Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
494 posty 405 komentarzy

Superklaster

Romuald Kałwa - Polak

Skandal. Sanepid chciał porwać ciało zmarłego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skandal w Bielsku-Podlaskim. Sanepid chciał „porwać” ciało zmarłego

„Tuż przed uroczystościami pogrzebowymi 80-latka w okolicach Bielska Podlaskiego, do rodziny zmarłego zadzwonili pracownicy sanepidu i nakazali zamknięcie trumny oraz rozejście się żałobników. Okazało się, że 80-letni mężczyzna był zakażony koronawirusem - informuje portal bielsk.eu”.
Fragmenty: „Mężczyzna został pochowany na cmentarzu bez rodziny. 80-latka nie mogli pożegnać nawet najbliżsi (którzy przecież mieli z nim wcześniej styczność – przyp. R.K.)
Zmarły poczuł się źle kilka dni wcześniej, miał kłopoty z oddychaniem, „jednak mimo gorączki i trudności z oddychaniem, przez trzy dni nie został przyjęty do żadnego ze szpitali”.
„Choć żałobnicy byli gotowi do uroczystości pogrzebowych, zgodnie z nakazem od sanepidu kobieta poprosiła przybyłych ludzi o powrót do domu.
- Pani z sanepidu mówiła, że po ciało przyjedzie zakład komunalny, zabierze je w worku i pochowa, ale zaczęliśmy protestować - kontynuowała kobieta. - Mieliśmy już wynajęty zakład pogrzebowy i wykopany grób. Zgodziła się, by razem z trumną ciało odebrał nasz zakład pogrzebowy i by pochował je w przygotowanym miejscu - dodała.
Pogrzeb odbył się następnego dnia rano”.
Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/bielsk-podlaski-przerwana-uroczystosc-pogrzebowa-przez-sanepid/fjpkhf6,79cfc278
Zastanawiam się, czy takie działanie sanepidu jest zgodne z prawem? Czy sanepid jest jakimś superurzędem, którego nie obowiązuje prawo? Gdzie poszanowanie godności osoby zmarłej i najbliższej rodziny? Gdzie dowody i przedstawienie dokumentów? To dramat nie tylko tej rodziny - czy osoby poniżające osoby i rodziny zmarłych, za te haniebne działania odpowiedzą?
Z powodu „testów na koronawirusa” wykrywających grypę, dochodzi do aktów barbarzyństwa w wykonaniu przedstawicieli władzy administracyjnej. Czy takie działania są w ogóle legalne?
Tymczasem koronawirusy towarzyszą ludzkości od tysięcy lat, a my żyjemy z nimi na co dzień.
Pierwsze szczepy koronawirusa ludzkiego zidentyfikowano w latach 60. XX wieku. W 1962 roku wyizolowano szczep koronawirusa: B814, który pochodził od dziecka z objawami przeziębienia.
Pomimo tego doprowadza się do aktów barbarzyństwa, zniszczenia gospodarki i więzi międzyludzkich.
Otóż po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową: „czy zmarły może zarażać?” nie pokazały mi się żadne nowe artykuły na temat z wyjątkiem medialnych straszaków z okresu stycznia-kwietnia 2020.
Otóż wciąż nie ma potwierdzonych informacji, że osoby zakażone koronawirusem zarażają po śmierci.
Owszem, ciała zmarłych mogą być źródłem infekcji: cholera, gorączka krwotoczna (Ebola, choroba marburska), gruźlica, infekcja paciorkowcami, organizmy żołądkowo-jelitowe, choroba Creutzfeldta-Jakoba, wirusowe zapalenie wątroby, zakażenie HIV, MERS i inne infekcje wirusowe (zwłaszcza wirusowe gorączki krwotoczne, takie jak Lassa, Marburg lub Ebola) i prawdopodobnie zapalenie opon mózgowych i posocznica (zwłaszcza meningokokowa) mogą być niebezpieczne podczas fizycznego styknięcia się z ciałem zmarłego.
https://isid.org/guide/infectionprevention/humancadavers/
                               Trzeba będzie zakazać seksu
Pomimo tego, dotąd nie było takiej wariacji, paniki, jak dotychczas. Ryzyku zachorowaniu na raka sprzyjają mikroby, np. rzęsistek pochwowy jednokomórkowy, pasożyt zaliczany do pier-wotniaków ma wywoływać raka prostaty. Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) powoduje raka szyjki macicy. HPV wywołuje także raka prącia, odbytu, jamy ustnej i gardła.
MMTV - mysi wirus raka piersi spowodował raka piersi u trzyosobowej rodziny, w tym ojca.
Wirusowe zapalenia typu C - dwukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka nerki. Nie ma na niego leków.
Bakteria Helicobacter pylori, produkuje rakotwórcze białko zwane CagA, które sprzyja powstawaniu raka żołądka. Infekcji sprzyja spożywanie dużych ilości soli kuchennej. Chorobę likwiduje przyjmowanie antybiotyków. „W krajach rozwiniętych zainfekowany jest nią co trzeci człowiek, w krajach rozwijających się - nawet 70 proc. ludzi”.
Tak samo masowy jest wirus Epsteina-Barr (EBV), jednak... „większość infekcji przebiega bezobjawowo”. (...) Czasami EBV wywołuje mononukleozę zakaźną - chorobę przypominającą anginę”. Nie ma na niego leków. „Może doprowadzić do powstania nowotworów: raka gardła oraz chłoniaków, atakujących węzły chłonne”.
Reasumując: „Za powstawanie nowotworów odpowiada co najmniej kilkanaście różnych mikrobów”.
https://www.focus.pl/artykul/rakiem-mozna-sie-zarazic-tlumaczymy-naukowo-jak-to-mozliwe?page=2
Podsumowując, najlepszą metodą na unikniecie wszelkich chorób, np. tak nieprzyjemnych, jak grypa, chorób grypopodobnych, czy innych, jest... nieistnienie, zamknięcie się w szczelnym pokoju, totalnie odizolowanym od świata, albo zniszczenie tego świata. Wszak różni wariaci twierdzą, że na Ziemi jest za dużo ludzi, a najgorszym wirusem jest człowiek.
                         „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”
Tymczasem, jak czytamy na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19-i-kolejne-powiaty-w-strefie-czerwonej
Jednym z ograniczeń wesel i innych uroczystości jest: zakaz zabawy tanecznej:
„od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej”
Dociekliwie zapytam, dlaczego w sali weselnej, która ma np. 200 metrów kwadratowych, może przebywać, tylko 20 osób? Dlaczego rząd psuje ludziom może najważniejszy dzień w życiu Dlaczego te zakazy są tak agresywne i oburzające w swoim braku logiki? Dlaczego nie wolno tańczyć? Jakim prawem?
Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):
• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
• ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
• od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
• w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
• w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
• w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
• wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
• w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
• zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19-i-kolejne-powiaty-w-strefie-czerwonej

KOMENTARZE

 • Podstawową
  Przyczyną śmierci jest życie. Więc by nie umrzeć, trzeba zrezygnować z narodzin. To, że gady skonstruowały taki cyrk to mnie nie dziwi. Dziwi mnie głupota ludzi którzy bez chwili refleksji i oporu realizują te idiotyczne nakazy.
 • @zadziwiony 19:08:15
  Tu dobry przykład jak skończył taki filozof jak ty
  https://plejada.pl/newsy/znany-bloger-zmarl-na-covid-19-jego-zona-wczesniej-bagatelizowala-zagrozenie/z91nzy2

  Ty negując epidemie zabijasz innych ludzi.
  Przez takich jak ty umrze więcej ludzi z kilku powodów
  raz że sami się narażają na zarażenie
  dwa że zarażają innych

  Na ogól trzeźwieją w szpitalu...czasem po ciężkiej chorobie a czasem gdy już jest za późno jak ten w załączonym linku.

  Takich ludzi powinno się traktować jak dywersantów, dezerterów podczas wojny bo pełnią dokładnie taką samą rolę.
  i nie ma znaczenia że to najczęściej z głupoty ma znaczenie że zabijają innych transmitując wirusa.
 • @Oscar 07:43:40
  Muszę napisać że taka "Lotna" mnie zbanowała na swoim
  anty Covidowskim" blogu przez co nie mogę ratować ludzi przed Covidem na jej blogu.
  Ona natomiast może bezkarnie zabijać ludzi na swoim blogu... namawiając ich do ignorowania zagrożenia ze strony Covida.
  To jak namawianie dzieci by poszły się pobawić na polu minowym.

  Tak nie powinno być.
 • Od 17.10.20 r żydostwo WYPOWIEDZIAŁO Polakom TOTALNĄ Wojnę !
  Żydostwo przy pomocy bandytów z prewencji utrzymuje władze nad Polakami ! Terror na ulicach miast jest niewyobrażalny ! na ludzi sie POLUJE !!!! Obywatel nie ma dziś już praktyczne ŻADNEGO prawa !!!

  Bandzior z prewencji może z obywatelem zrobić WSZYSTKO ! nas jedynie ratuje nagrywanie z komórki tel. filmu ! i to jedynie hamuje bandziorów przed całkowitym bezprawiem !

  Typowym działaniem bandziorów z prewencji to powalic człowieka na ziemie poczęstować go gazem po oczach, skuć i oskarżyć obywatela naruszenie cielesności bandziora z prewencji !

  Apel do bandytów z prewencji ! wy nie bronicie państwa prawa !!!!
  wy ochraniacie żydo-rasistowskiego systemu państwa !

  Apartheid to OBOWIĄZUJĄCY system w dzisiejszej Polsce !!!!!

  Dzisiejszy system w Polsce oparty na segregacji rasowej który dyskryminuje Polaków Słowian na rzecz mniejszości żydowskiej !!!!

  INACZEJ się TRAKTUJE ŻYDÓW a poniewiera się Polakami Słowianami !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • W atmosferze pandemii
  można robić takie rzeczy, których nie można byłoby robić bez tej atmosfery.
  Wniosek?
  Niedawno mieliśmy powrót atmosfery zimnej wojny bis - bo i ona jest niezbędna - aby robić ludziom różne, niecne rzeczy - i też w wymiarze globalnym.
 • @Oscar 08:10:27
  "nie mogę ratować ludzi przed Covidem na jej blogu."

  Masz swój blog. Pisz tam swoje "uświadamiające" notki apostole koronawirusowy.
  Tacy wyznawcy koronawirusa jak ty to prawdziwi fanatycy do których nic nie dociera. "Takich ludzi powinno się traktować jak dywersantów, dezerterów podczas wojny bo pełnią dokładnie taką samą rolę."
 • @kowalskijan584 10:06:31
  Blogi się pisze by wywołać dyskusję...dyskusja jest wartością a blog to tylko katalizator do dyskusji.

  Blogi w których dyskusja jest zakazana lub ograniczana do "swoich" to propaganda a nie demokratyczne forum wymiany poglądów.

  Rozumiem że propaganda to to nie jest to o co chodzi Twórcy tego bloga.
  a wolność dyskusji każdej propagandzie natychmiast prostuje kręgosłup.
 • @ele 08:48:32
  W zwiazku z wzrastajaca fala oporu spoleczenstwa dotyczaca noszenia maseczek, polecam obecnym Wladzom Okupacyjnym Polin korzystac z doswiadczen np. Komendantury Policji Dystryktu Warszawy..z lat 1939-1944 by plakatowali swoje decyzje. Tym razem w miejsce obwieszczen Niemiecko-Polskich zalecem druki obwieszczen w jezykach Jidisz/ Hebrajsko-Polskim, co byloby zgodne z nasza obecna sytuacja. Gotowe wzory Obwieszczen dostepne w archiwach...(wystarczy tylko zmienic date)
  https://ipn.gov.pl/pl/archiw/archiwalia/archiwalia-gdansk/36284,Obwieszczenie-niemieckich-wladz-okupacyjnych-z-1942-r.html
  np:
  Bekanntmachun - Obwieszczenie
  Die Bevolkerung wird aufgefordert, auf derartige, die allgemeine Sicherheit und das Wohl der Bevolkerung gefahrdende Verbrecher besonders zu achten und bei etwaigen Wahrnehmungen die nachste Polizeidienststelle schnellstens zu unterrichten
  Warschau den 16 October 1942
  Der Kommandeur
  der Sicherheltspolizei und des SD
  fur den Distrikt Warschau
  Oczywiscie takie zbiegi beda dzialaly jak zwykle do czasu...np. do dnia gdy po prostu odstrzeli sie jakiegos Kutschere. Wtedy wszystko zacznie wracac do normy.
 • @Mazjan 10:27:52
  https://plejada.pl/newsy/znany-bloger-zmarl-na-covid-19-jego-zona-wczesniej-bagatelizowala-zagrozenie/z91nzy2

  To argument rozstrzygający.
  Gdyby władze postąpiły jak tego chcą Coronosceptycy to
  takich dramatów było by znacznie więcej.
  Skala ludzkiej głupoty mnie zawsze zaskakuje.

  Zupełnie podobny klimat jak za czasów PRLu po powstaniu solidaruchów ..byli tacy sami jak dzisiaj corono sceptycy..
  ten sam sposób rozumowania abstrachujący od rzeczywistości.
  .
 • @Oscar 10:19:59
  "Blogi się pisze by wywołać dyskusję...dyskusja jest wartością a blog to tylko katalizator do dyskusji."

  To pisz posty na swoim blogu o koronawirusie. @interesariusz PL tak robił czemu ty tak nie potrafisz?

  "Blogi w których dyskusja jest zakazana lub ograniczana do "swoich" to propaganda a nie demokratyczne forum wymiany poglądów."

  Upierdliwe narzekania pewnych komentatorów też nie służą rzeczowej wymianie poglądów a wręcz ją niszczą.

  "https://plejada.pl/newsy/znany-bloger-zmarl-na-covid-19-jego-zona-wczesniej-bagatelizowala-zagrozenie/z91nzy2"

  Przejrzałem na szybko co to ta plejada.pl
  Portal plot z "szołbiznesu"...

  Jeżeli z tego niemieckiego (w stopce ma © 2020 Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o.) szamba czerpiesz informajcę to znaczy, że tobie można wszystko wmówić.
 • @Mazjan 10:27:52
  "W zwiazku z wzrastajaca fala oporu spoleczenstwa dotyczaca noszenia maseczek, polecam obecnym Wladzom Okupacyjnym Polin korzystac z doswiadczen np. Komendantury Policji Dystryktu Warszawy..z lat 1939-1944"

  Ty się śmiejesz ale kilka miesięcy temu po głównych ulicach Warszawy jeździła milicja ze szczekaczkami i wołała aby zostać w domach. Brakowało tylko żeby to nawoływanie zaczynać od "Achtung! Achtung!" i już zupełnie byłoby jak za okupacji.
 • @kowalskijan584 12:28:03
  Chcesz tak skończyć?
  https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/natalia-samojlik-polska-aktorka-stracila-tate-i-dziadka-zmarli-na-koronawirusa/52m2h4z

  coraz więcej ludzi podobnie kończy ..w tym tacy jak ty ..wirus nie wybiera nie ma poglądów politycznych.
 • @Oscar 14:13:13
  Ty to jednak lubisz wierzyć tym niemieckim szmatławcom - "Fakt" ma w stópce © 2020 Ringier Axel Springer Polska, to samo co plejada.pl.

  Jakby jutro napisali, że Polacy sami się rozstrzelali to też byś uwierzył.

  "Obaj zmarli z powodu zakażenia koronawirusem. "

  Stwierdzonego na podstawie lipnych testów.

  "Aktorka opisała, jak jej tata umarł, nie dostawszy się do szpitala."

  Szpitale zamknięte bo koronaświrusy wymagają kwarantanny dla wszystkich.
 • @kowalskijan584 12:28:03
  Kiedyś na kebsie zagadałem funkcjonariusza czemu takiej ładnej nowej niemieckiej czapki nie nosi. Odpowiedział że nie było rozkazu to nie nosi. Teraz noszą jeszcze kagańce.
 • "Skandal. Sanepid chciał porwać ciało zmarłego"
  -----------------
  Oni - dopiero się uczą
  Wniosek?
  Następnym razem - ciało zaanektują z całą rodziną i co im kto zrobi? Kiedy diablisko się rozbryka - wtedy tylko Bóg może je przywołać do porządku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej