsi nie potrafili się nauczyć matematyki, a to niesie z sobą pewne implikacje związane z rozumieniem świata. Ileż razy oglądam film w którym występują rzeczy fizycznie zupełnie nie możliwe. Jednym z przykładów jest stały numer w filmach policyjnych. Policjant oddaje kilka strzałów wokół zamka w drzwiach i zamek puszcza. Nigdy nie puści póki nie usuniemy rygla wprowadzonego w framugę.

  Świat humanistyczny jest światem zupełnie innym niż świat "ścisłowca", mniej realnym.

  Laboratoria pracują z surowcami niebezpiecznymi, w tym również z drobnoustrojami. Jeden błąd może doprowadzić do tragedii, nawet jeśli nie będzie ona wywołana w sposób celowy. Stąd możliwe jest, że wyprodukowany wirus wydostanie się poza laboratorium, choćby zarażając nieostrożnego naukowca. Nauką jednak jest również odkrywanie "dzieł Boga", czyli mówiąc językiem niewierzącego praw przyrody. Często polega to na wielokrotnym wykonywaniu nużących badań licząc na to, że trafi się na kombinację rozwiązującą problem.
 • Naukowcy to też tylko ludzie.
  !
 • @Zawisza Niebieski 16:17:58
  To prawda.

  Trzeba to przyznać, większość humanistów nie rozumie świata, stąd te kretyńskie i odrealnione ideologie, które przeróżni filozofowie tworzą.

  Tylko, że nie każdy humanista nie rozumie praw fizyki i matematyki.

  W dodatku są nauki społeczne, gdzie zauważa się, że pewne ludzkie zachowania podlegają różnym prawidłowościom.

  Na szczęście niektórzy, mając ogromne zdolności matematyczne, jak, prof. Jan Krasicki (jego ojciec i mój dziadek się przyjaźnili), czy prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński, filozofię i słowny opis świata po prostu lubią.

  I tu jest właśnie problem.

  Np. podstawą do zrozumienia kosmologii, wielu praw fizycznych, jest efekt Doplera, który do wytłumaczenia jest prosty.

  Winni są jednak często ci, którzy tak tłumaczą, by inni nie zrozumieli. Czy matematyk, który wrzeszczy, nie potrafi jasno wyrazić, co sam rozumie, na pewno wie o czym mówi, czy tylko zna na pamięć definiowane zależności, a że nie ma dyskalkulii, to sobie świetnie radzi?

  Ciekawe... :)

  Niektórzy humaniści, są tak nazywani, bo dzięki dobrej pamięci, kończą studia. Tymczasem, faktycznie, mają niski iloraz inteligencji, jak mój znajomy. A ze ma dobrą pamieć, to skończył Ochronę Środowiska.

  Tymczasem słowny opis świata wymaga racjonalnego interdyscyplinarnego podejścia, wielu analiz i posługiwania się przynajmniej na poziomie szkoły podstawowej, aparatem matematycznym / obliczeniowym, czy jak to tam nazwać.

  ******************************************

  Często ludzie najbardziej pyskaci nie mają pokory z powodu braku wewnętrznych ograniczeń - zwykli ludzie mają ich za niezwykle wysoko inteligentnych (Cejrowski, Doda), bo mylą pewność siebie, pozycję społeczną, z inteligencją.

  I tacy się najbardziej pchają na afisze, ośmieszając tych, którzy mają nieco więcej pokory i umysłowej klasy.

  Pozdrawiam!
 • @RAM 16:32:51
  Niektóre Wiatraki robi się z pierników. Przykład? Baba Jaga i jej kurna chata. Wszystko było z pierników!

  Był już jeden taki, co walczył z wiatrakami. Może, jakby były z pierników, to by wygrał, nie sądzi Pan, "mądry człowieku"?
 • "Jem cebulę, czosnek, piję sok z cytryny. Nie jem cukru."
  Czyli witamina C jak postulowal Zieba. Kilka artykulow wstecz wysmiewales sie z Zieby. Jestes jak choragiewka na wietrze przyjacielu.
 • "Ścisla" jet arytmetyka z z matematyką są już kłopoty filozoficzne ściśle sprawdzane jako fizyka. Historia inwersji szczegolnie
  Historia inwersji szczegolnie w Polsce jest tak bogata, że nawet apel smoleński nie wszystko zglajszlachtowal.
 • Tak - zgoda z Autorem - ja tylko
  dodam to, że na wydziałach humanistycznych mają pole do popisu różnej maści zboczeńcy intelektualni jako wykładowcy - zaszczepiając młodym umysłom lewactwo i związane z tym patologie w obszarze natury czy w ogóle antropologii. Na polibudzie nie ma do tego gleby.
  Wniosek?
  Świat jest rządzony przez czarci pomiot głównie za pomocą forsy - więc i naukowcy siedzą w czarciej kieszeni. Efekt - to ohydne zboczenia seksualne - jako coś normalnego a nawet pożądanego przez ogół.
 • @staszek kieliszek 17:21:33
  Aby obrazić, aby dowalić...

  Czy naprawdę Twoja percepcja, jest taka ograniczona, że nie widzisz, że w powyższym tekście witamina C pełni rolę suplementu, a nie lekarstwa na wszystko.

  Robisz to złośliwe, czy jesteś po prostu typowym "humanistą"?
 • @telewidzacy 18:46:40
  Matematyka tak się rozwija, liczba Grahama, itd., figury 8 d, i tak bez końca, że fakt - matematyka staje się filozofią. Nie jest już tylko narzędziem.

  Fizyk kwantowy John Hagelin mówił, że badając, dochodzą do coraz mniejszych struktur, i właściwie dzieje się to bez końca.

  A czy skończoność istnieje? Wg matematyki nie. Fizyka jest nauką bardziej realną, ale ja powtarzam tylko to, co słyszę od mądrzejszych.
 • @demonkracja 18:50:17
  Ludzie mają tendencje do zła.

  Wie Pan, myślę, że ci "profesorowie" mają problem ze zrozumieniem zależności przyczynowo-skutkowych.

  A to, że chore ideologie inspirowane są okultyzmem, to swoją droga.

  Gdyby komuna od razu powiedziała: nie, nie, nie, od dzisiaj modlimy się do "niosącego światłość", to ludzie by się zbuntowali. Więc najpierw powiedziała: Boga nie ma.

  A na miejsce Boga, wchodzi ten śmierdzący siarką psychopata :)
 • @Romuald Kałwa 19:29:18
  Czy bedziasz bral na szkorbut lekarstwo od lekarza czy witamine C?
 • @Romuald Kałwa 19:37:33
  Taak? A co powiesz o przyczynach wielbienia złotego cielca i o skutkach tej haniebnej działalności? Może to Twój bożek?;)
  https://sun9-14.userapi.com/c7003/v7003231/79fd7/x-bX522Rt1s.jpg
  Ty się ciesz dzieciaku, że umiesz czytać i pisać. Podziękuj za to Bogu i PZWS.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej