Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
539 postów 480 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Ojciec Wojciecha Manna współpracował z niemieckim okupantem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy ojciec Wojciech Manna pracował dla służb wywiadu PRL? Ktoś to powinien zbadać...

Kazimierz Mann "był synem Wilhelma Manna i Emilii z domu Quest. Kazimierz Mann studiował architekturę na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie w latach 1928–1930 i w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule w 1930–1935. Miał dwoje dzieci: Martę, która pracuje jako projektant w Los Angeles, oraz Wojciecha, dziennikarza radiowego i telewizyjnego. Jego braćmi byli: Roman (1911–1960), scenograf filmowy i Tadeusz (1908–1993), biochemik.
 
Kontrowersje: 
 
Podczas II wojny światowej jego rysunki publikowano w niemieckiej polskojęzycznej prasie propagandowej wychodzącej na terenach okupowanej Polski. Po wojnie, w 1948 roku, został skazany za kolaborację z nazistami. W więzieniu spędził pięć lat do amnestii w 1953 roku. Wikipedia
 
Brawo, brawo! Ładne mamy autorytety, pouczające polityków o uczciwości. Razem z sepleniącą Anną Gacek, Wojciecha Manna pewnie już nie usłyszymy w Trójce. Ojciec pracował dla morderców Polaków w nazistowskiej gadzinówce... 
 
Jak mówił mój znajomy - ludzie go lubią, ale Wojciech Manna gardzi polską muzyką. Kto nie wierzy, niech poszuka coś na ten temat w internecie. 
 
Ale to nie wszystko: Ojciec Wojciecha Manna pracował w:
- Centrali Handlu Zagranicznego CIECH (Centrala Importowo-Eksportowa Chemikaliów),
- Centrali Handlu Zagranicznego Uniwersal,
- Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Cetebe,
- Centrali Handlu Zagranicznego PAGED, organizowanych m.in. w Wiedniu, Zagrzebiu, Moskwie, Londynie, Sztokholmie, Paryżu, Budapeszcie, Pradze, Pekinie, Izmirze, Helsinkach.
 
Zapewne nie miał żadnych związków ze służbami specjalnymi PRL. No bo gdzież... I jego syn Wojciech, wcale nie zrobił dzięki temu kariery w mediach. No bo gdzież...
 
Anonimowy internauta pyta:
Panie Wojtku! Nie przeszkaszala Panu propaganda za czasow PO uprawiana nachalnie i prymitywnie w Trojce przez Maggde Jethon? Zwolnienie Skowronskiego tez nie?
 
Tymczasem sam pamiętam, gdy jeszcze słuchałem Trójki, jak w czasach wejścia paranoi ideologii gender, stanowczo poparł tę ideologię na antenie stacji. Przeszkadzała mu praca u Kurskiego ("Szansa na sukces"), w porządku, ale za komuny robiło się karierę, za Gomułki, czy Jaruzelskiego, prawda? Za rządów Platformersów czy SLD również.
 
Trójka w ogóle od wielu lat jest tylko i wyłącznie ekspozyturą zagranicznych wytwórni płytowych i nie prowadzi działalności na dużą skalę promującej młodych polskich artystów. Wszystko jest takie modnisiowate i kiczowate. Ważne, że z Zachodu, Panie, z Zachodu!
 
A później słyszymy gadkę Manna i jemu podobnych, że polska muzyka się skończyła. Tylko, że jej nie puszczają. Zresztą, proszę wpisać w google: Wojciech Mann: Jestem lewakiem. Kim innym mógłbym być?

KOMENTARZE

 • Ay, ay, ay.
  Zaraz Cię pozwie o szerzenie (szerszenie??) nienawiści, znaczy prawdy.
  Tak to jest.
  Co ja mogę dodać?

  Gnidy chciały i chcą zlikwidować dwa kolce w bucie- CBA i IPN.
  W tym wypadku IPN.
  Panowie i Panie z IPN-u.
  Życzę długich lat niespokojnej pracy w archiwach, odkrywczej w terenie i... przywrócenia K.S. dla zbrodniarzy. Oraz przedłużenia na maksa bądź zniesienia przedawnień Zdrady Głównej.
  I Pe eN!!!! I Pe eN!!! I Pe eN!!!
 • @brian 06:10:23
  A teraz tak- ogólnie lubiłem audycje prowadzone przez wymienianego WM.
  Do momentu, gdy usłyszałem o niej a potem sprawdziłem wypowiedź o niechęci i powodach.
  Trudno, jedyne źródła prawdziwej kultury wysokiej są w NjuJorku czy innym Manczesterze.
  Ideałem dla opluwaczy byłoby powstanie Disko z Pola w latach 70-tych.
  Oj, można by się poznęcać. A tak, wszystko wtórne, nawet w sytuacji gdy garażowcy w życiu Romana czy Wojciecha nie słyszeli swych "Idoli".
  I ich twórczość pozostała tam gdzie miała się zrodzić i zdechnąć- w garażu.
  Fajnie, polski red. muzyczny działający na rzecz zagranicznych wytwórni?
  Tak to wygląda, niestety. Przykro jak cholera. Poniżej pierwszy z brzegu klip muz. z YT. Tej pani chyba rzeczony nie krytykował jawnie?

  https://www.youtube.com/watch?v=ay9squx89Zk
 • @brian 06:10:23
  Że ałtorytety (nie poprawiać) mamy wystrugane z tego co na tankach przyjechało i temu podobnych to nihil novi i nie o tym chciałam. Chciałam natomiast o IPN. Otóż tenże IPN (mówi to osoba mająca doświadczenie archiwistyczne i temu podobne) w naszym przynajmniej mieście służy do tego, by: ukraść z Archiwum Państwowego akta (które wcześniej były publicznie dostępne, a teraz już nie są I NIE BĘDĄ) oraz by nadzorować dyskusję o minionym reżimie. Żadnych niezależnych badaczy! Prawda tylko w formie i ilości reglamentowanej i moderowanej! To NIE jest urząd Gaucka. To dekoracja, scenografia, ściema dla plebsu. O akta, o prawdę, o jej mówienie toczy się NADAL w moim miasteczku walka. Podstępna i perfidna. I zgadnij czyje wnuki przeciwko sobie w tej walce stawają...
 • @ikulalibal 06:25:32
  Oj, mimo wszystko drogi Blogerze ikulalibal.
  Mieszkałem drzwi w drzwi z rodziną której dziadkowie pracowali w Aparacie- TYM Aparacie.
  Wówczas nie osądzeni, żyjący z profitów, ich dzieci i wnukowie poustawiani. Wydawało im się że nietykalni na wieki wieków.
  Jedyna Sprawiedliwość jaka ich dopada to: po kolei wszyscy wariują.
  I to nie sprawa genów. Tak jakby Coś przeskakiwało z osoby na osobę i wykańczało ich. Dosłownie, jakby zostali przeklęci za nieodpokutowane czyny przodków.
  Ale czy mamy liczyć tylko na to?
  Z drugiej strony, instytucja zatarcia winy oznaczała możliwość legalnego "odzysku" wielu cennych "fachowców".
  A spośród nich i ich rodzinek właśnie rozlega się antyIPeeNowskie wycie.
 • @bez kropki 06:52:58
  Akurat u "Nas" wiem. A wielu nie daruje mi tej wiedzy.
  Na poważnie.
 • Mann musiał się komuś narazić ..
  ..że wylewają na niego teraz pomyje.
  to taka małostkowa mściwość jak sądzę mafii żydowskiej...
  Trójka od zawsze była tubą tej mafii... niby muzyczka ale w istocie promowanie mafijnej ideologii, mafijnego patrzenia na świata...
  przykładem jest popieranie gender i innego LGBT...
  to sztandarowy program mafii... wynikającej wprost z kultury żydowskiej która dusi się w normalnych relacjach między ludźmi...gdzie pedofilia, homoseksualizm są potępiane.

  Chętnie bym poskrobał sprawę odejścia Manna z trójki...
  Mann zawsze był niegłupi był dobrym obserwatorem ..musiał sporo rozumieć...
 • @brian 07:03:15
  Cieszę się, że rozumiesz. N.b. właśnie dlatego ja osobiście uważam IPN za zbędny w jego obecnym kształcie. Otóż jeśli mamy wyprowadzić Polskę na świeże powietrze, to musimy odtajnić akta. Wszystkie. Tak jak to zrobili Niemcy i Czesi (i patrz gdzie oni są teraz, a gdzie my). Knebel wygarniający z Archiwów Państwowych resztki akt i sprowadzający swoją działalność do strzeżenia tych akt w trybie jak za komuny - nie jest Polsce i Polakom potrzebny.
  A p. Mann? Się zużył, to zostanie wymieniony. Coś jak dawniejsze potyczki puławian z natolińczykami. Nie nasza to sprawa. Niech się sami gryzą w swoim sosie.
 • @Jan Paweł 08:01:51
  Tttyyy.
  Nienawistniku katolski!
  Do tiurmy z nim!!!
 • @Jan Paweł 08:01:51
  Młodzież i bez Manna słuchała zachodniej muzyki rożnych Beatlesów, Animals'ów, Rollingstons'ów czy innych podobnych...
  ale były też Polskie gwiazdy typu Czerwone gitary...

  Każde pokolenie młodzieży jest rewolucyjne...kontestuje to co zastaje na świecie, łamie zasady szuka lepszego świata...czasem błądzi ale ogólnie na tym polega postęp cywilizacyjny..
  Poem młodzież dojrzewa zakłada rodziny i kostnieje...ale już na nieco innych pozycjach cywilizacyjnych.
 • @brian 08:54:57
  Taaaak:-) co nam katolikom zostało...
  Z tego co widać, to czeka nas Kościół katakumbowy...
  Zobaczymy

  Biada natomiast tym, którzy teraz niszczą nasz Kościół katolicki. Oby jak najszybciej się nawrócili, póki są jeszcze "w drodze".
  Pozdrawiam
 • @marek500 09:10:17
  Jak jesteś taki mądry, to Ty napisz coś od siebie...
  Ale raczej coś budującego, niż dołującego. Myślę, że ta akurat notka powinna być pretekstem do przejrzenia swoich grzechów przez osoby celebryckie, bo oni z racji swojej siły oddziaływania, mają bardzo dużą, można powiedzieć NIEWYOBRAŻALNĄ odpowiedzialność przed Panem Bogiem i tak raczej powinny one takie notki traktować.

  Za niedługo prędzej czy później staniemy wszyscy na swoim SĄD-zie i co tam powiemy, gdy zostaną nam pokazane skutki naszych grzechów?, a mogą to być osoby przez nas potępione w piekle.

  Ile demonów dusz młodych ludzi przyjdzie z piekła obciążać tych teraz celebrytów?, tak przyszły takie demony obciążać Piłsudskiego?
  Poczytaj sobie :
  http://gibson.neon24.pl/post/151851,dowody-historyczne-na-istnienie-zbawienia-i-potepienia
 • @Oscar 09:18:17
  Tak to prawda, tylko tzw prezenterzy ragio-telewizyjni mieli i mają tutaj niewyobrażalną władzę. I wie o tym, niestety, szatan.
 • Zastanawiające że Prawda tak burzy
  Czy z ich głów się zajadłość i wściekłość kurzy?
  Z pokorą przyznanie jest nie do przyjęcia
  To takie po ich protoplastach zacięcia
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @Jan Paweł 09:28:43
  A co może być budującego w dyskredytowaniu ludzi ze względu na czyny ich przodków. Znasz Pan kogoś który by nie miał w rodzinie jakiś przekrętów, kolaborantów, czy wręcz zwykłych przestępców. W każdej rodzinie znajdzie się ktoś o kim się nie mówi. Każdy niech odpowiada za swoje ,,grzechy''. W historii jest wiele przykładów że z rodziny sprzedawczyków wywodził się wielki patriota, a też jest wiele przypadków że ze wspaniałej patriotycznej rodziny wyrastał arcyłotr. Nawet patrząc przez pryzmat wiary chrześcijańskiej, wiadomo że każdy będzie rozliczony za swoje czyny , a nie za czyny innych.
 • @Jan Paweł 07:44:14
  Krótko?
  "Trójka" to stacja antypolska. Od dawna taka jest. A na pewno od czasów KORu.
  Całe życie słuchałem "Trójki". Nie zdołała mnie zatruć, ale dopiero od niedawna (jakieś 3 lata) zrozumiałem, że ta stacja to nawet nie "Piąta Kolumna" a 10 piątych kolumn podniesionych do potęgi. Arcyszkodnik.
  I nie ze względu na muzykę, jaką prezentuje. Nie.
  Trójka sączy JAD. Demokratyczny, zepsuty, gorszy nawet od dekadenckiego JAD SŁOWEM mówionym przez "kultowych" (i tych nowych, którzy też chcą być "trójkowi") prezenterów, reporterów, i całą resztę.
  Wojciech Mann nigdy mi "nie leżał". Nie mogłem strawić jego "poczucia humoru". Takiego na pozór "intelektualnego", "wyrafinowanego" (z macy chyba). Jego dowcip to kalka ze ścierwa antypolskiego Bareji, którego bym utopił w wiejskim szambie z gnojówką z obory.
  Nigdy dobrego słowa o Polsce. O Polakach. Nie wspominając o innych słowiańskich narodach.
  Wg takich jak Wojciech Mann wszystko co dobre, to Muryka i UK.
  Owszem, zgoda, muzyka popularna z Anglii, Irlandii, Walii, Szkocji drugiej połowy XX wieku, to arcydzieła.
  Takie Panie @Jan Paweł. Pan postrzega świat przez pryzmat swojej religii rodem z Pustyni Negev. Niech się Pan nie obraża, ale jest Pan fanatykiem, który w "trosce" o CUDZE życie "wieczne" byłby w stanie palić grzeszników zaniedbujących "wieczność" na stosach.
  Ja byłem PO DRUGIEJ STRONIE. I nie ma tam nic. Być może dlatego, że żydowskie mity i demony nie wierzę. Tu nasuwa mi się dowcip o zmarłym "grzeszniku", który po śmierci trafił do piekła, tam go uprzejmy Boruta oprowadza po piekle, same atrakcje (normalne) a tlko w jednym pokoju kotły ze smołą, wokół diabli widłami wpychający duszyczki do kotła z rozpaloną tęże smołą. Gość zdziwiony pyta o co chodzi, a Boruta mu na to: "Ach! To katolicy. Jak wymyślili, tak mają".

  Ale wracając.
  Wojciech Mann, to szkodnik. Nie dlatego, że miał takiego czy innego, ojca i matkę. On taki po prostu "sam z siebie". I tyle.
  Nie lubię od dawna i nie szanuję.
  On, mówiąc przez radio do Polaków, nigdy nie pracował dla Polski.
  Koniec i kropka.

  P.S. Z "Trójki" przerzuciłem się na "Radio Łódź". Zdołałem słuchać jakieś 3 miesiące. Dłużej nie dałem rady.
  To jest dopiero gadzinówka. To się powinno nazywać "Judaishe Lodzmanstadt Radio" - żydowski głos w polskim domu. Tam gdy dziennikarz otworzy pysk do "sitka" (mikrofon), to nie ma nic innego, niż "żydowski artysta, żydowska aktorka, żydowski zasłużony"! Nic innego!!!
 • @Kmieć 10:10:19
  Zgadzam się z Tobą
 • @SZS 10:32:02
  Ozzy Ozburne ma w swoim domu kaplicę satanistyczną i nie kryje się z tym, bo opowiada o tym.
  W biografii Led Zeppelin wydanej w Polsce, jest sporo o ich zainteresowaniach satanizmem. Przybrali nawet satanistyczne imiona, zaś jakiś już czas temu jeden z nich (juz nie pamiętam który) przyznał, że gdy pisał piosenki to pióro samo pisało.
  Sterway to Haven to satanistyczna piosenka. wiele już było na ten temat. Puszczana odo tyłu, odwrotnie tak jak wszystko w satniźmie jest jednym wielkim peanem na cześć szatana i przywoływaniem go.
  Odwrotnością zdania schody do Nieba jest zdanie schody do Piekła.

  Treści zachodnich piosenek to bełkot, nazwany dla niepoznaki psychodelą, ale gdy te piosenki puszczane są do tyłu, odwrotnie wówczas ukazują ich tam satanistyczne treści.

  AC/DC ale i inni nie kryją swoich sympatii do diabła.
  Bardzo ciężko będzie się wyzwolić im z jego szponów. Za dużo w nich zainwestował wszystkiego łącznie z kasą, żeby ich tak łatwo teraz puścić.
 • @Kmieć 10:42:35
  "Problem w tym, że w czasach gdy ten utwór powstał, to mecenat nad artystami sprawował Naród Polski za pośrednictwem POLSKICH władz"

  utwór ten powstał (jak wielu już takich innych) w czasach już po roku 80-tym, kiedy praktycznie Państwo Polskie już było przygotowywane do tego co teraz mamy, a potwory te, miały w tym pomóc.
 • @marek500 09:57:38
  Chodzi tutaj o nawiązanie do tzw zjawiska "dzieci resortowych"
 • Przypomnę tylko przysłowie polskie, do Manna pasuje jak ulał!
  Jakie drzewo taki klin jaki ojciec/tate taki syn.
 • @Jan Paweł 11:42:01
  "Chodzi tutaj o nawiązanie do tzw zjawiska "dzieci resortowych"

  "Dzieci resortowe" są po obu stronach.
 • @Jan Paweł 11:37:16
  "Sterway to Haven to satanistyczna piosenka."
  No cóż...
  - Jasiu, z czym ci się kojarzy biała flaga ?
  - Z dupceniem pse pani.
  - Ależ dlaczego???
  - Bo mi się wsystko z dupceniem kojarzy...
 • @Jan Paweł 11:37:16
  Śmieszne rzeczy piszesz. To o Zeppelinach , te bzdury, które powtarzasz, to wymysł jakiegoś protestanckiego imbecyla.
  AC/DC to zwykły rockandroll. Gdzie ty tam diabła widziałeś?
 • @zbig71 13:08:54
  Najlepsze jest to ,że były i są
  zespoły death czy black metalowe
  np Satyricon , Imortal , Cannibal Corpse ,
  Morbid Angel , Deicide i cały szereg
  równie znanych , które nigdy
  nie ukrywały sympatii do jakichś
  ciemnych mocy , nie zmuszały do
  odtwarzania płyt od tyłu , nawet
  niektórzy podpalali kościoły
  czy dokonywali rytualnych morderstw
  ale ciągle czepia się Led Zeppelin
  czy Black Sabbath albo co już jest wyjątkowo
  zabawne AC/DC
 • @Jan Paweł 11:37:16
  "Sterway to Haven to satanistyczna piosenka. wiele już było na ten temat. Puszczana odo tyłu, odwrotnie tak jak wszystko w satniźmie jest jednym wielkim peanem na cześć szatana i przywoływaniem go"

  Kompletna bzdura! Radzę przestać czerpać idee od idiotów.

  Jest to piękna i dobra piosenka.

  Przetłumaczę Panu początek i fragment ze środka:

  "There’s a lady who’s sure
  All that glitters is gold
  And she’s buying a stairway to heaven"

  "Jest taka pani co jest pewna,
  że wszystko co się świeci jest złotem,
  więc chce kupić drogę do nieba"

  "If there's a bustle in your hedgerow Don't be alarmed now It's just a spring clean for the may queen Yes, there are two paths you can go by But in the long run There's still time to change the road you're on"

  "Jeśli słyszysz poruszenie w twoim żywopłocie, nie bój się. To tylko
  czyste żródło dla królowej maja. Tak, są dwie ścieżki którymi
  możesz iść. Ale w dalszej perspektywie, jest jeszcze czas aby zmienić
  drogę na której jesteś"
 • @puuuq 14:16:25
  No właśnie.
  To już niech Kata się trzymają, a Kostrzewski nie ukrywa swoich sympatii.
 • Jan Paweł ma rację - Gitarzysta Led Zeppelin był okultystą
  Led Zeppelin wstydzi się swojej piosenki

  - po pierwsze zrobili plagiat, za które zapłacili duże odszkodowanie
  - po drugie, sami przyznają, że "Schody do nieba" to "krwawe wesele".

  The Beatles też byli satanistami i mają sporo na sumieniu.

  Fajna muzyka nie ma tu ni do rzeczy.
 • @marek500 09:57:38
  Nie bądźmy naiwni. Najpierw nas mordowali, a teraz mają nami rządzić?

  Resortowe dzieci maja ułatwiony start. Po II wojnie też norwescy kolaboranci płakali w Norwegii, że byli odsunięci, że nie mogli studiować, itd.

  A c to to ma być, zdobyli władzę nieuczciwe, sączą truciznę umysłową - wiec precz!

  Poznałem tych ludzi - nie można mieć dla nich litości, bo prędzej czy później znowu nas sprzedadzą.
 • @Romuald Kałwa 15:25:07
  "sami przyznają, że "Schody do nieba" to "krwawe wesele"."

  Proszę o źródło.
 • @Romuald Kałwa 15:25:07
  Robi się to tak: organizuje się przeglądy zespołów, na których wyłania się te dobrze rockujące. Podchodzi do nich jakiś niby gościu dobrze oblatany w branży i obiecuje im szybką karierę, nagrania, występy itd, ale muszą przyjąć ich tekściarza. Mogą sobie utwory podpisywać swoim nazwiskiem, ale niby trzeba się tam kasą podzielić, zresztą będzie jej tyle że dla wszystkich wystarczy.
  Zespół się zgadza, dostaje teksty a wraz nimi całe to coraz wyższe otoczenie i... kasę, więc coraz bardziej się wciąga, a satanistyczne przekazy infekują przestrzeń całego świata i... młodzi ludzie lądują jako sługusy diabła w Piekle, bo o to w tym wszystkim chodzi.

  Ks Glas - egzorcysta pisze w swojej książce, że gdy egzorcyzmował pewną opętaną młodą dziewczynę, diabeł przemówił przez nią, że gdy mu ja zostawi, to następnego dnia, zapuka do jego drzwi facet z grubą walizką pieniędzy.
  Jak pisze, jest przekonany, że gdyby oddał tą dziewczynę diabłu na 100% następnego dnia dostały walizkę pieniędzy.
 • @Romuald Kałwa 15:29:21
  "Resortowe dzieci maja ułatwiony start."

  Mają ułatwiony start w każdej partii, w każdym kraju i tak jest od tysiącleci.

  Dlaczego? Bo dzieci przejmują umiejetności i kontakty od rodziców. Tak jest w każdym zawodzie. Są rody muzyków, kupców, rzemieślników, chłopów itd ...

  Politycy znają się też między sobą. Na przykład rodzina Piłsudskich i Kiereńskich znała się z rodziną Lenina,
 • Usunąłem moje komentarze z linkami do...
  satanistycznych utworów, bo boje się nawet tzw grzechów cudzych rozpowszechniania tych satanizmów. Jak wiemy z ostatniego kazania ks. Natanka, za grzechy cudze pokutuje się do końca świata.
  https://www.youtube.com/watch?v=kvPthMcelCg&t=1s

  Ci wszyscy celebryci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jaki bicz na siebie ukręcili tymi 5-cioma minutami sławy
 • eksperci od satanizmu
  Skoro "Schody do nieba " mają satanistyczne
  przesłanie , to proszę wskazać w którym
  miejscu , które wersy tekstu do tego się odnoszą ?
  Bo samo to ,że Page mógł być czy nawet jest nadal
  aktywnym satanistą nie znaczy ,że swoje prywatne
  upodobania popularyzuje poprzez tekst piosenki
  napisanej wspólnie z Plantem
 • @Jan Paweł 16:18:01
  "Usunąłem moje komentarze z linkami do...
  satanistycznych utworów, bo boje się nawet tzw grzechów cudzych rozpowszechniania tych satanizmów"

  Stairway to heaven nie jest satanistycznym utworem, tak samo jak Pan nie jest koczkodanem. Jedyne co Pana trochę usprawiedliwia to jest nieznajomość angielskiego. Ale narusz aPan Ósme Przykazania, i jak się Pan nie pokaja, to Bóg Pana pokarze.
 • @Pedant 18:17:18
  Czytałem kiedyś biografię Led Zeppelinów i... nie doczytałem do końca bo było tylko o ich satanistycznych "zabawach".
  Od tamtego czasu patrzyłem już na nich z podejrzeniem, chociaż mam jeszcze sporo ich płyt winylowych (łącznie z I-ka i II-ką), oraz pięknie wydanych CD...

  Ale niestety, czeka to wszystko na zniszczenie, bo nie zarażę tymi satanizmami nikogo, bo będę miał każdego na sumieniu, do kogo te płyty ewentualnie by trafiły.
 • @Jan Paweł 18:29:31
  Sprzedaj winyle i CD, a środki ofiaruj potrzebującym, np: Caritasowi.
 • @zbig71 19:04:13
  To nie załatwia sprawy, bo nie robi się dobra złem.
 • @Jan Paweł 18:29:31
  Nie niszcz płyt. Jak możesz(nie mozes:))) sprzedaj komuś świadomemu zawartości, oddaj, byle nie głupiemu młodziakowi.
  Taki będzie absolutnie bezbronny wobec umieszczonego tam przekazu podprogowego. I mogą go zafascynować śmierdzące teksty.
  Jeśli nie masz takich odbiorców- nawet i ja z radochą przyjmę całe kolekcje.
  Romuald wie że jestem koneserem dobrych riffów gitarowych, organowych i brzmień analogowych syntezatorów.
  Ale tego trzeba świadomie słuchać a nie będąc obiektem obróbki.
  Gdyby ktoś chciał zrobić to z muz. DP- byłby "obrobiony" do poziomu tucznika w przemysłowym chlewie. Biedna młodzież z "klasy" DP:(
 • @Romuald Kałwa 15:25:07
  I komu wierzyć?
  Dopiero co ogłoszono wyrok w wieloletniej sprawie przeciw Zeppelinom.
  Ponoć przegranej przez pozywających. Słuchałem "oryginału" i "plagiatu" są ale podobne. Muzyka popularna narzuca pewne schematy. I tyle. A może nie?
  Już nie wiem.

  Największy muzyczny plagiator wszechczasów ma się dobrze. Jak bredzący rabin z mojej wcześniejszej notki- bo zasłużony i tak dalej. Znaczy jemu wolno.
  Bobu Dylanu wolno. Ech.
 • pokłosiem mana polskie pożal się boże radio
  też o tym manie myślałem tak słuchając obecnego radia...
  teraz to jest jakiś straszny badziew xdd

  Mann kolaborował z amerykańską muzyką to pewne, no ale to i logiczne wtedy w ameryce byl raj a wiadomo.... nic nie kręciło wtedy jak zielone... przywoził te krążki pewnie kasował za tą reklamę kasiorę xd a radio buliło tamtym tantiemy czy coś...
  Europejska muzyka była fajna nowa nie żadne sialala .. a amerykańska?
  Obecnie niestety w radiu leci sieczka zagranicznego przeważnie dna albo nędzy xd... to co najważniejsze w piosenkach tekst jest pomijane, polskiemu słuchaczowi co najwyżej się da kto z kim i dlaczego. Takie info może być czymś dla melomana, kogoś kto się podnieca bębnami... Słuchaczy by na pewno zainteresowało jakie denne teksty ma britneyka xdd Polską muzykę puszczają wtedy kiedy nikt nie słucha... państwo katolickie wypierdziało sobie ustawę propolskiej muzyki xdd no bo dostrzegli problem z radiem... niestety... radio zaprowadziło optymalizację radiową....
  Sprzedają i niszczą wszystko co polskie niestety xDD taka jest prawda o tych wszystkich nierządach razem wziętych. Taki mamy klimat.
  Koncerty szopenowskie się może odbywają, ale naród zna to z opowieści xdd i z legend pewnie xDD mógłby z internetu ale pół narodu tam nie zagląda xddd jest ciekawie. Za to najgorsza polska muzyka mafii i półświatka ma się dobrze. top 4 słuchalności xDD jaki kraj taka muzyka xD
 • @Jan Paweł 09:19:42
  biada katolikom w końcu są w organizacji wiadomo jakiej xdd

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej